Влезна врата за куќа, масивно дрво или квалитетен блиндор.

Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Можеш ли да кажеш зошто се одлучи баш од Тензор, и што е облогата од надворешна страна - дали е медијапан или нешто друго?
Според описот на страната на Тензор мислам дека се работи за истите врати и во Вектор Про.
 
Член од
27 март 2018
Мислења
23
Поени од реакции
16
Можеш ли да кажеш зошто се одлучи баш од Тензор, и што е облогата од надворешна страна - дали е медијапан или нешто друго?
Според описот на страната на Тензор мислам дека се работи за истите врати и во Вектор Про.
Генерално по опис сите блиндори звучат исто, ама во живо има голема разлика. Вратата што ја нарачав е со дополнително надворешно лице од алуминиумска плоча (не ми текнува како се вика стручно). За поубав изглед, одбрав алуминиум во боја и текстура на дрво, и реално не се ни познава дека е метал. Во ВекторПро има само медијапан како завршна опција на сигурносните врати. Освен тоа, при изборот влијаеше и препорака на пријател што работи со оков, и ги знае малтене сите врати на пазаров :)
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Колку чини ваква врата со стандардна димензија 120/140 на 210 ако несакаш тука може и во ПП.
Колку има гаранцијата ваквата врата, 2 години ?
Ти Благодарам.
 
Член од
27 март 2018
Мислења
23
Поени од реакции
16
Колку чини ваква врата со стандардна димензија 120/140 на 210 ако несакаш тука може и во ПП.
Колку има гаранцијата ваквата врата, 2 години ?
Ти Благодарам.
Мојата врата е 110*205см.
Во Тензор се околу 650€ (2год. гаранција), во Сеф околу 700€ (1год. гаранција на врата, 5год на брава), во Биро Сеф околу 900€ , во Ариктон над 1000€, и така натака :)
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Благодарам за одговорот, па чекаме слики да видиме како изгледа ова со алуминиумот...
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Ima nekoj iskustvo so PVC vlezni vrati? Se raboti za vikendica, budzet 250-300e.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2018
Мислења
16
Поени од реакции
1
Zdravo sakam da zemam vlezna vrata za vo kuka kade sto ke bide izlozena na sonce dozd i t.n E sega nekoj mi velat majstori pvc da klam nikako aluminska a nekoj aluminska da klavam so termo most a nikako pvc.sto bi mi preporacvate vie dokolku ima nekoj poiskusen ,so budzet 600 euro max.pozz
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Zdravo sakam da zemam vlezna vrata za vo kuka kade sto ke bide izlozena na sonce dozd i t.n E sega nekoj mi velat majstori pvc da klam nikako aluminska a nekoj aluminska da klavam so termo most a nikako pvc.sto bi mi preporacvate vie dokolku ima nekoj poiskusen ,so budzet 600 euro max.pozz
I jas ja imav istata dilema samo so pomal budzet....
Za PVC mi baraa 300e, pa si zemav kineska za 150e premackana i pecena so boja vodonepropustliva i otporna na sonce. A da ne zboram za budzet kako tvojot, imas mnogu podobri opcii od PVC.... Toa ti e vrata za vo WC i materijal za prozori, smesno deluva za vlezna vrata, baska plastika e so edna tocka na zaklucuvanje....
Inaku vratata e izlozena na sonce cel den.
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2018
Мислења
16
Поени од реакции
1
Jas se dvoumam pomegu aluminska so termomost vnatre so pena polneta ili arikton so e so medijapanski panel,e sega eden majstor so izrabotuvase aluminski vrati mi vika samo pvc.Nekoj poiskusen da procitam mislenje poz
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Jas se dvoumam pomegu aluminska so termomost vnatre so pena polneta ili arikton so e so medijapanski panel,e sega eden majstor so izrabotuvase aluminski vrati mi vika samo pvc.Nekoj poiskusen da procitam mislenje poz
Da za takva mislev, ista sakav da zemam ama ne mi se davaa tolku pari za vikendica.
Otporna e slobodno zemi takva, zboreno so povekje iskusni lugje.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Здраво дечки, ќе ставам влезна врата па би сакал да прашам за совет на што да внимавам?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Ај некој ако знае мајстор за алуминиумски и пвц влезни врати да напише контакт. И дали воопшто може да се пробушат доле прозорчиња на вратава алуминиумска или е пвц? Некој стручен нека каже или ќе треба комплетно нова врата, слаба светлост влегува а голем е ходникот па сакам и доле прозорчиња да отворам.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom