Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Инаку премиерот Заев пред некој ден изјави дека е можно да се разговара за нов национален Авиопревозник. Што мислите?
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Инаку премиерот Заев пред некој ден изјави дека е можно да се разговара за нов национален Авиопревозник. Што мислите?
Не е ова тема за авиопревозници доколку сакаш дебата отвори тема или напиши во некои од постоечките за оваа тематика, патем веќе одамна заврши добата на национални превозници на мали земји. И тука завршува ова.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Не е ова тема за авиопревозници доколку сакаш дебата отвори тема или напиши во некои од постоечките за оваа тематика, патем веќе одамна заврши добата на национални превозници на мали земји. И тука завршува ова.
Ок не се лути :)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Има веке информации или дискусии, коj ке преземе Air Policing на македонскиот воздушен простор?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
да сите кои можат летаат
сите,
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Што ќе се случе со Су-25 откако Македонија "ќе влезе" во НАТО?
Топилница? Музеј? Или ќе продолжат да скапуваат на петровец? Овде на форумот не се сеќавам на насловот на темата, прочитав дека на Македонија и било забрането да поседува борбени авиони од страна на нато. Незнам колку е точно,нека потврди некој ако знае.
Мислам дека би си останале таму на сонце и дожд.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
тенк е тоа нешто, еден ремонт и како нови ќе бидат, тие авиони се направени да бидат екстра издржливи
За жал се неупотребливи , не вреди дасе екаборира .Отпишани ко непепрспективни .
Бар олупините д аги продадевме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom