Возачка дозвола за "М" категорија (мотор до 50cc)

Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
Остана уште да ги решам тестовите. Засега оди добро, најдов книга и се има во неа. Само што под тоа се не се подразбира следново прашање: Пред влез на зграда, двор или гаража забрането е ПАРЌИРАЊЕ, ЗАПИРАЊЕ или и ДВЕТЕ?
odgovor: i dvete.... a testovite ne se reseni??? tuka u skopje gi imas reseni sto se kupuvaat
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
184
Поени од реакции
74
Ц нема ги решени чисто онака некое прашање ама повеќето се неточни. Фала!
Aко не си полагал сеуште пиши ми на пп мејл адреса и ќе ти ги пратам решени.Немој да одиш на испит само со учење од книга и неточни тестови зашто ќе паднеш
--- надополнето: Sep 27, 2011 8:33 PM ---
И да помогнам околу претходните дискусии:
"М" категорија се полага на 14 години
Потребно е:
-изјава од родител
-потврда за ислушана теоретска настава 10 н/ч(се слуша во авто школите)

Се полагаат тестовите од Б категорија(со тоа што не се одговара на одредени прашања)
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Aко не си полагал сеуште пиши ми на пп мејл адреса и ќе ти ги пратам решени.Немој да одиш на испит само со учење од книга и неточни тестови зашто ќе паднеш
--- надополнето: Sep 27, 2011 8:33 PM ---
И да помогнам околу претходните дискусии:
"М" категорија се полага на 14 години
Потребно е:
-изјава од родител
-потврда за ислушана теоретска настава 10 н/ч(се слуша во авто школите)

Се полагаат тестовите од Б категорија(со тоа што не се одговара на одредени прашања)
Од автошкола ги зедов тестовите со решенија на лист и така. Инаку нема слободно место за утре така да за недела дена полагам. Фала!
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Нема тема,па да отвориме.
Кој се вашите мислења за полагањето на овие возачки испити кој чинат 500 денари..а иначе 3500..дали е позитивно или не.
Јас утре полагам,и моето мислење е негативно.
Бидеејки во едно школо од 70 паднале 63 а едно другарче кај што учи од 124 положиле само 17..
И тоа ако не си го побарал тестот да си го прегледаш можело да те кутнат и со сите точни одговори.
Кој се вашите мислења ?
 
М

Мартин`

Гостин
Како не бе ќе те кутнат со сите точни одговори, лажги со опашки :) научи си како што треба и ќе си поминеш. Инаку секако еден куп што немаат положено возат скутери барем сега ќе треба да научат нешто од нешто, така да имаат плус од мене за ова.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Како не бе ќе те кутнат со сите точни одговори, лажги со опашки :) научи си како што треба и ќе си поминеш. Инаку секако еден куп што немаат положено возат скутери барем сега ќе треба да научат нешто од нешто, така да имаат плус од мене за ова.
Пример со една елена од велес.
Девојчево имало 12 неточни аха неточни..
Си го побарало тестот да види кај згрешило и дури родтиелите кога дошле и го дале..
И испаднало дека има 0 неточни и положила..
Од една страна + од друга -
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Треба буџетот да се полни од нешто..Сите шоферишта станаа.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Треба буџетот да се полни од нешто..Сите шоферишта станаа.
Да,да сега знаат дека видоа шанса граѓаниве и кој има мотор и кој нема и кој знае да вози и кој незнае да вози ке полагаат..колку гагата да се фане...и државата не е до толку глупа па за да им пушти онака..
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
не, го зедов скутеро на 15 години, тогаш не ми се исплајчаше да давам 3.500 за полагање, сега имам 17 и нешто и не ми се исплајча да давам ни 500 за 6-7 месеци, че полагам и за кола и за мотор. во овие 2-3 години ме нема запрено, низ чошина ваму таму лево десно.. :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
не, го зедов скутеро на 15 години, тогаш не ми се исплајчаше да давам 3.500 за полагање, сега имам 17 и нешто и не ми се исплајча да давам ни 500 за 6-7 месеци, че полагам и за кола и за мотор. во овие 2-3 години ме нема запрено, низ чошина ваму таму лево десно.. :)
И ја така го возам 1 година веќе..ама несакам да ја потценам полицијата пошто пола се клети..
 
М

Мартин`

Гостин
Пример со една елена од велес.
Девојчево имало 12 неточни аха неточни..
Си го побарало тестот да види кај згрешило и дури родтиелите кога дошле и го дале..
И испаднало дека има 0 неточни и положила..
Од една страна + од друга -
Се зборува така или лично ти кажа таа Елена ? битно ко што реков ако си напишеш точно ќе си положиш, дали откако ќе го провериш тестот (за што можеш) дали без тоа ако ти кажат дека немаш грешки битно положен си. Тие 63 од 70 ги мрзело саат време да одвојат да го разлистаат тестовите па нормално ќе паднат, јас на времето кога полагав за М категорија со 2-3 саати само читање на тестот за 5 минути максимум го решив и прв испаднав од сите што полага, дури и од тие за кола (имаат 4-5 прашања повеќе). Значи поентата ми е ти ако го научиш тестот нема жива сила што може да те кутне на тестот ..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Се зборува така или лично ти кажа таа Елена ? битно ко што реков ако си напишеш точно ќе си положиш, дали откако ќе го провериш тестот (за што можеш) дали без тоа ако ти кажат дека немаш грешки битно положен си. Тие 63 од 70 ги мрзело саат време да одвојат да го разлистаат тестовите па нормално ќе паднат, јас на времето кога полагав за М категорија со 2-3 саати само читање на тестот за 5 минути максимум го решив и прв испаднав од сите што полага, дури и од тие за кола (имаат 4-5 прашања повеќе). Значи поентата ми е ти ако го научиш тестот нема жива сила што може да те кутне на тестот ..
Значи не се зборува туку она е најдобра другарка и на мојата најдобра другарка :)
И зборуваше за тоа кога јас бев во нејзино присуство..
 
М

Мартин`

Гостин
Значи не се зборува туку она е најдобра другарка и на мојата најдобра другарка :)
И зборуваше за тоа кога јас бев во нејзино присуство..
Добро тогаш заклучок е дека не се стручни тие што ја предаваат обуката за М категорија во училиштата..
Сепак нормално ако паднеш дека ќе сакаш да си го провериш тестот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom