Внимание!!!! Мажи, утре е 8-ми март!!!!1

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
...затоа што е убаво, бонтонски, џентлменски ... јас на улица ако сретнам некој што ќе ме загледа кога иде кон мене ќе го поздравам, тоа е културно ... ако кола ќе застане во најголема гужва да поминам, јас се вртам кон шоферот ќе се насмеам и ќе му климнам со глава како поздрав... не го познавам, но тоа е култура ...тоа е разлика меѓу животните и човекот...диви луѓе зарем?... не знам како да ти објаснам, но сите празнувања се и од аспект на дружење и посетување да не се затвори човекот во себе, ете како што велите ...ништо не е важно... па не е, ама и Е!
Ама тоа е друга ситуација што ја опишуваш ти. Зошто би ти значело некој тотален странец од форум да ти честита? Некој кој ниту го знаеш, ниту го познаваш. Можеби е некој психопат, силувач или некој друг вид на престапник и што ќе ти значи честитка од таков човек. Важно е вашите најблиски да покажат почит кон вас. Овие останатите не се ни важни.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.541
Ама тоа е друга ситуација што ја опишуваш ти. Зошто би ти значело некој тотален странец од форум да ти честита? Некој кој ниту го знаеш, ниту го познаваш. Можеби е некој психопат, силувач или некој друг вид на престапник и што ќе ти значи честитка од таков човек. Важно е вашите најблиски да покажат почит кон вас. Овие останатите не се ни важни.
Па тоа ти е исто и кога ќе побараш совет од непознати луѓе а не од твоите најблиски.
Денес е таков празничен ден и културата налага да се честита денот на сите жени, нема уста, ниту рака да ви се искрши ако истипкавте неколку позитивни реченици.
Денес во било која продавница да влезеш, секој го честита празникот, а дали е од срце или не, е за тоа нема потреба да навлегуваме.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.350
Признавам, пропуштив само три години, а оваа година е четврти пат како постоел овој настан во Скопје.
Благодарам душо и нека ни е среќен, весел и вечен денешниот празник:smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce::smirce:
Повеќе од три години се. Среќен празник! :*
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Па тоа ти е исто и кога ќе побараш совет од непознати луѓе а не од твоите најблиски.
Денес е таков празничен ден и културата налага да се честита денот на сите жени, нема уста, ниту рака да ви се искрши ако истипкавте неколку позитивни реченици.
Денес во било која продавница да влезеш, секој го честита празникот, а дали е од срце или не, е за тоа нема потреба да навлегуваме.
Епа за разлика од вас јас не мислам така. Секоја година на овој датум, читам како сите мажи се силувачи, дека ги дискриминирале личностите од другиот пол, дека се шовинистички свињи и најразлични гадости кои всушност се една глупа генерализација. И на такви личности да им честитам? Од каде да знам дека на некој од профилите на форумов не се кријат дел од тие личности? Мене некој да ме навредува, а јас да му честитам на тоа? Епа не сум ненормален. Честитам само на луѓе кои ги познавам и мислам дека е добра оваа моја одлука. Не сум лицемерно гомно што да правам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Aj што не честитаат, ок, секој со своето, ама часовник што не и купија на бијонс дека е најбоља форумџијка, како што купуваат на фемина... е то никад нема да го забораам
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Самиот факт што го знаеш ова... пострашно од делото.
Па eden golem pozdrav topol само шеснаес пати го кажа тоа на форумов. Ако барем малку читам Кајагна не сум можел никако да ја промашам таа информација.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
... а ти демек не знаеш :pos: ...врло си изненаЏен!
Фемина ја посетив пред некоја година кога ми извадија афера дека јас сум регистриран со истиов ник таму. Толку.
Па eden golem pozdrav topol само шеснаес пати го кажа тоа на форумов. Ако барем малку читам Кајагна не сум можел никако да ја промашам таа информација.
Самиот факт што ја читаш нејзе... :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Повеќе од пола не ни знаат за шо е празникот 8-ми Март битно го слават по кафани со резервации од пред недела дена, отруени од алкохол клаваат стори на социјални мрежи мислат интересни се
Една па ставила стори во позадина оди Јелен песната, и онака ги снима сите жени кај шо припаѓаат на песната како ги погоди в срце ова она и оп на крајот од сторито дечко и до неа, да ти се плукнам во празникот кога и тој ден не можиш да си тоа што си и рает да си !!
На фб па ми се повраќа кога ќе видам некој што го знам каков шлајм од човек е а тука ми глуми лудила честита се лигави со цвеќина а истиот тој пред тој ден си ја претепал жена му оти некој и лајкнал на сликата.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714


цвеќето е исто, само друг натпис ... или што викаа исти к*р само друго пакување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom