Влез во Грција со новите услови од мај 2021

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.376
Поени од реакции
10.680
Епа да де, шо не ти е јасно? Прочитај уште еднаш.
Ако знае некој повеќе нека каже, имам познаници во Грција кои велат дека рестораните ќе имале слобода да изберат, дали ќе примаат или само вакцинирани/негативни посетители или ќе бидат отворени за сите.
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
199
Поени од реакции
57
Влизаме мочаме на Мелас на гробот и така :icon_lol:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.823
Поени од реакции
6.341
Ако знае некој повеќе нека каже, имам познаници во Грција кои велат дека рестораните ќе имале слобода да изберат, дали ќе примаат или само вакцинирани/негативни посетители или ќе бидат отворени за сите.
Ете ако некој отишол деновиве пошто од скоро е ова, нека се изјасни.

Јас ќе имам инфо после 17-ти, бидејќи тогаш ќе одам. Па ќе пишам.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.376
Поени од реакции
10.680
Ете ако некој отишол деновиве пошто од скоро е ова, нека се изјасни.

Јас ќе имам инфо после 17-ти, бидејќи тогаш ќе одам. Па ќе пишам.
Овие мерки се на сила од 15ти јули, така да ваљда ти ќе дадеш прв инфо :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.529
Поени од реакции
10.427
На лефкада има моментално по 1 човек со маска на километар. Чисто сумљам дека ќе бараат било што за влез у кафич.
Инаку на граница ја бев есен од малерите што ги тестираа...
 
Член од
28 март 2021
Мислења
130
Поени од реакции
212
Моиве запнале да идат за Грчка и готово, секогаш одат приватно и без претходно најден смештај, дали може и сега така ради ПЛФ документот? Како да внесам адреса за смештај ако немаат најдено, може било кој рандом апартман од местото или мора стриктно кај што ќе идат, не знам како функционира сега. И двајцата се вакцинирани со втора доза, со сертификат, све.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.348
Поени од реакции
6.586
Моиве запнале да идат за Грчка и готово, секогаш одат приватно и без претходно најден смештај, дали може и сега така ради ПЛФ документот? Како да внесам адреса за смештај ако немаат најдено, може било кој рандом апартман од местото или мора стриктно кај што ќе идат, не знам како функционира сега. И двајцата се вакцинирани со втора доза, со сертификат, све.
Ке го пишеш само местото пример Сарти и поштенскиот код


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.823
Поени од реакции
6.341
За влез во Охрид нема никакви услови и пак не вичинит.
Смешно е да го споредуваш Охрид со Грција.

Знаеш како велат, човек може еднаш да го зафркнат... втор пат НЕ. Бев лани и никогаш повеќе во Охрид на одмор.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.210
Поени од реакции
7.971
Смешно е да го споредуваш Охрид со Грција.

Знаеш како велат, човек може еднаш да го зафркнат... втор пат НЕ. Бев лани и никогаш повеќе во Охрид на одмор.
Сосема небитно дал ќе идаш или не.Охрид е преполн!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.348
Поени од реакции
6.586
Сосема небитно дал ќе идаш или не.Охрид е преполн!
реално и ретко кога бил празен Охрид ама и реално скопјани го полнат дали за празници дали рандом преку лет ама ако вака ви е добро замисли сите скопјани да имаа желба да одат у Ох
батали Грција почнаа да идат у еден мочан Шенѓин


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.529
Поени од реакции
10.427
Ја идам често за викенд, празници меѓутоа факт е дека нема место во Охрид за сите туристи од македонија. Бар за одмор како што ние сакаме.. Лани се виде тоа, во јули, август на плажите луѓе на глава си стоеа од гужва.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
216
Поени од реакции
229
Кој е условот за влез во Грција, планирам да одам нареднава недела таму, каков тест треба да се направи (имам примено прва доза вакцина Синовак, ама втората доза ми е многу покасно :/), и на која страница треба да се најавам/потполнам?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
869
Поени од реакции
1.140
Моиве запнале да идат за Грчка и готово, секогаш одат приватно и без претходно најден смештај, дали може и сега така ради ПЛФ документот? Како да внесам адреса за смештај ако немаат најдено, може било кој рандом апартман од местото или мора стриктно кај што ќе идат, не знам како функционира сега. И двајцата се вакцинирани со втора доза, со сертификат, све.
ПЛФ документот не го ни проверува, само му го покажав од кола на растојание од 1.5м и за една секунда го тргна погледот, освен дека држам телефон не верувам дека успеа да види било што друго во таа една секунда.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.348
Поени од реакции
6.586
Кој е условот за влез во Грција, планирам да одам нареднава недела таму, каков тест треба да се направи (имам примено прва доза вакцина Синовак, ама втората доза ми е многу покасно :/), и на која страница треба да се најавам/потполнам?
антигенски тест 48часа пред влез
www.travel.gov.gr


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom