Влада на Македонија

Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ако помини пописот албанезиве ќе ја добијат држававана тацна.Единствено за шо сметам дека Љубчо уште 2001 ја предвиде оваа ситуација.Знаеше дека сме мизерен народ кој нема да мрдни ни со прст за својата држава.
Размена на население и територии денеска не изгледа лошо. Привилегии за македонците што ќе мора да ги напуштат родните огништа , ќе загубевме 2-3000 км2 битна територија, но ќе бевме 85-90% македонци и сами одговорни за нашата мизерија. Љупчо и Борис го имаат ова предложено, но американскиот амбасадор го одбил предлогот. Сега касно е .

Инаку како си се договарат ко Македонија да им е на дедо им имотот, чиста математика за власт и лапање пари. Реално веќе и треба да се замислиме дали вреди и одржување на оваа територија и сериозно да се размислува за евакуација.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Александар Верушевски, тоа е тој извор на прецизни информации. :D
Нешто како Нинџа на Рускоска која врз база на негови тврдења обвини 50 луѓе на 1000 години робија
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Размена на население и територии денеска не изгледа лошо. Привилегии за македонците што ќе мора да ги напуштат родните огништа , ќе загубевме 2-3000 км2 битна територија, но ќе бевме 85-90% македонци и сами одговорни за нашата мизерија. Љупчо и Борис го имаат ова предложено, но американскиот амбасадор го одбил предлогот. Сега касно е .
И полека полека пак ќе ти се населат и на таа територија, тоа не е решение.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
И полека полека пак ќе ти се населат и на таа територија, тоа не е решение.
Да но немаше да има рамковен договор, ќе имаше различни политики од владите и одма ќе беше подруго.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
И полека полека пак ќе ти се населат и на таа територија, тоа не е решение.
Сум зборел на долго и на широко тука, за решение. Во три фази, според мене, би иделе активностите. Две од тие три не вклучуваат никакво кршење на законите. Треатата би стапила, кога би дошол рецимо - нож под грло.
Самите тие фази имаат неколку активности, што секој од нас самостојно може да ги прави.
Сум правел и самиот, сум губел време за тоа, ама со сила не можеш да им сипеш у глава на другите.

Сега сум, секој за себе. Кршете глава сите. Само може онака да промрчам на форум нешто.
Срби или Бугари е најоптимално за овој народ да се пишат у ситуацијава.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.122
Поени од реакции
28.871
Да но немаше да има рамковен договор, ќе имаше различни политики од владите и одма ќе беше подруго.
Ќе имаше други начини да ги заштитат "белите мечки"
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Ќе имаше други начини да ги заштитат "белите мечки"
Немаше да биде ова сега шо ни се случува. Сега сме у толку гадна ситуација шо која друга опција и да се случелa ќе била подобра, сите до еден да не истепале со мобилки во 2001, поубава опција ќе била, колку и да звучи морбидно.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Испокрадовте све државно, државните фабрики испокрадевте од директорите до обичните работници кои со полни џебови си шајки се вратеа дома, корупција во секоја институција, непотизам во секоја сфера, ниту еден граѓански протест за било кој важен проблем, криминал да се казнува ниту се размислува, ниту еден функсионер казнуван и покрај сета ова пљачка, ама не, шиптарот е крив за све, двојазичноста е проблем.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Испокрадовте све државно, државните фабрики испокрадевте од директорите до обичните работници кои со полни џебови си шајки се вратеа дома, корупција во секоја институција, непотизам во секоја сфера, ниту еден граѓански протест за било кој важен проблем, криминал да се казнува ниту се размислува, ниту еден функсионер казнуван и покрај сета ова пљачка, ама не, шиптарот е крив за све, двојазичноста е проблем.
Две солзи ми капнаа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Пусти каури се втурија од крадење во државава , каква штета не оставија ништо за Албанците да украдат.
-“ќутете, подобро ние да испокрадеме све, док не ни ги земаат Албанците“ - со ова реченица твојот татко со два џеба со шајки испокрадени од планираната заедничка кражба беше замолчен, па после кога увиде дека е измамен протестираше со двајца без тројца со гол газ против криминалната приватизација.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.472
-“ќутете, подобро ние да испокрадеме све, док не ни ги земаат Албанците“ - со ова реченица твојот татко со два џеба со шајки испокрадени од планираната заедничка кражба беше замолчен, па после кога увиде дека е измамен протестираше со двајца без тројца со гол газ против криминалната приватизација.
Точно
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.834
Испокрадовте све државно, државните фабрики испокрадевте од директорите до обичните работници кои со полни џебови си шајки се вратеа дома, корупција во секоја институција, непотизам во секоја сфера, ниту еден граѓански протест за било кој важен проблем, криминал да се казнува ниту се размислува, ниту еден функсионер казнуван и покрај сета ова пљачка, ама не, шиптарот е крив за све, двојазичноста е проблем.
мене само едно ме интересира, кога ќе се делите, кога ќе се споите со Косово или Албанија да не ги трпите заебанциите што ви ги прават кауриве во вашата земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom