Влада на РМ

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.117
Поени од реакции
1.388
давање лажни податоци е казниво како што е и бојкотирањето. Teoретски би можело, ама во пракса тешко. Сепак тоа би подразбирало некој да е неомилен на седенките во Брисел, а никој од нас не го посакува тоа.

Еве уштее еден тазе одговор во меѓувреме.
Кој ќе знае дали јас сум македонец или албанец, пред некоја година еден судија од Штип доби случај на Стразбург оти он се чуствувал македонец, а државата го сметала за бугар (ваљда у изводот).

А за Ж'миц стварно незнам што да кажам, @Bodhidharma ќе почне да не кара зошто не сме го гласале, епа како бе да го гласаме кога човекот секој пат оди подоле и подоле, единственото нешто на кое се спротистави е тоа што Црпе пак стана премиер, за ништо друго нема глас да му чуеш.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
501
Поени од реакции
721
И после сè, тој ги изгуби изборите. :facepalm: Па оди бе удави се у вардар!:boksix:Очигледно Муртинецот треба да го цензурираат, комплетно! Си игра морален хазард со народот и пласира лажни вести!
 
Последно уредено:

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.584
Поени од реакции
13.177
Поред Ахмети, Албанците не можат да бидат помалце од 25% треба да се поќе, оти нели 2002та веќе беа 25%. Само да си знајте дека и чист статистичка акт стана политичен и веќе договорен. Ова дека „има попис“ е колку да се задржи процедурата.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.851
Поени од реакции
11.572
Наместо опозицијата да го искористи ова плачење на племенцето дека ако биле под 20% немало да го признаат пописот и да се борат со сите можни сили да издејствуваат нормален попис и да се докаже ова, они ќе коленичат сеа ќе калкулираат цело време, ќе пуштаат двосмислени изјави во јавност, и после ќе плачат кога Заев пак ќе победи. Све кастриран до кастриран.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
241
Поени од реакции
950
Да од Заев ќе успееш да издејствуваш нормален попис, од човекот кој што е толку во шаката на ДУИ што кумот на клоци од канцеларија му го избркаа. Брилијантна идеја, не знам како на никој не му текна претходно, ќе си заштедевме доста маки со тоа што ќе издејствувавме Заев нормално да владее во овие последни 5 години.

И после се љутат некој кога ќе им се рече дека ја тераат агендата на СДС и Заев.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
418
Поени од реакции
876
102.5% си ја заврши работата.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.339
Поени од реакции
9.096
102.5% си ја заврши работата.
Какви консултации какве пи*ке материне, одолговлекуваа демек овој не е фикус, демек неутрален е, не е под партиски влијанија и диктати, а уствари излезе не фикус, туку филадендрон.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.719
Поени од реакции
3.520
Секташиве уште пред попис сакаат колективен имунитет во партијата да стекнат
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.250
Поени од реакции
49.685
Мицковски не излезе отворено против пописот, па вие од Пендаровски очекувате.

Aбе, кој како сака нека постапи за пописов.
Не мора тука да кажува јавно.

Меѓутоа, нестандардната методологија и нејзиното јавно необјаввање со законот, оставаат огромен простор за сомнеж. За некого учеството во ваков попис би било давање личен амин за великоалбанските стремежи. Нешто слично, како личниот амин и официјален документ кој го имаат 88.000 наши сограѓани за бугарското потекло.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
241
Поени од реакции
950
Секташиве уште пред попис сакаат колективен имунитет во партијата да стекнат
Си прават попис за да видат колку од сектата им е сеуште лојална дека имаат одреден број на одродени секташи во последно време. Па после да видат каде треба да поткупат, да доделат позиции за да задржат што поголем дел од истата пред локалните избори.

Ова очекувам да бидат едни од најчудните локални избори некогаш. Ќе има независни листи, контра независни листи, ново откриени патриоти и чесни бизнисмени. На ливчињата во одредени општини очекувам по 10-20 кандидати да има. Како на пример во Аеродром,Куманово, Штип, Центар. Али ситуацијата на СДС им е доста зафркната,имаат премногу општини за бранење а не им успеа ниту ДПНЕ да го растурат на фракции, ниту Левица да ја маргинализираат а ќе видиме колку успешно и со внатрешните фракции ќе се справат ( иако верувам дека ова лесно ќе го пребродат зошто они внатре во партијата се сите со испрани мозоци).
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.156
Поени од реакции
2.182
Наместо опозицијата да го искористи ова плачење на племенцето дека ако биле под 20% немало да го признаат пописот и да се борат со сите можни сили да издејствуваат нормален попис и да се докаже ова, они ќе коленичат сеа ќе калкулираат цело време, ќе пуштаат двосмислени изјави во јавност, и после ќе плачат кога Заев пак ќе победи. Све кастриран до кастриран.
А што очекуваш од опозиција, и сдсм у опозиција не смееше да им писне на албанците, дури фураа агенда како вмро се анти-албанска партија, ги придобиваа на своја страна нели. Си калкулираат и тие и тие со надеж да состават влада понатака.

Мислиш има муж у државава да состави влада без албанска партија, некат ?
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
842
Поени од реакции
65
Мислиш има муж у државава да состави влада без албанска партија, некат ?
Левица ќе состави влада без албанска партија затоа што за Левица гласаат и има пратеници од сите националности.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
1.437
Левица ќе состави влада без албанска партија затоа што за Левица гласаат и има пратеници од сите националности.
Да знае Левица дека постоиш на форумот и да ти ги чита мислењата, ќе се самоукини како партија после 5 минути.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.853
Поени од реакции
6.785
И после сè, тој ги изгуби изборите. :facepalm: Па оди бе удави се у вардар!:boksix:Очигледно Муртинецот треба да го цензурираат, комплетно! Си игра морален хазард со народот и пласира лажни вести!
Многу е почудно како и покрај сите овие манипулации со чоечки судбини истиве се пак на власт.како е можно да бидат изгласани од некого?Стварно сме пореметено општество,а богами и народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom