Влада на Македонија

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Види му изјава, се чудел што толку паника околу него дома си бил во изолација заради симптоми на Корона(од 1 ден и 5 часа, а и плус има прележано пред 2-3 месеца :D ) и утрово разбрал дека треба да се јави за куќен притвор. :pos:
Кој знае што намислил и со кого преговарал. Веројатно не нашол земја која ќе го прими или па пропаднал планот за бегство или не се договорил со властите.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... важно народот заборавија на недојдените вакцини, пак владата доби во време, а и албанскиот партнер никаде го нема :toe: куј знае што спрема!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Мијалков се извинува на премиерот и министрите, додека Премиерот веднаш после тоа вика дека мора да одговара што бегал и дека покренале акција за да не избега. Во 2014 година не можеше да човек да помисли дека градскиот фраер и шефот во сенка на државата-Мијалков би му се извинувал на сељакот од Муртино, а овој вака да го одјебе без ни око да му трепне. Јако. :icon_lol:
Инаку веројатно да беше до Муртињо и со овој ќе се испазареше за уште неколку расколи во ВМРО, ама си кажа амбасадорката Брнз кај Гоце во Само интервју што се очекува од државата и правосудниот систем, па или нечиви глави ќе паднат или неговата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Хахахахахахаја
Најако овој од 24 тв Мишко го прашува
Во Македонија сте? Еј пред негови очи у Македонија ама он прво прашање дали е во Македонија. :icon_lol:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Најако овој од 24 тв Мишко го прашува
Во Македонија сте? Еј пред негови очи у Македонија ама он прво прашање дали е во Македонија. :icon_lol:
Не е виновен он бе, сигурно тие прашања го натерале да ги научи на памет.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
@kano пичко, еве ти го бе, у Скопје се криел ебачов твој, све ти ебам глупо и ќораво.
Испроси пари за карта за авион и дој да му го земеш у уста.
Уште те боли шо сум пишувал против пичката паторска. И двајцата живеете ко најголеми пички уџум од овде и све знаете за државава.

Кога сите баравме правна држава, поредок, а не муртински говна, ти беше главен со јајцата на паторот у уста, од 20 иљади километри од овде, гомно австралиско.
И име сменивте со тоа пичката од браникот, со неговите 8 пратеници, тој шо и денеска се крие...и доста се курчиш по форумов дека си некој патриот кога си обична пичка избегана на крај на свет, шо лае против луѓе што живеат и работат тука, племе ти ебам гадно и тебе и на тоа мадето шо се лајкате.

Alma kurtone disi be dlaboko, polesno ke ti bide i onaka doprva ke go primas na rati.

Koj go spomna mijalkov be kurtonu? Ova e prv pat da go spomnam i toa samo da ti repliciram, me boli mene kurot za nego ili za bilo koj politicar. Site tie se prolazni i najbitno treba da mu sluzat na narodot a ne obratno. Tolku si vlezen vo shupakot na zajo da nisto ti ustvari ne sfakas. Ti ni sega ne gledas sto ustvari se slucilo.

Nego veke koga go spomnavme garant mu se slosilo posto ne primil vaksejn so vreme.

Jas te prasav za ubiecot na Neskovski, za Igor Spasov. Znaes, za ovoj u dresot na Real, sto nedela dena pred da kidne se pozdravuvase vo tvojot gospodar.

1614136169556.png

Istiot koj vmro go uapsi i osudi na 14 god zatvor a zajo go pusti kako sto gi pusti i ubijcite od smilkovsko ezero, bajrush i red durgi. Ti za ova govedo pisuvase deka bil nevin, deka bil nepravedno osuden, ovoj go branese u postot u linkot, i posle ti si se zalagal za pravna drzava? :pos: Daj be idi napise limunada kurtonu eden.

Ic ne me boli sto si pisuval protiv gvujo ili nekoj drugi politicari, tie sekako kako javni licnosti i se podlezni na kritiki, toa im e del od rabotata. Ali koga branish vakvi gadovi, koga jades gomna na primer za familijata na veljanovski i red drugi (za trajko slobodno) togas od kilometar se gleda deka si eden obicen frustiran partiski KURTON. Zajo u decata se kolnese pa ne te gledam proseravas za niv. Kolku samo gomna ispojade za smikovsko, za divlje naslje za mladenov za na kraj sve da ispadne kuron propaganda sto i bese ocigledno uste togas.

Ali ok, gospodarot tvoj dobi medal za toa... Gledaj kako tuka e vesel i nasmean, pa ne e sekoj den da te odlikuva princot na crna gora i makedonija.

1614137840473.png

Nego daj ne zamaraj mnogu za severna, eve i princot gore ostana princ na makedonija a tvojot gospodar na site ni go nacuka so toa severna. Sto e najtragicno i VI KAZAA deka taka ke bide, VI NACRTAA ama ti i red kuroni ovde sto se borevte za "pravna drzava" ni ebavte majkata na site nas. Slepec eden, zatoa ne te biva, i koga ke ti nacrtaat treba nekoj da ti objasnuva i prevede.
Автоматски споено мислење:

Види му изјава, се чудел што толку паника околу него дома си бил во изолација заради симптоми на Корона(од 1 ден и 5 часа, а и плус има прележано пред 2-3 месеца :D ) и утрово разбрал дека треба да се јави за куќен притвор. :pos:
Кој знае што намислил и со кого преговарал. Веројатно не нашол земја која ќе го прими или па пропаднал планот за бегство или не се договорил со властите.
Seriozno mislis deka ne se dogovoril? Pa ovie veke se povlekoa od zatvorski pritvor i pak ne na kuken pritvor lol...
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Screenshot_20210224_150719.jpg

На фб налетав на постов, дали некој има некоја поопширна информација за ова?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ова го најавија во програмата на владата дека ќе го приватизираат државното земјоделско земјиште и нема веќе концесии и давање на користење и тоа мнозинството си го изгласа. Исто и ќе приватизираат и тоа останати јавни претпријатија. Ова со земјоделското земјиште на долг рок мислам ќе го јадеме ама пошто шансите за опстојување на северна се мали така да вајда ќе се гледа комуњарите да украдат од оваа идна приватизација и тоа е тоа.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Ја продадоа државата сега на ред дојде и земјата да ја распродадат. Ќе не вратат назад во феудализмот, ќе го направат обичниот земјоделец во закрепостен селанец. Иронично, сметката за целото ова тридецениско аздисување и живот на вересија на крај ќе ја платат региони како Пелагонискиот и Овче Поле, каде што шајка се нема заковано, каде што се случува демографска катастрофа и тотално потценување и понижување на тамошното население кое што со пот и труд си го вади лебот и си ги подмирува долговите. Се тоа на сметка на разно разни дебелогазовци и административни сендвичи, тендер глисти, мегаломански хирови на политичари со мали к*риња, вештачки мегалополиси во кои што се градат стиропор Дизниленди и дино паркови, каде што со народни пари се финансираат „граѓански концепти и мултикултурализам“ со диви племиња...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Партија што се вика "СОЦИЈАЛ-демократски сојуз" тера максимум капитализам уште од осамостојувањето и слепци што ги гласаат уште не го сфатиле тоа...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Левица мора да излези сега и да кажи, сета продажба ќе ја поништиме ако дојдиме на власт.

Поголема глупост од продажба на државно земјоделско земјиште нема.
Левица треба да каже дека Заев и пајташите содружници можат само имањето од на татка да го продаваат, макар шо и тоа е веројатно со арамиско потекло. Мене не ми е јасно како може некој да лаже без око да му трепне, не знам дали се свесни шо ветуваа пред да дојдат на власт и шо прават сега.
Сто посто се согласувам со Апасиев, крв да ви плукаат децата .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom