Влада на РМ

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.570
Поени од реакции
20.892
На прашање не се поставува со прашање, туку прво се дава одговор. Да не ти го згрешив редоследот, да не требаше прво заев да го ставам ?
Мојот редослед тука на форумов не го гледам зашто очигледно ретко и пишувам. ;)
а извини, во право си. Сите играме за Заев освен тие што као им е задача да го бутнат.

Еве одговор . Убаво прочитај го. ;)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.950
Поени од реакции
14.859
а извини, во право си. Сите играме за Заев освен тие што као им е задача да го бутнат.

Еве одговор . Убаво прочитај го. ;)
Во тој случај останува ние да се попишеме како албанци за да излезат 80 %‚ па да почнеме како малцинство да ги уживаме правата што они ги уживаат сега ;)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.570
Поени од реакции
20.892
Во тој случај останува ние да се попишеме како албанци за да излезат 80 %‚ па да почнеме како малцинство да ги уживаме правата што они ги уживаат сега ;)
давање лажни податоци е казниво како што е и бојкотирањето. Teoретски би можело, ама во пракса тешко. Сепак тоа би подразбирало некој да е неомилен на седенките во Брисел, а никој од нас не го посакува тоа.

Еве уштее еден тазе одговор во меѓувреме.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.950
Поени од реакции
14.859
давање лажни податоци е казниво како што е и бојкотирањето
Да ако тоа го направат 1-20-50-100, но ако го направи 500.000 народ тогаш може само со зелено џамче да го бричи ;)
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.550
Поени од реакции
2.584
Пописот во Србија е одложен за октомври 2021.

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.570
Поени од реакции
20.892
Да ако тоа го направат 1-20-50-100, но ако го направи 500.000 народ тогаш може само со зелено џамче да го бричи ;)
да, ама некој треба да повика и да организира, не само да не ги признава резултатите.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.950
Поени од реакции
14.859
да, ама некој треба да повика и да организира, не само да не ги признава резултатите.
Па види за да те повика мицковски прво треба да те отповика заев.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
574
Поени од реакции
1.761
Со таа клапа попут портпаролчено Димче и оној Пренџов што си играат курташак и се кикотат на протести,боље дома нека седат,ич нека не повикуваат.Дека пак ќе ги снајде со коли да блокираат сообраќај
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.570
Поени од реакции
20.892
Па види за да те повика мицковски прво треба да те отповика заев.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Абр уште ли ве прди дека е пасивен ради уфрлени играчи :icon_lol:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.068
Поени од реакции
20.954
Драпање мадиња е тоа со казните. Прво, нема никаква казна затвор туку е парична казна за одбивање да се дадат податоци. Друго, тоа малку потешко функционира ако некој не им отвори врата. Како ќе ти пишат казна кога не може да идентификуваат на кој треба да ја пишат казната? Може не живеам на таа адреса, може станот се води на дедо ми, може сум бил на работа, може сум привремено иселен.

И самите знаат дека ако доволно голем број на луѓе не им отворат врата ќе имаат некомплетен и пропаднат попис.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.339
Поени од реакции
9.096
Едно беше референдумот за името, кога беше доволно само да седиш дома и да правиш ајвар, и сега ова, кога на површина ќе излезе она „македонското“. Кај може македонче да седи дома и да не отвори врата. Ќе му пуштат е вака некој медиумски црв од типот казни, затвор, на утринска емисија ќе отвори тема, Роберт со Милена, и таму Исо на 24, за казните и пописот. Да не почнувам сега и дека скоро па и да не постои фамилија што не е на некој начин закрепостена од државата, дали со плата, пензија, субвенции...па згора на тоа ако земеме во предвид како резонира просечното македонче, од страв да не го набркаат од работа, ја скинат пензијата, субвенциите...има да се попише од превентива, не за друго, туку од „купи ден помини“ и „наведната глава сабја не ја сече“ менталитет, има со кафе и локум да ги пречека попишувачите.

А ако некој пак се дрзне да бојкотира, да стави клуч на врата, комшијата прв ќе го накодоши, ќе рече оти е дома, ќе го пренесе на цело маало, кое што во меѓувреме 99,9% се попишало, па ќе му се смеат оти се криел во подрум, ќе го направат недоветен.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.638
Поени од реакции
58.241
Луѓе што предходно влегле во 100 други куќи во време на пандемија не пуштам внатре, нит врата ќе им отворам...па нека пишуваат казни гнидите одродени.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.339
Поени од реакции
9.096
Луѓе што предходно влегле во 100 други куќи во време на пандемија не пуштам внатре, нит врата ќе им отворам...па нека пишуваат казни гнидите одродени.
До тогаш ќе го прогласат за привремено умрено вирусот ако треба, ќе направи кампања Филипче со глупи спотови на ТВ, ќе наштеловаат бројки и чао.
Вака или онака ќе го истуркаат пописот како што го замислиле, на жалост.
Опозоцијата е таа која што треба да поведе кампања „Бојкотирам“ и да образложи зошто. Заеби папирологии и формалности, Мицко треба да излезе и јавно да каже „Бојкот против шипптаризација“ - толку. Треба бојкотот да се всади како идеја кај народот, да ја долови како опција, некој да му каже што да прави кога попишувачите ќе му дојдат на врата.

Вака, јас и ти ќе бојкотираме, пола „авангардно скопјенце“ нема, друг не се ни замара со така „комплицирани“ операции ко бојкот, па поедноставно ќе му биде да се попиши отколку да се расправа на врата, остатокот и онака ќе се попише, друг дел ќе биде СДС членството, и...толку е државата.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.988
Поени од реакции
15.354
До тогаш ќе го прогласат за привремено умрено вирусот ако треба, ќе направи кампања Филипче со глупи спотови на ТВ, ќе наштеловаат бројки и чао.
Вака или онака ќе го истуркаат пописот како што го замислиле, на жалост.
Опозоцијата е таа која што треба да поведе кампања „Бојкотирам“ и да образложи зошто. Заеби папирологии и формалности, Мицко треба да излезе и јавно да каже „Бојкот против шипптаризација“ - толку. Треба бојкотот да се всади како идеја кај народот, да ја долови како опција, некој да му каже што да прави кога попишувачите ќе му дојдат на врата.

Вака, јас и ти ќе бојкотираме, пола „авангардно скопјенце“ нема, друг не се ни замара со така „комплицирани“ операции ко бојкот, па поедноставно ќе му биде да се попиши отколку да се расправа на врата, остатокот и онака ќе се попише, друг дел ќе биде СДС членството, и...толку е државата.
Си кажа тој кој одлучува тука, т.е. г-жата Брнз, дека попис треба да има и дека законот е океј. Затоа и на Мицко не му паѓа на памет да бојкотира.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.339
Поени од реакции
9.096
Си кажа тој кој одлучува тука, т.е. г-жата Брнз, дека попис треба да има и дека законот е океј. Затоа и на Мицко не му паѓа на памет да бојкотира.
Во таков случај мислам дека излишни се сите муабети околу бојкотот. Несериозно е да се очекува оти народот самоиницијативно ќе се организира и ќе бојкотира. Не можам да разберам врз која основа и врз кои минати искуства некој би темелел таков оптимизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom