Возач на ауди не видел ОГРОМНА дупка на Партизанска и пропаднал

Т

Триптико

Гостин
Бело „ауди“ со скопски регистарски таблички рано утрово во Скопје пропаднало во дупка ископана од ЈП „Улици и патишта“ кои тука вршат некаква интервенција. Инцидентот се случил во близина на раскрсницата кај Порта Влае на булеварот Партизански одреди, а колата веќе неколку часа никој не доаѓа да си ја земе. Не е познато дали шоферот не ја видел дупката поради лошата светлосна сигнализација или поради заматениот поглед...

mkd-147029.jpg


Според тоа како е наместена колава, мангупов сакал директно од тротоарот што не се гледа, да прелета преку семафори и магла кон Злокуќани. Ама, кој високо лета изгледа прениско паѓа :ROFLMAO:
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Така им треба не некои такви фраеришта... Абе на тротоарот да си одеш, ќе ти свирнат да се тргнеш или ќе те согазат. Овој којзнае од каква беља бегал чим ,,ништо'' не видел, ама пак затоа се нашол во уште поголема.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само кај нас подготовки за кружен тек има 2 месеца (да, два три месеца е ова вака расчепатено). Не го кривам овој па што сака нека е, не обвинувајте ако не сте поминале, поготово не овој и тоа ако прв пат проаѓа од тука. Кај се видело само огради онакви рашлапани сред улица, осветление нема, ниту па сијалички што трепкаат на оградите како во секоја земја. Маме и ебавме на суспензијата со дупкиштава што зјаат и низ кои мора да поминеш за накај Центар. Реформите во вид на канцер да им се вратат.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Иначе КРУЖЕН ТЕК се спрема тука и ич не е добро обезбедното, нити осветлено. Јас би тужел.
 
Т

Триптико

Гостин
Партизанска ја направија рингишпил улица. Се круг до круг, да му се сврти на човек. :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Иначе КРУЖЕН ТЕК се спрема тука и ич не е добро обезбедното, нити осветлено. Јас би тужел.
ама кажи која брилијантна идеа е улицата од три ленти наеднаш без знаци со стрелки да ти се стесни во две а ако не видиш, провалија ко овој со аудиво.
 
Т

Триптико

Гостин
Пролизгал на кривината. Доаѓал од Ѓорче и мислел ова Fast and Furious е, па ќе дрифта :D
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Иначе КРУЖЕН ТЕК се спрема тука и ич не е добро обезбедното, нити осветлено. Јас би тужел.
треба секоја ноќ дупката да се затвора за вакви несовесни возачи под дејство на дрога и алкохол
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Партизанска ја направија рингишпил улица. Се круг до круг, да му се сврти на човек. :facepalm:
Моментално нема ниту еден кружен тек на Партизанска, освен овој што се гради. Не знам што збориш, најсериозно.
 
Т

Триптико

Гостин
Партизанска продолжува и после јарболот во Влае. Кај СП Планет се уште е Партизанска. А, гледав и некои планови за Ск пред неколку месеци...ќе има уште некој кружен, ќе видиш.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Партизанска продолжува и после јарболот во Влае. Кај СП Планет се уште е Партизанска. А, гледав и некои планови за Ск пред неколку месеци...ќе има уште некој кружен, ќе видиш.
Тоа е веќе Ѓорче Петров или барем почеток на Ѓорче Петров, но ај да играме по твое, дека тоа стварно е Партизанска. Тогаш постојат 1 кружен тек, кој е на крај на булеварот и уште еден кој уште не е ни изграден. Една половина од тоа што се наоѓа на крајот и уште 1 половина, зошто не е изграден, има моментално 1 кружен тек на булевар кој е долг речиси 5 километри. За тебе тоа е круг до круг, рингишпил? Ај да кажеш дека е семафор до семафор, барем тоа има логика, има преку 20 семафори, но рингишпил?
 
Т

Триптико

Гостин
Почекај. Да сме здрави и живи за некоја година ќе го пишуваме истово :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Oва е веднаш после Порта Влае?
Ако е таму неќна кога бев за накај Матка работеа ептен, мене ми се чинеше дека се десил некој огромен квар со подземни цевки, немам појма дека спремаат кружен толку :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom