Влошки или тампони?

Влошки или тампони?

  • Влошки

    Гласови: 54 80,6%
  • Тампони

    Гласови: 13 19,4%

  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
абре какви влошки какви тампони , најбоље е коа немам добиено !
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
најчесто користам влошки попријатни ми се за уотреба , кога сум на одмор или пак на некоја прослава користам тампони али некогач и чуствувам болка а и не сум навиканта на нив така да влошките ми се супер
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
абре какви влошки какви тампони , најбоље е коа немам добиено !
Баш така:smir:
Инаку имам користено и влошки и тампони и сепак мислам дека од здравствени причини - влошки.
Тампони само по потреба и тоа колку што е можно пократко.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Влошки,иако сигурна сум дека тампоните се многу поудобни од влошките,сепак страв ми е дан неможам да го истам тампонон. Не експериментирам уште.. :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Влошки,иако сигурна сум дека тампоните се многу поудобни од влошките,сепак страв ми е дан неможам да го истам тампонон. Не експериментирам уште.. :)
Можеш бе како неможеш конец има:toe:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Абе какви тампони, недај боже и конец да ти залута на наредниот ќе треба јаже да си врзеш :):):):) Иначе влошки во секој случај.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Тампон дефинитивно!!!Похигиенско,покомотно,поисплатливо,не улошка,еднаш седнеш на стол веќе до врат се изместила.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Тампон дефинитивно!!!Похигиенско,покомотно,поисплатливо,не улошка,еднаш седнеш на стол веќе до врат се изместила.

Похигиенско ?!? Менструалната содржина треба да истекува, а не да се собира во вагината, бидејќи покрај се содржи и бактерии...

Он топик : Влошки секако.. Тампони само во случај кога сум на одмор, а го имам добиено, во спротивно никако.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Влошки, тампони сеуште не сум пробала а и мислам дека се неудобни.
 
N

Nephthys

Гостин
Тампони.
Прво целата крв се собира внатрте во тампонот,нема никаков мирис,крвта не ти се размачкува,не се осеќаат,имаш целосна слобода и за облакање и за движење во тие денови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom