Воздухопловен Винг и ПВО на Република Македонија

Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
657
Децата на бранителите го пречекаа скопскиот Дедо Мраз
Повеќе од 450 деца со особен интерес го проследија симболичното пристигнување на Дедо Мраз со транспортен хеликоптер на АРМ на воениот дел од аеродромот „Александар Велики“, а потоа и да добијат од него новогодишни пакетчиња.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.310
Поени од реакции
21.279
А од ми-24 абер нема, не ни верувам некогаш да ги вратат во служба
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
657
Се зависи од тоа кој ќе формира влада инаку сегашниот план на АРМ и на владата е да се ремонтираат 10 хеликоптери што значи и четирите Ми-24, воедно оваа година ќе се изврши набавка на нови (се збори за 10) оклопни возила кои ќе бидат поддршка на тенковите Т-72, како и опрема за војската.
За Ми-24 и нивно враќање во вооружување на АРМ е лесно пошто ги чуваат максимално, се што е потребно е одлука од владата за сервисирање и уште подобро и надградба.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.129
Поени од реакции
3.685
Да прашам дали го имаме и ние тоа задоволство во Македонија да рипаш од авион? се разбира со падобран :D
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
657
Да прашам дали го имаме и ние тоа задоволство во Македонија да рипаш од авион? се разбира со падобран :D
Da vo Skopje obukata se izveduva vo Stenkovec organizirana od avio klubovite, a moze i rekreativno da se frlis so instruktor, imase i vo Kumanovo porano no sega ne sum siguten, mislam moze i vo Bitola.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
767
Поени од реакции
360
Da vo Skopje obukata se izveduva vo Stenkovec organizirana od avio klubovite, a moze i rekreativno da se frlis so instruktor, imase i vo Kumanovo porano no sega ne sum siguten, mislam moze i vo Bitola.
Може и од зграда. Еднаш можеш од сегде. Исто и како што можеш да слеташ со авион сегде, еднаш.
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
657
И другите се тргнати на пат за модернизирање, треба да се земе во предвид дека видето е на тв21 мора да има малку критика :rolleyes:
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.020
Поени од реакции
1.019
Порпавка или Модернизација???
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
657
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom