Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Разгледав низ продавнициве за точаци, човече абер да се немало :facepalm:
Во ранг од 35-000-40.000 денари ми понудија точаче со tourney + altus делови комбинација :гик::гик::гик:
До толку пропаднавме?
Како шо гледам не ми остана ништо освен да џитнам некој половно
 
Член од
29 август 2016
Мислења
1
Поени од реакции
2
Разгледав низ продавнициве за точаци, човече абер да се немало :facepalm:
Во ранг од 35-000-40.000 денари ми понудија точаче со tourney + altus делови комбинација :гик::гик::гик:
До толку пропаднавме?
Како шо гледам не ми остана ништо освен да џитнам некој половно
http://www.pro-sport.com.mk/Default.aspx?id=1a03d80f-3211-43f4-adb0-8cb9cce4dc36 dobar tocak za eftina para
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Земав за 200 evra Scoot точаче Амортизер XCR, zaden Deore, преден Acera, хидроулика коцници Shimano со нови пакни, нови maxiss гуми и здраво довиѓења, овие продавници за велосипеди со тие цени се за луѓе кои живеат во Швајцарија. Дефинитивно половно.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Помогајтее :zloo: . Кажете каде се продаваат виљушки ( амортизери ) за велосипед. Сакам да купам нова виљушка за В - брејк некој предлог? :kluc:
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Тешко да има некој на лагер таква античка технологија. Сепак провери во Треска Спорт, и кај Кире или Арсо во Цикло-Ас. И да има некој од нив, цената нема да ти се допадне, така да ќе мораш да се задоволиш со половна. :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Позитивни или негативни искуства со држачот за велосипед од Џамбо ?
Големина, капацитет, ефикасност ...
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Позитивни или негативни искуства со држачот за велосипед од Џамбо ?
Големина, капацитет, ефикасност ...
Го имам држачот и го користам година и пол веќе. Еве што научив:

1. Сите, апсолутно сите можни допирни точки на држачот со колата да се заштитат со картон (кај што закачуваат каишите, кај што теоретски допира држачот на стакло и на лим). Долните каиши си сакаат картонче да им поттуриш затоа што од тежината на точаците и на дупки се откачуваат, мало парче картонче ги држи на место без никакви проблеми.
2. Теоретски за три велосипеди, практично за два велосипеди.
3. Монтажните точки за велосипедите на новата верзија (што сега се продава) на држачот не ги бива за п*нис. Обавезно мора пластични стеги како додатна заштита.
4. Ако се помириш со овие недостатоци, држачот е солидно парче хардвер со кој до сега сум прошетал голем дел од државава без никаква штета предизвикана на велосипедите. Колите од друга страна, страдаа додека не ги научив триковите со картонот. :)
 
Член од
2 април 2014
Мислења
22
Поени од реакции
17
Поздрав дечки ми треба мајстор , дајте информација кај се наоѓа тој Гоце :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не знам кој е Гоце, ама јас лично сум ептен задоволен од сервисерите на BIKEMARKET
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Некој исксутво со Joe's No Flats нешо од гaлантерија, млеко ме интересират за гуми. Ги биват или не како компанија?
Глеам на нет имат солидни ревјуа, сакам да чујам и од вас мислење доколку го имат некој нешо користено.
 
Член од
2 април 2014
Мислења
22
Поени од реакции
17
Неможам нигде по сервисиве да го најдам тоа црното мало запчаниче за lockout на suntour амортизер дајте информација од каде би можело да се најде.Фала

MG_5455_1024x1024.jpg
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Неможам нигде по сервисиве да го најдам тоа црното мало запчаниче за lockout на suntour амортизер дајте информација од каде би можело да се најде.Фала

Прегледај го приврзокот 156128
Не верувам дека некој по продавнициве ќе продава такво нешто, посебно не за SR Suntour амортизер. Најдобро да пробаш по групиве на Facebook :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom