Водици - Скопје 2014

Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.532
Поени од реакции
2.405
На Абориџините .... битно е !??!/ убаво си вика дека од секој ден продавање лекции по патриотизам мозокот им се пере и после тресат зелени ...:noze:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 05:07 ---


Сеа тоа сакав да прашам ....Од пустец не се тие Македонци - муслимани како Горанциве во косово???
не православни македонци.
ги има во Пустец, мала Преспа, Корча и др. Голем број од нив имаат земено албански презимиња, дали поради притисок, дали поради мешање со албанското православно население и освен овие од Пустец, останатите не се баш наклонети кон македонија, т.е. не зборуваат македонски или ако потекнуваат од мешан брак си се пишуваат албанци.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
7
Полн е градов со дебили и со тенденција да се зголемува бројката зошто дебили раѓаат дебили. Попови политичари, вратари и сељачишта фрлачи по крстот и слепи и пасивни посматрачи пред тв и на форум...кучињата лаат караванот си врви Македонија пропаѓа а што ми е гајле и мене на крајот тоа можеби и заслужуваме.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Водици масовно на цело село...:pos:

Фала до мороните кој вчера ми го направија денот, знаете колку е заебано кога не можете да дишите и пукате од температура. :D
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.187
Поени од реакции
1.188
Aбе џабе е да се укинат наградите ако се дозволи повторно шетање со крстот од куќа на куќа. Релано тој лаптоп/телевизор/рандом ствар не е ни 10% од парите што ги собираат после шетајќи со крстот...
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Aбе џабе е да се укинат наградите ако се дозволи повторно шетање со крстот од куќа на куќа. Релано тој лаптоп/телевизор/рандом ствар не е ни 10% од парите што ги собираат после шетајќи со крстот...
Еве јас го фатив крстот и нема да одам од куќа на куќа, земав некои и награди што се и превише, а кога отидов да скокам скокав за здравје. од наредната година треба да се укинат наградит,е кога ми наскокаа ке ме удавеа, некои луѓе незнаат зошто дошле да скокаат.
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 14:16 ---
Еве јас го фатив крстот и нема да одам од куќа на куќа, земав некои и награди што се и превише, а кога отидов да скокам скокав за здравје. од наредната година треба да се укинат наградит,е кога ми наскокаа ке ме удавеа, некои луѓе незнаат зошто дошле да скокаат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Еве уште едно, до сега необјавено фрлање и тепачка по крстот (од Македонски Брод).

https://www.facebook.com/photo.php?v=574729105948891&set=vb.100002354196331&type=2&theater

Животните во џунгла не се тепаат вака.... :D:D:D Катастрофа. Но и во Скопје беше катастрофа во центар. Јас бев на местото на настанот. Попот се изнервира.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.700
Поени од реакции
13.355
“ВодОци 2014. Прославуваме 1000 години постоење“
Цар Самуил
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
РЕТРО
Epiphany, Macedonia, 2001
© Vasil Boglev/Avenue Photos
All Rights Reserved
boglevphotography.blogspot.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom