Возачка А категорија

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Сега за 3 месеци ке полнам 18 години и дали може јас да си извозам часови и тестови и полигон и гратска се да си поминам без ненаполнети 18 години и после само на 18 да си ја земам возачката, ели сега само можам часови да извозам па после кога ке наполнам 18 да полагам тестови полигон и гратска. Ај ако знае некој нека кажува.
Сеа ќе си ги извозиш часовите, а коа ќе си напуниш 18 години ќе полагаш тестови, полигон, градска.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Сеа ќе си ги извозиш часовите, а коа ќе си напуниш 18 години ќе полагаш тестови, полигон, градска.
фала другар тогаш рано ми е за возење часови ќе причекам уште некој месец
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
9.671
Ај некој ако знај нека ми кажи за овај законот за после 11 за мотори. Ако имам 2 години возачко искуство (сега во мај ќе напрам 2 години А категорија) дали смеам да возам скутер после 11?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Ај некој ако знај нека ми кажи за овај законот за после 11 за мотори. Ако имам 2 години возачко искуство (сега во мај ќе напрам 2 години А категорија) дали смеам да возам скутер после 11?
Ако имаш 21 година смееш
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.088
Поени од реакции
2.496
Планирам мајов или јуни да почнам со часој за возачка за автомобил, ме интересира како ојт процедурата, и колку пари би ме коштало заедно се, од ваѓање лекарско до земање на возачката? Знам дека има врска тоа колку пати ќе паднам, но да речиме дека све ќе поминам из прва.
И во сите автошколи часовите се исто пари нели? Или има мала разлика во цени?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
9.671
Планирам мајов или јуни да почнам со часој за возачка за автомобил, ме интересира како ојт процедурата, и колку пари би ме коштало заедно се, од ваѓање лекарско до земање на возачката? Знам дека има врска тоа колку пати ќе паднам, но да речиме дека све ќе поминам из прва.
И во сите автошколи часовите се исто пари нели? Или има мала разлика во цени?
За во Битола можам да ти кажам. Часојте во сите автошколи се иста цена, околу 18 000 мислам дека беа. Се вкупно јас ко полагав беше 27 000 ако поминиш се на прво.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.088
Поени од реакции
2.496
За во Битола можам да ти кажам. Часојте во сите автошколи се иста цена, околу 18 000 мислам дека беа. Се вкупно јас ко полагав беше 27 000 ако поминиш се на прво.
18 само за часој или имаш и едно полагање во нив? Секое наредно полагајне и лекарското колку чинат?
Иначе ти из прва помина или падна?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
9.671
18 само за часој или имаш и едно полагање во нив? Секое наредно полагајне и лекарското колку чинат?
Иначе ти из прва помина или падна?
Само за часој се тие 18 000 . Полагањето да не беше негде 5 700 + 1 000 за колата. Секое наредно полагање е 1 880 + 1 000 за колата.

П.С. Шо е то од прва полагање? :D

На трето положив бе, какво прво :LOL:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.088
Поени од реакции
2.496
Само за часој се тие 18 000 . Полагањето да не беше негде 5 700 + 1 000 за колата. Секое наредно полагање е 1 880 + 1 000 за колата.

П.С. Шо е то од прва полагање? :D

На трето положив бе, какво прво :LOL:
па прво полаѓање ти е врски ова она :).
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
937
Само за часој се тие 18 000 . Полагањето да не беше негде 5 700 + 1 000 за колата. Секое наредно полагање е 1 880 + 1 000 за колата.

П.С. Шо е то од прва полагање? :D

На трето положив бе, какво прво :LOL:
Јас во Велес за часови платив 12.000 денари,лекарско 1700 мислам беше,црвен крст околу 2000,користење на полигон 300 денари,и пријава за полагање 8.300 денари.Ми испадна околу 27.000,ама граЦка од втора положив.Се останатото од прва.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Јас во Велес за часови платив 12.000 денари,лекарско 1700 мислам беше,црвен крст околу 2000,користење на полигон 300 денари,и пријава за полагање 8.300 денари.Ми испадна околу 27.000,ама граЦка од втора положив.Се останатото од прва.
се на се околу 500 евра. сегде иста песна е, никој не поминал од прв пат послениве 2-3 години
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
261
Поени од реакции
175
сакам да полагам за Ц , колку е тарифата,? ... стално ја покачуваат цената како во УСА да сме . .
прво се полага за Ц , па после 1 год за Е или Д , така ли беше ?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.133
Поени од реакции
1.886
Во секој град се исти цените во автошколата или варираат?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.873
Поени од реакции
52.365
Во секој град се исти цените во автошколата или варираат?
Нема врска градот. Приватни авто школи, колку ќе си одредат цена, толку.
Само во Скопје да ги споредиш, ќе видиш 10 различни цени :D
Обично околу 13000 се движат цените кај нас, за други градови незнам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom