Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Ако мислиш дека твоите така наречени „тролања“, ќе допрат до мене, страшно се лажеш. Иди замарај по други теми, по оваа, но те молам не ме цитирај мене. Те молам!
Не сум трол, сериозно прашувам, ако можеш да одговориш за деталите мислам дека сите сакаме да ги чуеме.
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
Види вака женска.. Прво никој не знае како изгледа (или како може да изгледа) една вонземска форма на живот од проста причина што човештвото досега нема пронајдено примерок од вселенска природа, освен остатоци од метеори, комети и по некој камен од месечината.

Второ, најголем дел од индивидуалните сведоштва (како твоево) не допираат т.е. не се доволен аргумент за да се изговори долгоочекуваното - We are not alone.

Светот троши огромни ресурси (КЕПЛЕР, СЕТИ и JWST во иднина) за да даде одговор на вака - фундаментални прашања. Теории на заговор од типот ареа51 има милијарда.. но и тоа е премалку за да биде сериозен аргумент во моменталната реалност.
Дали мултиверзумот е полн со живот, или ние сме единствени... подеднакво се "застрашувачки" двете опции, бидејќи тоа отвора уште милион други прашања на кои немаме одговор.

Значи ти верувам дека си видела нешто. Меѓута невозможно е да тврдиш дека тоа нешто има вселенско потекло. Тука треба да се анализираат многу други фактори, вклучувајќи и ја и твојата психичка не/стабилност. Твојата перцепција на настаните, твоите верувања и убедувања..

Го знаеш примерот, пуштаат 50 луѓе во театар и на сцената (случајно) поминува дечко по кратка сива маица. За пола сат ги ваѓаат надвор, и ги прашуваат како изгледаше дечкото. 15 тврдат имал бела, 10 црна, 5 не го ни забележале, а 20 тврдат дека бил по долга блуза.

Ја разбираш поената?

Човековото сведоштво (слух, вид и мирис) не е доволно за да се утврди реалната слика на настаните бидејќи постојат многу непредвидливи елементи кога човекот ја складира моменталната меморија во "базата на податоци".

И јас верувам дека постојат, ама не тврдам.

Точно така....Тоа шти видела,чила или осетила можеби е само оптичка мамка или научен феномен за кој што има оправдување...Секој може да лаже но ретко кога Повеќемина ќе излажат за иста приказна ....Јас се бавам со уфологија но реално гледано немам видено НЛО или такво нешто ...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
И сега ние какви сме?
Мутирани или немутирани?
Како преговареле и не се пореметила временската линија?
Аман бе не верувајте во се што ќе најдете на нет
Ова никаде нема да се најде , ова е лично од мене , иначе поради тоа што никој не зборува за тоа и се држи под контрола , временската линија се ПРОМЕНИУВА КОН ПОДОБРО а не кон полошо, Ние не сме мутанти СЕУШТЕ , по неколку илјадници години коа ќе го промениме нашиот изглед и ДНК поради атмосферскиот притисок и поради радиација на Месечината ќе мутираме ...
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
poglednete na neboto momentalno ima nekakvi topki koi kruzat sto moze da bide toa eve vekje 2-3saati zboruvam za vo skopje-avtokomanda
Доколку ИМАЛО зошто не си сликала ?? или СИ ЗАБОРАВИЛА АПАРАТ , не ти работел или не си била во можност да сликаш/снимаш
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Ова никаде нема да се најде , ова е лично од мене , иначе поради тоа што никој не зборува за тоа и се држи под контрола , временската линија се ПРОМЕНИУВА КОН ПОДОБРО а не кон полошо, Ние не сме мутанти СЕУШТЕ , по неколку илјадници години коа ќе го промениме нашиот изглед и ДНК поради атмосферскиот притисок и поради радиација на Месечината ќе мутираме ...
Добра машта имаш за да напишеш книга или сценарио за филм. Најдобар бестселер ќе имаш покрај бљувотиниве што сега се продаваат.
Работиве многу добро и логично ги имаш поврзано само пази некој да не те свитка поради тоа што премногу знаеш некои работи за земјава и човештвово.
 

LudVonzemjanin

Уфолог,Луд теоретичар,Гејмер.
Член од
11 септември 2016
Мислења
76
Поени од реакции
15
Добра машта имаш за да напишеш книга или сценарио за филм. Најдобар бестселер ќе имаш покрај бљувотиниве што сега се продаваат.
Работиве многу добро и логично ги имаш поврзано само пази некој да не те свитка поради тоа што премногу знаеш некои работи за земјава и човештвово.
Благодарам ако мислиш така :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Ех, на времето многу бев опседнат со темава... милион документарци изгледав за НЛО, за универзумот, мистерии конспираси тиорис... секогаш со резерва мора да се гледаат видеата по нет што ни се пласираат, скоро сите се само маркетинг... како минуваа годините така ми опадна интересот и станував се по скептичен.. На почетокот бев запрепастен и лесно знаев да "поверувам" во одредени конспирации... сепак ако некој ме праша дали верувам дека постојат вонземјани, треба да сум ретардиран да му кажам НЕ....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ех, на времето многу бев опседнат со темава... милион документарци изгледав за НЛО, за универзумот, мистерии конспираси тиорис... секогаш со резерва мора да се гледаат видеата по нет што ни се пласираат, скоро сите се само маркетинг... како минуваа годините така ми опадна интересот и станував се по скептичен.. На почетокот бев запрепастен и лесно знаев да "поверувам" во одредени конспирации... сепак ако некој ме праша дали верувам дека постојат вонземјани, треба да сум ретардиран да му кажам НЕ....
Тоа е се за тешки паранои од човечки битија и дрогирачи.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
364
Поени од реакции
152
На почетокот бев запрепастен и лесно знаев да "поверувам" во одредени конспирации... сепак ако некој ме праша дали верувам дека постојат вонземјани, треба да сум ретардиран да му кажам НЕ....
Јас мислам дека има премногу докази за постоењето на вонземјани. Ако не знаеш да ги читаш, тогаш си ретардиран.

Меин стрим науката и информациите што доаѓаат од медиумите се филтрирани од луѓе на високи позиции, кои ја знаат вистината. Целта е да останете суетни и алчни, за да ве манипулираат полесно со пари и злато.

Погледнете ги мегалитите и ќе видите дека не сме сами. Прочитајте ја библијата и ќе сфатите дека сте една од божјите креации на оваа тераформирана планета. Погледнете ја хиерархијата на небото и ќе дознаете каде ви е местото...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom