Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Незнам зошто некои ликови толку тешко ја прифаќаат можноста дека може да постојат вонземјани. Па почни од самиот факт дека ние сме овде , постоиме материјално и живееме на планета во универзумот , незнам зошто е тешко да се замисли дека некаде илјадници светлосни години далеку има друг облик на живот кој исто така постои.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Незнам зошто некои ликови толку тешко ја прифаќаат можноста дека може да постојат вонземјани. Па почни од самиот факт дека ние сме овде , постоиме материјално и живееме на планета во универзумот , незнам зошто е тешко да се замисли дека некаде илјадници светлосни години далеку има друг облик на живот кој исто така постои.
Теоретски возможно е да постојат вонземјани, но за тоа уште нема никаков доказ, затоа има луѓе кои тешко или не прифаќаат дека постојат вонземјани.
Мене многу ми е почудно како може да има ликови како тебе кои така лесно веруваат дека постојат вонземјани.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
Абе сигурно постојат вонземјани, некаде многу, многу далеку. Но да го поминат растојанието и да дојдат на нашава планета, барем според досегашните сознанија за функционирањето на универзумот такво нешто е невозможно.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Теоретски возможно е да постојат вонземјани, но за тоа уште нема никаков доказ, затоа има луѓе кои тешко или не прифаќаат дека постојат вонземјани.
Мене многу ми е почудно како може да има ликови како тебе кои така лесно веруваат дека постојат вонземјани.
Не сум сигурен ниту пак лесно верувам , али во НИКОЈ случај не ја исклучувам можноста. И самиот си кажа , теоретски е возможно. Постот ми беше за луѓе кои со сигурност тврдат дека вонземјани не постојат , само затоа што они немале видено. Поглупо од ова здравје.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Не сум сигурен ниту пак лесно верувам , али во НИКОЈ случај не ја исклучувам можноста. И самиот си кажа , теоретски е возможно. Постот ми беше за луѓе кои со сигурност тврдат дека вонземјани не постојат , само затоа што они немале видено. Поглупо од ова здравје.
А у Исус и Алах веруваат пошо они се богови и ако не ги виделе они знаат дека постојат а вонземјаниве гомна нека јадат :D
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
TOP 10 REASONS Why We Know the Earth is Round

Во најдолна линија за Исус, Алах и Буда има пишани сведоштва дека ако не сега некогаш постоеле (постојат и сега), а за вонземјани дека постојат или постоеле нема никакви сведоштва, освен еден куп апла монтирани видеа и слики.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Во најдолна линија за Исус, Алах и Буда има пишани сведоштва дека ако не сега некогаш постоеле (постојат и сега), а за вонземјани дека постојат или постоеле нема никакви сведоштва, освен еден куп апла монтирани видеа и слики.
За вонземјани има повеќе докази дека постоле низ исоријата постојат и ќе постојат а исус и алах се тесна врска со нив они и самите биле пријателчиња од друга планета кутрите погрешно протолкувани и несватени
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Теоретски возможно е да постојат вонземјани, но за тоа уште нема никаков доказ, затоа има луѓе кои тешко или не прифаќаат дека постојат вонземјани.
Мене многу ми е почудно како може да има ликови како тебе кои така лесно веруваат дека постојат вонземјани.

Поради ова, 10000000000......% сум убеден дека постои друг облик на живот и не сме сами...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Јас незнам што сакате да докажува тоа видео??Вонземјани??Ти си пресметај како може на толкав универзум само ние да сме ?На самата планета каде што живееш не е само твојот вид туку има уште илјадници други видови на животи.Размисли.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
gledaj posebno od 2:14

... поодамна се кажува ѕа блиски средби со вонземјани, прашање е има ли шанса да падне сех со вонземјанка :P
..нема опасност од венерична болест, затруднување,... едино може да им се радиоактивни телата ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom