Влада на Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Да не му е малку доцна сега, не успеа да остане доследен и да остане барем неутрален пред неколку години, сега ќе продава магла а знаеше и он што ќе донесат овие политики.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Племето да му се сотре.Не ја изгубивме државата 2001ва,туку 1998 кога дојде он со ДПА на власт.Неговата политика "од Групчин натаму ништо не не интересира" доведе до тоа да спремат учк за војната во 2001ва и да земат замав
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Племето да му се сотре.Не ја изгубивме државата 2001ва,туку 1998 кога дојде он со ДПА на власт.Неговата политика "од Групчин натаму ништо не не интересира" доведе до тоа да спремат учк за војната во 2001ва и да земат замав
Тука нема да коментирам, не сум го живеел тоа, од денешна гледна точка тој потег му бил визионерски, јасно било кој фактор ќе бидат Албанците како вечни слуги на големите играчи овде, јасно било и дека нема да има соживот со нив, ниту пак ние како народ имаме сила да се тепаме секојдневно со нив за се и сешто, секако е изгубен добар дел од државата денес, вака ќе беа спасени неколку града, и најважно од се ќе имавме чисто Скопје, македонско Скопје и Македонија на Македонците и нејзините малцинствата не како денес Македонија на малцинствата.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Тука нема да коментирам, не сум го живеел тоа, од денешна гледна точка тој потег му бил визионерски, јасно било кој фактор ќе бидат Албанците како вечни слуги на големите играчи овде, јасно било и дека нема да има соживот со нив, ниту пак ние како народ имаме сила да се тепаме секојдневно со нив за се и сешто, секако е изгубен добар дел од државата денес, вака ќе беа спасени неколку града, и најважно од се ќе имавме чисто Скопје, македонско Скопје и Македонија на Македонците и нејзините малцинствата не како денес Македонија на малцинствата.
Грешката е 91,тогаш требаше да ги оставиме да се отцепат,ама па Бранко водеше друга политика.Паметам еднаш одамна,некаде околу 94-95та излагав у еден ноќен клуб Академија се викаше,на ќошот куќата до влада.Направија тројца љокови проблем,едниот од нив син на Беќир Жута,пратеник ли беше од ПДП,небитно уствари.Извади пиштол син му,дојдоа со два дефендери од специјална,сите лични карти на маса и ги одвоија сите љокови на страна.Таков ќотек нит сум видел,нит ке видам повторно у живот.На крај влечејки ги за нозе по земја ги фрлија у џиповите и отидоа.После у Гостивар знаете сите како беше,исто и за универзитетот во Мала Речица
Автоматски споено мислење:

Бранко е гробарот на Македонската економија,али за љоковите беше краљ,им го разбираше јазикот и на време ги решаваше
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Грешката е 91,тогаш требаше да ги оставиме да се отцепат,ама па Бранко водеше друга политика.Паметам еднаш одамна,некаде околу 94-95та излагав у еден ноќен клуб Академија се викаше,на ќошот куќата до влада.Направија тројца љокови проблем,едниот од нив син на Беќир Жута,пратеник ли беше од ПДП,небитно уствари.Извади пиштол син му,дојдоа со два дефендери од специјална,сите лични карти на маса и ги одвоија сите љокови на страна.Таков ќотек нит сум видел,нит ке видам повторно у живот.На крај влечејки ги за нозе по земја ги фрлија у џиповите и отидоа.После у Гостивар знаете сите како беше,исто и за универзитетот во Мала Речица
Епа тоа ми е муабетот, они се такво племе што ако не го добиеле тоа во 2001 сега сеуште ќе фрлаа бомби по македонски училишта, ќе напаѓаа полициски станици и караули, ќе палеа автобуси кои оделе во правец на Тетово, итн. Ова денес "мирно" време пак само навидум изгледа подобро од ова погоре, поарно да ми биде страв дали некој ќе ме испука додека сум бил основец ако сум живеел во нивна средина, него ли да живеам понизно и да пазам што зборувам на улица. Единствено решение е поделбата и тогаш и сега, најмалку ќе страда обично населние.

Инаку убави времиња биле тие во секој поглед, па дури и во овој, дупнати шиптaрски глави на сите нивни тогашни протести, за разлика од оние кои ги имаше додека бев дете.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Епа тоа ми е муабетот, они се такво племе што ако не го добиеле тоа во 2001 сега сеуште ќе фрлаа бомби по македонски училишта, ќе напаѓаа полициски станици и караули, ќе палеа автобуси кои оделе во правец на Тетово, итн. Ова денес "мирно" време пак само навидум изгледа подобро од ова погоре, поарно да ми биде страв дали некој ќе ме испука додека сум бил основец ако сум живеел во нивна средина, него ли да живеам понизно и да пазам што зборувам на улица. Единствено решение е поделбата и тогаш и сега, најмалку ќе страда обично населние.

Инаку убави времиња биле тие во секој поглед, па дури и во овој, дупнати шиптaрски глави на сите нивни тогашни протести, за разлика од оние кои ги имаше додека бев дете.
Ние имаме само еден проблем.Тоа е тоа што политичките парии водат дијаметрално спротивна политика и често ја менуваат.Не може кога ке падне Меркел тој што ке ја наследи ако е од друга партија да каже пу пу не важи тоа што се градело последните 30 години,од сега е вака.Глеј у време на Вмро бевме антички,а кога дојде СДС словени.Таков циркуз у свет не наоѓаш.Ниту стратегија некаква за во иднина,ниту ништо.Ден за ден живееме
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.280
Поени од реакции
45.700
:icon_lol: Љупчо е еден од ретките Блгарски ескопненти што има негативен сентимент кон Албанците. Иако ја мислам дека ова со фирмите повеќе се однесува кон Власите, и нив мислам дека не ги мириса баш. :icon_lol:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
:icon_lol: Љупчо е еден од ретките Блгарски ескопненти што има негативен сентимент кон Албанците. Иако ја мислам дека ова со фирмите повеќе се однесува кон Власите, и нив мислам дека не ги мириса баш. :icon_lol:
И кога проговорија за прв пат на шконски Арбен Џафери и оној умрениот од ПДП не ми текнува како се викаше,Љупчо демонстративо го напушти интервјуто и тоа во присуство на некои хохштаплери амерички
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Ние имаме само еден проблем.Тоа е тоа што политичките парии водат дијаметрално спротивна политика и често ја менуваат.Не може кога ке падне Меркел тој што ке ја наследи ако е од друга партија да каже пу пу не важи тоа,од сега е вака.Глеј у време на Вмро бевме антички,а кога дојде СДС словени.Таков циркуз у свет не наоѓаш.Ниту стратегија некаква за во иднина,ниту ништо.Ден за ден живееме
Тоа е затоа што немаме корени на државотворност, таа е болката што не сме направиле држава пред 91. Не може толку лесно да се откажеме од толку работи како да е ова туѓа земја, голем дел од народот не е ни свесен што ни се случи овие години и какви последици ќе имаат овие политики, државотворноста ни е ставена на партиски интереси, така се размискува, така се живее, за да падне Грујо ја уништи државата, еве сега за да остане на власт(да му тераат бизнисите) фактички не е ни власт туку е ДУИ скоро па апсолутна власт. Еднаш кога ќе се изгуби компасот толку тоа, при имање држава, ни останува пак да треба да се качуваме по планините, и најверојатно ќе дојде тоа за некоја деценија, како што тера ситуација, само што денеска некогашните планини се сменети со бегање во странство, во Македонија можат да живеат ликови како оној Авенгер но не и ликови како Пунтер(како пример ги давам само) и затоа и нема реакции повеќе, тие шо реагираа се надвор или полни со кривични и казни.
Автоматски споено мислење:

:icon_lol: Љупчо е еден од ретките Блгарски ескопненти што има негативен сентимент кон Албанците. Иако ја мислам дека ова со фирмите повеќе се однесува кон Власите, и нив мислам дека не ги мириса баш. :icon_lol:
По мое Љупчо е единствен лик кој можел да направи држава од Македонија, но како и секое човечко суштество, кешот и зделките на прво место, на крајот со тоа што даде поддршка за Заев и турскоробските политики, се посра и на тоа малку достоинство шо го имал и некој респект кај обичниот вмровец.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.654
Поени од реакции
7.550
Продадениов одроден лудак е само кучето за лаење на Муртинецот во моментов. Слично како Тито Петковски и останата плејада на СДС играчи/полтрони.
Мислам дека во моментов од СДС намирисаа крв кај ДУИ ( најверојатно имаат информации) околу Хашките процеси и можното приведување на Али Ахмети и ќе сакаат да профитираат максимално од истите.

На пролет во март-парил заеднички избори Локални-Парламентарни ( плус и таман пак да се одбегне пописот) каде што СДС ќе глумат патриоти со тоа што ете ја растуриле владата дека не сакале да подлегнат на екстремистичките барања на ДУИ и дека ете не го дале Гоце.

Нема шанса целата плејади полтрони и мегафони да се пуштени на 102.5% и по цело Скопје да се прават улици и да се ветуваат нови болници,... , поради локални избори кои треба да се одржат следната година во октомври.
Автоматски споено мислење:

Тука нема да коментирам, не сум го живеел тоа, од денешна гледна точка тој потег му бил визионерски, јасно било кој фактор ќе бидат Албанците како вечни слуги на големите играчи овде, јасно било и дека нема да има соживот со нив, ниту пак ние како народ имаме сила да се тепаме секојдневно со нив за се и сешто, секако е изгубен добар дел од државата денес, вака ќе беа спасени неколку града, и најважно од се ќе имавме чисто Скопје, македонско Скопје и Македонија на Македонците и нејзините малцинствата не како денес Македонија на малцинствата.
Лудакот дозволи преку Доста и БТ цел безбедносен механизам на државата да му биде демолиран пред конфликтот. Одрекуваа дека нешто се случува буквално се до моментот кога телевизиите не отидоа и со камери да ги снимат рововите и позициите. Потоа зема и ги продаде огромен дел од најпрофитабилните компании на Грците и го склучи оној ненормален договор за купување на мазут.

Целата таа теза од "Групчин натаму ништо не не интересира" беше планирана теза пред да почне конфликтот баш за да се создаде кај Македонскиот народ идеја баш како твојава овдека и набрзина да се прифати предавањето на територии на СТРАНСКИ ТЕРОРИСТИЧКИ ОРГАНИЗАЦИИ.

ДУИ се толку хистерични секогаш кога ќе се споне нешто негативно околу УЧК со многу голема причина. Албанскиот народ во 2001 не стана да ги подржи. Целиот мит што они го градат околу УЧК се базира на лаги. Они беа една најобична уфрлена терористичка групација која присилно регрутираше Албанци за борба и Албанки за други дејности. Целиот конфликт беше изменаџирана претстава за одредени фракции си добијат феудални поседи во Македонија како исплата за тоа што го правеле на други места.
Автоматски споено мислење:

Епа тоа ми е муабетот, они се такво племе што ако не го добиеле тоа во 2001 сега сеуште ќе фрлаа бомби по македонски училишта, ќе напаѓаа полициски станици и караули, ќе палеа автобуси кои оделе во правец на Тетово, итн. Ова денес "мирно" време пак само навидум изгледа подобро од ова погоре, поарно да ми биде страв дали некој ќе ме испука додека сум бил основец ако сум живеел во нивна средина, него ли да живеам понизно и да пазам што зборувам на улица. Единствено решение е поделбата и тогаш и сега, најмалку ќе страда обично населние.

Инаку убави времиња биле тие во секој поглед, па дури и во овој, дупнати шиптaрски глави на сите нивни тогашни протести, за разлика од оние кои ги имаше додека бев дете.
Кога се случувале овие работи? Не викам дека немало проблеми и дека се било сјајно ( не беше ни блиску) али 90% од сите проблеми што се отворија со Албанците и кои ги имаме сега беа за време на Љупчо.

  • Првин се почна со таа кампања од "Групчин натаму ништо не не интересира" каде намерно се ослабуваше влијанието на државата врз целата територија.
  • Избеглиците од Косово каде што се внесоа радикални елементи од странство.
  • Размонтирувањето на сите безбедносни структури од страна на Доста и БТ пред конфликтот.
  • Свесното учествување во целиот тој театар околу конфликтот и намерно негово одолговлекување кога УЧК беше доведена на колена неколку пати во различни региони.
  • Потпишувањето на предавничкиот мировен договор и дозволувањето терористи да се кандидираат на избори.
УЧК после си доби феудални поседи низ цела западна Македонија и почна со комплетно демонтирање на државниот апарат и радикализирање кај Албанците.
Автоматски споено мислење:

Тоа е затоа што немаме корени на државотворност, таа е болката што не сме направиле држава пред 91. Не може толку лесно да се откажеме од толку работи како да е ова туѓа земја, голем дел од народот не е ни свесен што ни се случи овие години и какви последици ќе имаат овие политики, државотворноста ни е ставена на партиски интереси, така се размискува, така се живее, за да падне Грујо ја уништи државата, еве сега за да остане на власт(да му тераат бизнисите) фактички не е ни власт туку е ДУИ скоро па апсолутна власт. Еднаш кога ќе се изгуби компасот толку тоа, при имање држава, ни останува пак да треба да се качуваме по планините, и најверојатно ќе дојде тоа за некоја деценија, како што тера ситуација, само што денеска некогашните планини се сменети со бегање во странство, во Македонија можат да живеат ликови како оној Авенгер но не и ликови како Пунтер(како пример ги давам само) и затоа и нема реакции повеќе, тие шо реагираа се надвор или полни со кривични и казни.
Тука нема да коментирам, не сум го живеел тоа, од денешна гледна точка тој потег му бил визионерски, јасно било кој фактор ќе бидат Албанците како вечни слуги на големите играчи овде, јасно било и дека нема да има соживот со нив, ниту пак ние како народ имаме сила да се тепаме секојдневно со нив за се и сешто, секако е изгубен добар дел од државата денес, вака ќе беа спасени неколку града, и најважно од се ќе имавме чисто Скопје, македонско Скопје и Македонија на Македонците и нејзините малцинствата не како денес Македонија на малцинствата.
Одбери едното или другото неможе и двете. Патем ниту еден од нашите соседи не направил сам своја држава. Освен Србите до одреден степен, сите останати почнале како марионетски влади/проекти на други земји. Некој од нив не ни знаеле дека сакаат држава додека не ја добиле.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Продадениов одроден лудак е само кучето за лаење на Муртинецот во моментов. Слично како Тито Петковски и останата плејада на СДС играчи/полтрони.
Мислам дека во моментов од СДС намирисаа крв кај ДУИ ( најверојатно имаат информации) околу Хашките процеси и можното приведување на Али Ахмети и ќе сакаат да профитираат максимално од истите.

На пролет во март-парил заеднички избори Локални-Парламентарни ( плус и таман пак да се одбегне пописот) каде што СДС ќе глумат патриоти со тоа што ете ја растуриле владата дека не сакале да подлегнат на екстремистичките барања на ДУИ и дека ете не го дале Гоце.

Нема шанса целата плејади полтрони и мегафони да се пуштени на 102.5% и по цело Скопје да се прават улици и да се ветуваат нови болници,... , поради локални избори кои треба да се одржат следната година во октомври.
Локалните избори во март ли ќе бидат или во октомври?
Во еден пост две верзии.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Профитери се тоа.
За да им е добро и да имаат власт и моќ да прават што сакаат, ќе продадат и држава.
Не се секирај. И нив им следи по 2 кубика земја. :pos:
Џабе лакомат, се им е привремено.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.089
Наводно дошле Еулекс кај нас. Се надевам нема со празни раце да си отидат.
Ох не, како сега вака? Па нели они беа борци за човекови права? Од каде сега суд за воени злосторства? Зарем они имаат направено воени злосторства? :eek:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ох не, како сега вака? Па нели они беа борци за човекови права? Од каде сега суд за воени злосторства? Зарем они имаат направено воени злосторства? :eek:
Ќе ја увидат грешката, па ќе се извинат што ги малтретираат дотичниве. Дежурни за судење се Србите, нели? Дури и кога бранат своја територија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom