Влашки вицеви

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Егеец паднал во депресија и отишол на психијатар. После 3 часовна сеанса докторот констатирал дека пациентот треба да си даде одушка на душата и да потроши некој денар за себе. После неколку дена доаѓа егеецов и му вика на докторот: ДОКТОРЕ, фала многу одма ми помина депресијава... Отидов дома и земав 300 евра и одма ги потрошив. Докторот жив радосен го прашува: А што купи со парите? Егеецов крајно сериозен вика: 18 иљадарки.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
vlav doaga na gosti kaj prijatel na kafe ,prijatelot veli utre ke te baram po mobilen da odat na ribi lovenje ,vlaot veli ne nema potreba da mi zvones ,dojdi povikaj me ,abe jas ke ti se javam vlaot ne ne ,aj samo signal ke ti dadam ti spremise vlavot ne nebiva ke trosam baterija
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
dve vlainki razgovaraat preku telefon za recept za torta
KIRJACA pisi 4 jajca !
da ne se nogu da pisam 2 ?
pisi 4 ti rekov !
da pisam 2 ?
KIRJACA pisi 4 koga ti velam po praviot recept se 8 !!!!!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Вистински влав и вториот бран ќе го помине со иста маска.

Вистински влав и некој да ја загуби маската ќе си ја земе и ќе си ја користи...
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
22
Поени од реакции
5
Наставничка: Трпе, имам 8 јаболка, сум ти зела 3 колку ти останале?
Трпе(влав) : 9?
Настивначка: Е како???
Трпе: ми останале 5 и сте ми вратиле 4 зошто ми зедовте 3!!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.078
Поени од реакции
4.570
Оди влав со негов пријател во лабораторија да направи крвна слика.И откако ги добил резултатите му кажале ГОСПОДИНЕ ИМАТЕ ЗГОЛЕМЕН ШЕЌЕР ВО КРВТА! Влавот нервозен излегува надвор и пријателот го прашува како помина?Овој му вика МИ НАЈДОА ШЕЌЕР ВО КРВТА И САКААТ ДА МИ ГО ЗЕМАТ! Е НЕ ИМ ГО ДАВАМ И ЌЕ ПРАВАМ СЛАТКО СО НЕГО!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Оди влав со негов пријател во лабораторија да направи крвна слика.И откако ги добил резултатите му кажале ГОСПОДИНЕ ИМАТЕ ЗГОЛЕМЕН ШЕЌЕР ВО КРВТА! Влавот нервозен излегува надвор и пријателот го прашува како помина?Овој му вика МИ НАЈДОА ШЕЌЕР ВО КРВТА И САКААТ ДА МИ ГО ЗЕМАТ! Е НЕ ИМ ГО ДАВАМ И ЌЕ ПРАВАМ СЛАТКО СО НЕГО!
Малку глуп вицов друже..
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Зошто Влавот ја прави домашната ракија со 67% алкохол?

Да не можеш повеќе од една чаша да му испиеш...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Малото влавче:
-Тато, ми требаат пенкало и тетратка за во школо...
-Еве сине почнаа изборите, сега ќе ни донесат чичковците...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Влавот посакува како што врни овие денови така да врни цело лето секој ден, за да заштеди на вода да не вади со цревото по бавчите/нивите...

Пред неколку дена кога почнаа врнежите влавот барем со едно миење на колата помалку има некој динар заштедено, (да не оди во автоперална, ама и од чешмата надвор колку толку ќе заштеди некој литар, а и сјај и прашок помалку...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom