Влада на Македонија

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Оти си толку оптимист дека ако не раниме рамковни паразити ќе ни тргне и ќе успееме да ги нахраниме тие бранители од 2001 ? Да Албанските политичари се срање и не се многу корисни за опшеството, но ништо поарни не се и нашите.. буквално мали нијанси се во прашање и не вреди за тоа да губиме територија
Сигурно ќе ни биде подобро.Па и сам гледаш дека со секои нови избори имаме само нови уцени од албанскиот политички блок.И нормално нашиве политичари ќе гио прифатат како и секогаш.Ако не друго нема барем некој екс-терорист да ти продава приказни за демократија.Или командант Вентили да ти е министер без ресор.Шо ти значи територија ако немаш никаква контрола врз неа?Па јас во Поградец се осеќам поопуштено него во Тетово.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Резултатите од пописот ќе бидат причина ДУИ да бара, а на Заев истите резултати ќе му бидат изговор дека мора да даде федерализација.
Во Арачиново на избори како опозиционер(има негде видео)...Заев ги прашува албанците и самиот им одговара: ,,сакате албанец за премиер,,.....,,ќе го добиете во мене,, беше одговорот
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.752
Во Арачиново на избори како опозиционер(има негде видео)...Заев ги прашува албанците и самиот им одговара: ,,сакате албанец за премиер,,.....,,ќе го добиете во мене,, беше одговорот
Не е битно што ветувал во Арачиново. Битно е у Швајцарија што ветувал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Не е битно што ветувал во Арачиново. Битно е у Швајцарија што ветувал.
Иако не се знаме лично....да ми веруваш дека во Швицарска ветил работи кои неможиш да ги смилсиш ни во хорор филм
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Очекувам за брзо да му текне на некој новинар да го праша дали лично тој ќе се попишува. Сигурно дека и при такво прашање мекотелата ќе избегне да одговори. :tapp:
Еј, Претседател на опозиција нема став за ништо буквално. Тачи да го ставеа за Претседател на ДПМНЕ ќе победеше на претходните избори.
Туку Жмиц очигледно е глуп, ама нешто советници ова она мора да има. Или па можда фингираат, зашто се уценети, кој ги знае. Мислам не треба да си даскал на факултет за да знаеш како да поентираш на прашања кои е 100% веројатно дека ќе ти ги постават. Ене ги Левица повеќе од 10 души сигурно не се бават со ПР, па подобра пропаганда од ДПМНЕ имаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.752
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Абе бателете пописот,овие рамковниве шо седат дома а лапаат плати од државава ќе морало да почнат со работа од 1 Фебруар во некоја неиздржливо топла државна канцеларија.Кутрите тие душички напатени!:(
Јас знам двајца што се околу 60 години. Цел живот паселе крави и краделе дрва за да живеат. Едниот од нив знае 20% македонски јазик. Гарант пола од тие 1400 се такви.Што ќе работат тие??????
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
555
Поени од реакции
1.281
Не била само Бугарија проблем за влез во ЕУ... No shit, Sherlock.

Бугарија е само параван, алатка, бидејќи ако ни кажат директно многу ќе не боли, не сакаат да ни ги повредат чувствата.

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР: НЕ Е САМО БУГАРИЈА, ТУКУ И КОРУПЦИЈАТА Е ПРОБЛЕМ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕВРОПСКАТА УНИЈА
Чудна работа како на никој од западните амбасадори воопшто не им сметаше а камоли да ја осуди турбо мега корупција околу уставните промени и менување на името, напротив.
 
M

Macedon1um

Гостин
Претпоставувам под дуи тука спаѓаат сите албанци.
Не спаѓаат, ама барем Албанските партии кога е прашање национални интереси на Албанците се сложни а не шиткачи како нашите
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Не спаѓаат, ама барем Албанските партии кога е прашање национални интереси на Албанците се сложни а не шиткачи како нашите
Баш ова мислење го имаат албанците за македонските политичари, верувал или не.
Дуи досега ништо не правеле за албанците, а самите се збогатуваат.
Требаше да изградат цврст универзитет, да вработуваат квалитетни кадри, да внесуваат странски инвеститори кај општините каде невработенпста е поголема, да владее правото за албанците и ред други работи кои за мене се важни.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Баш ова мислење го имаат албанците за македонските политичари, верувал или не.
Дуи досега ништо не правеле за албанците, а самите се збогатуваат.
Требаше да изградат цврст универзитет, да вработуваат квалитетни кадри, да внесуваат странски инвеститори кај општините каде невработенпста е поголема, да владее правото за албанците и ред други работи кои за мене се важни.
Ама затоа излегоа со ПСЕ ЈО и сите до еден се запаливте и ги гласавте. Ве заболе за квалитетни кадри, на инста ќе се снимате дека имате премиер тоа е побитно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom