Воена инвазија врз Јемен - кој е следен?

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.361
Поени од реакции
31.246
Многу поише ствари (од што си мислев) него не му се јасни.
Проблемот е што нему не му е јасно, колку многу не му е јасно. :unsure:
Автоматски споено мислење:

Гласини... како тие што Русите заробиле Патриот и го пратиле на Кинезите, нели?

И после некој очекува нормална дискусија...:(
Дефинитивно, ништо што малку кит, шмиргла и боја не можат да го поправат. :unsure:


Автоматски споено мислење:


Пораката секако е на ѕидот. Само уште да има кој да отвори очи и да ја прочита.
„Американците и нивните европски кучиња мислат дека имаат право да испратат какво било оружје во Украина – непријателот на нашата земја“, рече Медведев, пренесе руската државна прорежимска агенција ТАСС.

„Сега САД и нивните сојузници нека го почувствуваат директното влијание на употребата на руското оружје меѓу американските непријатели. Оние на кои САД им се непријател се наши пријатели. Се надевам дека употребата на руско оружје во многу региони ќе биде исто толку погубно за нашите противници. Земјите кои и даваат оружје на Украина нека горат во пеколот“, рече Медведев.
 
Последно уредено:

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.183
Поени од реакции
4.822
Не бил потонат бе, го фотошопирале. :pos:

Абе Зурлата за вас е бог.

(потсети се со кој дискутираш следен пат)
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.390
Поени од реакции
12.114
Како си поминува најсилната морска сила? Пркнаа нешто? Или чекаат ф-35 или ф-22 ? :ROFLMAO:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.361
Поени од реакции
31.246
Еве, ги бранат вазалите ама не баш многу ревносно.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.361
Поени од реакции
31.246


@Human малку ли е една флотила? Или отиде предводникот на сегашнава? :D
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.183
Поени од реакции
4.822
Еден носач помалку, сега нов им праќаат.

3 Фрегати имале пуштено бе... Флотила... :pos:
На рибари им пуштаат повеќе...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.185
Поени од реакции
21.873
Еден носач помалку, сега нов им праќаат.

3 Фрегати имале пуштено бе... Флотила... :pos:
На рибари им пуштаат повеќе...
Ribarite povekje gi kostaat otkolku da ja vrtat pola planeta ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.361
Поени од реакции
31.246
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Потопениот Ајзенхауер изгледа магично испловил на брегот на Либан спремен да спржи козојеби од Хезболах во случај на конфликт до Израел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom