Возење велосипед на магистрала

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
ve sakam fala
--- надополнето: Aug 29, 2011 2:44 PM ---
ми се допаѓа твојот стил, ти текнува нешто одма дејствуваш..
keep going (y)
aбе види ..ти си еден од ретките што „се пали“ на мене (на форумов) ама во живопак има повеќе што се „палат’ на мене и да не испаднам неблагодарен за „палењето“..нема да се осеќам многу поласкан од тебе(или барем нема тоа да го кажувам) благодарен сум почастен сум со твојте зборови
ама едноставно е така не е ништо комплицирано кај мене
се работи за трошок од 2-3000 денари..
гуми алати клучеви маица 2-3 маички тренерки шипки за шатор платното парички ќе спиеме на пат ако треба :)
и хотелче во охрид еден ден 500-600 денари..
многу кул работа..
и
има една песна од Tech n9ne-Ego tripin'
(Boy don't let your ego trip) out of reality треба да им ја пушти на одредени луѓе тука ;)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Значи ги прашувам добрите познавачи на правото и законите.
Сакам да возам Скопје-Охрид-Скопје на автопат со точак.
Не смее по автопат да се вози, казната е некаде околу 30 евра, ама смееш да возиш по стариот пат.

Еве ти една мапа за велосипедисти, се надевам дека ќе ти заврши работа
http://www.bikemap.net/route/1115748#lat=41.22825&lng=20.67627&zoom=6&type=0
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Не смее по автопат да се вози, казната е некаде околу 30 евра, ама смееш да возиш по стариот пат.

Еве ти една мапа за велосипедисти, се надевам дека ќе ти заврши работа
http://www.bikemap.net/route/1115748#lat=41.22825&lng=20.67627&zoom=6&type=0
да да .. патот од кај кичево се дели тука само треба да пазам да не забегам !! фала сепак фала ви на сите !!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
да да .. патот од кај кичево се дели тука само треба да пазам да не забегам !! фала сепак фала ви на сите !!
И да не заборавиш благо да земеш со тебе на пр. мусли, суво грозје, банани зошто паѓа шеќерот :))

Ајде поздрав и убав помин
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Моја другарка го возеше овој пат со точак, консултирај се со оние кој често возат низ Македонија (здруженија,фб групи и слично) и не оди сам.
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
И да не заборавиш благо да земеш со тебе на пр. мусли, суво грозје, банани зошто паѓа шеќерот :))

Ајде поздрав и убав помин
си немав појма дека ова може да се деси !!!!!!
ШОКАТНО ЕЈ!!
--- надополнето: Aug 29, 2011 6:47 PM ---
Моја другарка го возеше овој пат со точак, консултирај се со оние кој често возат низ Македонија (здруженија,фб групи и слично) и не оди сам.
види..као што возам 60-70 километра на саат сватив дека е до точакот ..99% е до точакот па после твојата сила..
ако зеам уште некој друг со мене ќе ме успорува.. незнам
ама јас со задоволство би котантирал со другарка ти .. дај и на другарка ти мој фејзбук имаш во „За мене“..
те молам дај и се надевам дека не е лимон-табиет да ме одбие за дружба.. да пишуваме со неа некое време па ќе цепаме ептен да не испаднам нападен !!
--- надополнето: Aug 29, 2011 7:01 PM ---
ФаЛлЛлА пРеМнОГУУ !! ЗА ПРЕКРАСНИТЕ МИСЛЕЊА И КОМЕНТАРИ И РЕПЛИКИ ..ве сакам се надевам дека и леандра ќе излезе во пресрет да ми најде друштво за експедицијава!!
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Која ти е најдолга дестинација до сега?
Просечна брзина на велоспидест е 35км/ч, 60 можеш да развиеш ама на кратко, да одржуваш многу тешко, едино ако си тур де франс натрпеварувач.

Јас се занимавам со велоспидизам подолго време, твојата релација е само за искусни пошто стража и пресека се тешки патеки. Подобро направи подготовки 2-3 недели, оди до Гостивар и назад, оди со кола до Гостивар и пробај качија Стража. Ако успееш тогаш си спремен за таа релација, само без форсирање и никако сам!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
си немав појма дека ова може да се деси !!!!!!
ШОКАТНО ЕЈ!!
--- надополнето: Aug 29, 2011 6:47 PM ---

види..као што возам 60-70 километра на саат сватив дека е до точакот ..99% е до точакот па после твојата сила..
ако зеам уште некој друг со мене ќе ме успорува.. незнам
ама јас со задоволство би котантирал со другарка ти .. дај и на другарка ти мој фејзбук имаш во „За мене“..
те молам дај и се надевам дека не е лимон-табиет да ме одбие за дружба.. да пишуваме со неа некое време па ќе цепаме ептен да не испаднам нападен !!
--- надополнето: Aug 29, 2011 7:01 PM ---
ФаЛлЛлА пРеМнОГУУ !! ЗА ПРЕКРАСНИТЕ МИСЛЕЊА И КОМЕНТАРИ И РЕПЛИКИ ..ве сакам се надевам дека и леандра ќе излезе во пресрет да ми најде друштво за експедицијава!!
Другарка ми може мајка да ти биде. Така да јави се во здруженија има низ Скопје, по фб групи сигурно одат повеќе души на такви долги релации организирано.
 
С

Спенсер

Гостин
Значи ги прашувам добрите познавачи на правото и законите.
Сакам да возам Скопје-Охрид-Скопје на автопат со точак.Мислам дека за 12 часа или 2 дена ќе бидам во Охрид.Да не објаснувам детално сепак поседувам точак со кој се развива брзина од 60километра на час.Ме интересира колку и дали е дозволено да се вози на автопат магистрала ако не е дозволено дали познавате некој пат покрај самиот автопат што води до Охрид.
Абе Фасти... да кажеше порано,ќе ти правев друштво :)

Имам размислувано за оваа релација,но не најдов друштво,а и не си го спремив точачето убаво за вака долга релација.

Сам не помислувај да одиш/ Досада,ќе немаш мотивација,а и помош ако не дај Боже ти затреба...

п.с. каков точак имаш? трек,скот???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom