Влада на РМ

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.981
Поени од реакции
6.599
Во РЕК Битола, среде зимска сезона, пандемија, од три разладни кули само една врлат пареа, оти така :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.674
Поени од реакции
8.628
Во РЕК Битола, среде зимска сезона, пандемија, од три разладни кули само една врлат пареа, оти така :icon_lol:
Rek Bitola dobi prinudna uprava poradi katastrofalnata sostojba so kombinatot. Direktorot e kičevčanec, i po negovo kazuvanje ima odvrzani race vo rabotata
Navodno polaga račun samo so uspešnosta vo rabotata......nikomu drug na nadreden vo ELEM ne mu odgovara za svojata rabota
Samite vo Vladata si priznale deka sostojbata e poveke od katastrofalna, duri se praveni paraleli so opstanokot na kombinatot so....
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
372
Поени од реакции
1.113
Член од
25 март 2012
Мислења
7.100
Поени од реакции
2.991
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.363
Поени од реакции
5.611
Ново историско достигнување на НАТО членката , пробивме ново дно откако станавме членка на НАТО.

Македонија историски најлошо рангирана според индексот на корупција на Транспаренси Интернешенл
Па кога за позицијата антикорупционер го ставија најголемиот корупционер и митаџија Љупчо Николовски што очекуваат
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
372
Поени од реакции
1.113
Па кога за позицијата антикорупционер го ставија најголемиот корупционер и митаџија Љупчо Николовски што очекуваат
Вицепремиерот Николовски: Не пораснала корупцијата, тоа е само перцепција на граѓаните
Тој за овој впечаток на граѓаните вели дека има три причини. Сега повеќе и послободно се зборува за корупција, граѓаните имаат невозможни очекувања и корупцијата е дел од колективната свест.
До нашата перцепција е заради тоа што сдс ни донесе слобода и сега можеме отворено да зборуваме корупција. Не дека е зголемена.
Еден нормален ако има од овие, со кој и да правам муабет од било која сфера велат дека се понеспособни кадри поставуваат и веќе многу работи не фукнционираат.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.339
Поени од реакции
9.096
Обидите за спин и вадење од контекст на факти заверени од меѓународни институции нормално дека ќе звучат во најмала рака смешно и забавно за гледање како претставниците власта, во случајов Николовски, се прпелкаат во сопствените фекалии.
Лоша работа е што вака крупни работи се теми со еднодневен рок на траење, кои што обично веќе наредниот ден биваат затрупани под купот политиканство, брзо исчезнуваат од медиумскиот видик, кој што фокусот го насочува на условно кажано „безбедни“ теми од типот - Заев и Филипче рекоа оти вакцини ќе дојдат не утре, ами задутре - за после таквата трвивијалност биде цел ден експлоатирана по вести и политички емисии како тема на денот, а овие иста таква изјава дале пред два дена, оти вакцините ќе стигнат во Март, и можно е да бидат кинески а можеби и немало...

Што во превод би дошло дека ни се прави медиумско е*ење во мозок и информативен спинерај, а некој тоа го нарекува слободна перцепција.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
61
Поени од реакции
181
Што е чудно, па они ова со групана Јавна соба по чии повод имаше обраќање на претседател на држава и премиер го искористија за да се скрие извештајов за корупција...топ тема 3 дена е некоја што се сликала у танга и и зврцкале попалени мужи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.570
Поени од реакции
20.892
Што е чудно, па они ова со групана Јавна соба по чии повод имаше обраќање на претседател на држава и премиер го искористија за да се скрие извештајов за корупција...топ тема 3 дена е некоја што се сликала у танга и и зврцкале попалени мужи.

Рециклирање теми за диктирање дискурс и муабет за народијата да се бави со нешто што не се они.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.981
Поени од реакции
6.599
Рециклирање теми за диктирање дискурс и муабет за народијата да се бави со нешто што не се они.
И по некој неподобен да го пуштат низ вода...

Макар шо немам ништо против да се покаже вистинското лице на домицилните (квази)конзервативци.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom