Влада на Македонија

Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
Значи јас како Македонец ако утре се преселам во Острава и по 5 години поминати таму ми текне да се кандидирам за градоначалник, Чесите треба да ме набркаат со вили и факели пошто нема што Македонец да им биде градоначалник среде Чешка?
некој држави имаат различни ограничувања... ете, вујкоми се пресели од СФРЈ во УК уште во 50-тите и се ожени со чистокрвна англичанка, меѓутоа син му, братучед ми, сепак е ограничен, н.пр. дека не може да биде офицер во кралската војска и слично, дури син на братучедот евентуално би можел...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
некој држави имаат различни ограничувања... ете, вујкоми се пресели од СФРЈ во УК уште во 50-тите и се ожени со чистокрвна англичанка, меѓутоа син му, братучед ми, сепак е ограничен, н.пр. дека не може да биде офицер во кралската војска и слично, дури син на братучедот евентуално би можел...
Мајка му ја бара војска, да оди со Талибанци да се пука за кралицата. Доста му е градоначалник.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Колку што знам, ако победи Џими нема ни да биде прв црн градоначалник на Балканот. Во Словенија веќе имало таков случај. И чисти глупости се ова дека човекот не може да се кандидира. Со децении живее во Штип и во секој смисол може да се нарекува Штипјанец.
 
Член од
25 август 2020
Мислења
58
Поени од реакции
51
Па во мнозинството градови во светот не се кандидираат „туѓинци“. Од тие каде што се кандидираат, никој нема проблем со нив. Се надевам дека знаеш кој е градоначалник на Лондон (не дека сум фан на типот, скраја да е, од она што го знам, ич не го бива).

Видикот ми е мене океј, треба ти да си преиспиташ чим не сакаш „туѓинци“ во државата и си фан на шеици секташи.
Vidikot skroz ti e sjeban, tugjinci pocituvam, mozat da si dojdat turisticki, mozat i rabota da si najdat vo nekoe kazino ili nekoe restorance niz makedonija, gradonacalnik Malo morgen, za tvoja informacija jas sum fan na Bitola, na Makedonija, na makedonecot, na Pelister, si go sakam sirok sokak, carsijata...
Автоматски споено мислење:

Колку што знам, ако победи Џими нема ни да биде прв црн градоначалник на Балканот. Во Словенија веќе имало таков случај. И чисти глупости се ова дека човекот не може да се кандидира. Со децении живее во Штип и во секој смисол може да се нарекува Штипјанец.
Da te ebava Djimi
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Vidikot skroz ti e sjeban, tugjinci pocituvam, mozat da si dojdat turisticki, mozat i rabota da si najdat vo nekoe kazino ili nekoe restorance niz makedonija, gradonacalnik Malo morgen, za tvoja informacija jas sum fan na Bitola, na Makedonija, na makedonecot, na Pelister, si go sakam sirok sokak, carsijata...
Автоматски споено мислење:


Da te ebava Djimi
И јас сум борец за тоа што го пишуваш, треба да си сакаме се што е наше повеќе од се останато затоа што така прават сите. И јас би бил најголемиот либерален граѓанин кога односите на другите би биле поинакви но ситуацијата е таква каква што е. Лично за Џими не знам што да кажам, не ми смета што е Црнец, ако се поистоветува како Македонец јас не гледам каков е и дали има македонски корени. Џими ти е поврзан со енвагелистички цркви, како и зошто, со кои средства и причини дејствуваат тие не знам, знам дека прават добри дела луѓето кои се со него, од типот на пример 8 души од таа црква работеа бесплатно кај една фамилија и им дигнаа еден спрат. Но сепак не можам да кажам ништо повеќе. Лично ова негово кандидирање мислам дека е направено со цел да се влечат гласови од дпмне како што беше и на последните избори, но на овие избори испадна дпмне да бојкотираат само што овие од сдс и интегра не можеле да го предвидат тоа. Нема ништо повеќе од тоа ниту па некоја друга теорија, за Црнец градоначалник, подобро Џими да стане градоначалник, и би го гласал ако бил независен, него кандидатот на сдс, кој истотака не е Македонец.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Член од
25 август 2020
Мислења
58
Поени од реакции
51
И јас сум борец за тоа што го пишуваш, треба да си сакаме се што е наше повеќе од се останато затоа што така прават сите. И јас би бил најголемиот либерален граѓанин кога односите на другите би биле поинакви но ситуацијата е таква каква што е. Лично за Џими не знам што да кажам, не ми смета што е Црнец, ако се поистоветува како Македонец јас не гледам каков е и дали има македонски корени. Џими ти е поврзан со енвагелистички цркви, како и зошто, со кои средства и причини дејствуваат тие не знам, знам дека прават добри дела луѓето кои се со него, од типот на пример 8 души од таа црква работеа бесплатно кај една фамилија и им дигнаа еден спрат. Но сепак не можам да кажам ништо повеќе. Лично ова негово кандидирање мислам дека е направено со цел да се влечат гласови од дпмне како што беше и на последните избори, но на овие избори испадна дпмне да бојкотираат само што овие од сдс и интегра не можеле да го предвидат тоа. Нема ништо повеќе од тоа ниту па некоја друга теорија, за Црнец градоначалник, подобро Џими да стане градоначалник, и би го гласал ако бил независен, него кандидатот на сдс, кој истотака не е Македонец.
100% si vo pravo, Djimi e po Makedonec od sekoj kandidat na SDS
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
ако знаат кај тераат...... :facepalm:

енергетска стратегија не се менува во краток рок....барем тоа го знаат
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405

Бугарија ги признава македонскиот јазик и македонскиот идентитет како наша реалност.

Тоја навистина многу лаже...
Oва е наменето за во Македонија, не се секирај кај вас ќе се збори тоа што навистина е договорено. Битно фирмите у Бугарија да му функционират и да се најде пазар за марата што ја производуе овде.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Тие официјално објавија меморандум дека македонскиот јазик е западнобугарски дијалект со србизми, овој драго му било што Бугарија го признавала македонскиот јазик. :icon_lol:

Вака некако би се одвивала и пропагандата откако ќе прифатат сè што бараат бугариве - "правење на Тошо" и папагалско повторување дека Бугарија попуштила и го признала македонскиот јазик и идентитет. Иста стратегија како и со капитулантскиот Преспански договор.

Алал да му е како малово ердоганче го потценува и го прави будала народот овде, без око да му трепни.

Заев: Драго ми е што Бугарија го признава македонскиот јазик!
„Бугарија е голем пријател на Северна Македонија и верувам дека ќе останеме на тоа. Ние треба да имаме добра волја, да гледаме позитивно за да се реши проблемот. Верувам дека ќе има средба со премиерот Борисов, а работните групи ќе создадат атмосфера за тоа. Драго ми е што Бугарија го признава македонскиот јазик и идентитет“, порача Заев.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Звучи многу чудно за мене „привремено откажување“o_Oo_O? Глупости за пред јавноста во Македонија
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Звучи многу чудно за мене „привремено откажување“o_Oo_O? Глупости за пред јавноста во Македонија
Најверојатно, но и за во Бугарија.
Откажување од инвестиција во нуклеарка е глупост.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Тие официјално објавија меморандум дека македонскиот јазик е западнобугарски дијалект со србизми, овој драго му било што Бугарија го признавала македонскиот јазик. :icon_lol:

Вака некако би се одвивала и пропагандата откако ќе прифатат сè што бараат бугариве - "правење на Тошо" и папагалско повторување дека Бугарија попуштила и го признала македонскиот јазик и идентитет. Иста стратегија како и со капитулантскиот Преспански договор.

Алал да му е како малово ердоганче го потценува и го прави будала народот овде, без око да му трепни.

Заев: Драго ми е што Бугарија го признава македонскиот јазик!
Zaev sprema teren za uste edno predavstvo koe ke go napravi za 2-3 nedeli a severxanskoto visoko kapeno opsestvo ke slavi uste edna “pobeda” , kako mnogute vo izminative godini.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom