Вонземјани, НЛО...

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Гижо, 11 јуни 2005.

?

Верувате ли дека постојат вонземјани?

 1. Да

  1.597 гласови
  79,3%
 2. Не

  416 гласови
  20,7%
 1. qqq_

  qqq_

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  53
  Имаш евиденција за ова или .. ? Како сме ние вонземјани? Ние сме продукт на еволуција, а настанокот на животот на земјата е многу дискутабилен. Ако ние сме вонземјани, значи сите живи организми на земјата се вонземски.
   
 2. LudVonzemjanin

  LudVonzemjanin Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.

  Член од:
  11 септември 2016
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  15
  Види вака , од еволуцијата на мајмунот до сегашниот човек фали мал детал , тој мал детал е токму тој вцеленскиот, вонземскиот детал кој не прави вонземјани .. Доколку сме од еволуција зошто никој мајмун не еволвирал во човек до сега ? ниту малце не еволвирале животните....Како може од мајмун ? Господин Чарлс Дарвин кажал и докажал дека тоа е веројатната теорија за настанокот на човекот но не и дека е токму таа..Тој само открил дека ние сме створени од мајмуни но не и дека потекнуваме од мајмуни ....Пак ќе речам , ни треба еден ситен детал , испуштен од Чарлс Дарвин за да биде потполна нашата еволуција ...
  --- Споено дупло мислење, 27 февруари 2017 ---
  Даа исхрана едно друго пијалоци ... али прочитај погоре те молам неможам да се повторувам , извини;):)
   
 3. qqq_

  qqq_

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  53
  Види, очигледно не знаеш како функционира еволуцијата. Мајмуните не еволуират во луѓе, него луѓето и мајмуните(широк поим) имат исти предок, затоа имат и поголеми сличности(одредени видови). И кој е тој дел што фали, вонземски? За еволуцијата има огромна евиденција и е факт. У овај случај еволуцијата и настанокот на човекот не се предмет на дебата. Едино може да дискутираме околу настанувањето на живитот на земјата и неговото потекло(кое може да биде вонземско), а не настанокот на човекот. Твојата мисла(или ајде хипотеза) е реално млатење празна слама, без навреда. Немаш никаква научна основа.
   
 4. LudVonzemjanin

  LudVonzemjanin Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.

  Член од:
  11 септември 2016
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  15
  како може туку така од мајмун да се настане ....Мора нешто поголемо да предизвикало.. Иначе и настанокот на човекот од мајмун е само ТЕОРИЈА затоа што неможе да се докаже со сигурност .
   
 5. qqq_

  qqq_

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  53
  Еве сам поставуваш прашања како е можно ова она.. Ете земи пробај најди одговори на тие прашања, отвори најди некоја научна литература книга било шо, биологија учебник. Ти пробуваш да внесеш филозофија таму каде што не е потребно. Иначе за еволуцијата дека е само теорија, да теорија е, али ти веројатно имаш погрешна претстава за тоа што е теорија. Без разлика, за еволуцијата има многу евиденција и докази и е најсилна теорија за потеклото на човекот(за голем дел научници е неоспорен факт али ај).
   
 6. LudVonzemjanin

  LudVonzemjanin Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.

  Член од:
  11 септември 2016
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  15
  Учебиците се напишани според Дарвиновата теорија на човеколики мајмум така да неможеш да најдеш ништо друго таму .... И според мене сме од мајмун , но дали на тој мајмун самостојно евоулвирал или некој ја предизвикал таа еволуција е прашањето..
   
 7. INDIJANEC123

  INDIJANEC123 Женкар

  Член од:
  17 март 2014
  Мислења:
  767
  Допаѓања:
  610
  Ама која е логиката ако никој не се разболува или бактериите не изумираат. Ќе се преполни планетата и отидоа ресурсите. Јас мислам баланс мора да има. Стојам на тезата дека сме вонземјани ама стигнати тука како едноклеточни микроорганизми замрзнати на некоја комета или метеор кој паднал на земјата откога веќе биле створени некои услови за таква форма на живот. Предходно кога била вжештена и удирана илјадници пати во денот од надворешни тела немало шанси да пркне нешто тука.
   
  На LordDragonII му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  143
  пркнати сме на друга планета која била исцрпена и уништена логика малце и без фантазии
   
  На LudVonzemjanin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LudVonzemjanin

  LudVonzemjanin Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.

  Член од:
  11 септември 2016
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  15
  Си слушнал за поговорката "Историјата се повторува". Моментално бараме други планети за да се преселиме оти скоро ја уништивме нашата.Ние сме дошле од друга планета која што е уништена од нас , веројатно , Марс или пак сме отишле првен на Месечината за да видиме дали има сигурно живот на Земјата ..Дарвинистите се многу по парадоксални од воа...
   
  На Чесен Рекетар му/ѝ се допаѓа ова.
 10. qqq_

  qqq_

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  53
 11. Nikolov82

  Nikolov82

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  70
  @LudVonzemjanin Друже дали си ја прочитал Дванаесеттата планета од Захарија Ситчин? Интересна книга во која има уште поинтерсни одговори. Во неа луѓето не се дојдени од друга планета туку се '' made in earth'' микс од примати и гени од анунаки и се створени како замена за работната сила која е дојдена да копа злато за нивните потреби.
  П.С. Од овде можеби потекнува гладта за злато иако во стари времиња златото е користено само како материјал за накит или ковање на монети без никаква друга примена, денес знаеме кои се неговите својства и се каде може да се употреби - највеќе во електронската индустрија за телекомуникациски уреди. Истотака како мало дете кое се труди да ги имитира своите родители така и кај луѓето е останато во сеќавање дека златото е многу вредно инаку '' нашите'' богови немало да го ископуваат.
   
  На LudVonzemjanin и BlackArrow им се допаѓа ова.
 12. INDIJANEC123

  INDIJANEC123 Женкар

  Член од:
  17 март 2014
  Мислења:
  767
  Допаѓања:
  610
  Добра теорија меѓутоа ако земеш во предвид дека со денешната технологија секојдневно се елиминира физичката работа и индустријата станува автоматизирана (баш во Африка гледав како вадат дијаманти илјадници тони земја вадат за да ги најдат а ни 10 луѓе нема на тие масивни машини), зошто на таква напредна цивилизација воопшто би им требала примитивна работна сила?
   
  На Nikolov82 и zokizoze им се допаѓа ова.
 13. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  8.400
  Допаѓања:
  3.339
  Повеќе како прирачник за фабрикување на информации.
  For dummies.
   
 14. Nikolov82

  Nikolov82

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  70
  Друже само да прашам кај дипломираше за Уфолог?
  --- Споено дупло мислење, 28 март 2017 ---
  Интересна констатација која држи место, сепак тоа е од легендите на сумерите за нивните богови... поентата ми беше околу поврзаноста на златото и во старите времиња а и сега иако обичниот човек нема и некоја корист од истиот метал.
   
  Последно уредено: 28 март 2017
  На INDIJANEC123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  8.400
  Допаѓања:
  3.339
  http://www.sitchiniswrong.com/

  Снајди се.
   

Сподели преку: