Влада на Македонија

Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Кај Заев не постојат црвени линии, а неговата машинерија полека се созема (ова за тие што се збунија и пишаа нешто против по неговото интервју што предизвика реакции) и повторно, како и за промена на името, ги даваат истите ако не и слични „оправдувања“: од името не се живее, сакаме во НАТО, преименувано во: од идентитетот и јазикот не се живее, сакаме во ЕУ. :(
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
Му текна дека нема да бидат ни 5% во Велика Бугарија.

Села: Бугарија има територијални претензии кон Македонија
„Темата што ја отвори Бугарија во последно време, со неприфаќање на македонскиот идентитет и јазик, од моја гледна точка, тоа што не се кажува во овој случај, е дека Бугарија и натаму има територијални претензии кон Македонија“

„Ние и натаму живееме овде во Македонија како привремен народ со историја што ја изучуваат децата Албанци и која нема врска со нашите преродбеници туку има врска повеќе со лажната историја која им се наметнува ним“,
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
ВМРО, а и СДСМ изгледа сега, се имаат ујдисано сo овие:

" Ете така, наводно швајцарската компанија Трафигура ја купи Еуромакс Ресурси во Македонија преку Кајмански Острови, ама на крај излегува дека ова само да ти бил бугарски капитал на Geotechmin што го има најголемиот рудник за злато и бакар во Бугарија. "
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Lično ne mi se veruvam deka e ova točno...iako znam od kogo doađa

U stvari....poveke bi sakal da veruvam deka ne e tocno...
Верувал, не верувал, вистина е. Дури и во коментари се расправа со луѓе што му викаат дека е срамота со аргументот: „Не кажав ништо лошо, ова е точно и е народна мудрост“.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Pokraj sve ne znam seuste koja mu e motivacijata na Zaev za site ovie sranja. Mozam da predpostavam mozebi dve motivacii:

- Saka da bide zapamten kako toj, sto ja vnese ovaa drzava vo NATO i EU (bez ogled kako se vika i kako se vikaat tie sto ziveat tuka)
- Saka da pocne so procesot oti drzavata moze da ocekuva sredstva od strana na EU koi bi gi lapnale toj i negovite (nisto novo so ogled na drugi zemji koi go pominale toj proces).

Nemam drugo racionalno objasnuvanje osven nekoj licen, apstrakten motiv deka ja mrazi Makedonija i Makedoncite, ili ne e Makedonec ili sto znam nesto slicno.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.954
Pokraj sve ne znam seuste koja mu e motivacijata na Zaev za site ovie sranja. Mozam da predpostavam mozebi dve motivacii:

- Saka da bide zapamten kako toj, sto ja vnese ovaa drzava vo NATO i EU (bez ogled kako se vika i kako se vikaat tie sto ziveat tuka)
- Saka da pocne so procesot oti drzavata moze da ocekuva sredstva od strana na EU koi bi gi lapnale toj i negovite (nisto novo so ogled na drugi zemji koi go pominale toj proces).

Nemam drugo racionalno objasnuvanje osven nekoj licen, apstrakten motiv deka ja mrazi Makedonija i Makedoncite, ili ne e Makedonec ili sto znam nesto slicno.
Mozi nekoj taka ubavo go ima stegnato za madinja i ne smee ni da pomisli na drugo. E sega koj go stega za madinja mozime da pretpostavuvame no jas bi tipuval na istite onie koi i go donesoja na vlast. Koja mu e alternativata ako odbie sigurno mu e kazana i najverojatno ne mu se dopadna mnogu.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Veke se znaat detalite zosto mu se ,,bolsite,, vo mengeme.....koga mu ponudile na vremeto doađanje na vlast mu postavile uslovi....prifatil da ne rečam sve

PS.ima uste nesto plus što potpišal vo Švicarska....toa e vlogot za ,,tovarot vo rakata,, so koja zaminal od tamu
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Маргинализацијата на луѓето како инспекторот од Гостивар и полицајкава, покажуваат црно-на-бело, каков е односот кон оние државни службеници кои сакаат да работат по правилата и уште пострашно, каква е ориентацијата на државава во контекст на намалувањето на корупција.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom