Влада на РМ

Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Кога успеа да одлежи?
Зарем не беше осуден на 4 години?
На 3 беше мислам, ваљда поради мирно поведение го пуштиле порано, што проблеми ќе има или прави ваков човек на таа возраст во затвор.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.342
Поени од реакции
10.092
Ин д мин тајм, какви претумбации :pos:

Премиерот Зоран Заев кажа дека обвинетите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски не биле осмислувачи и организатори на нападот во Собранието на 27 април 2017, туку биле изманипулирани од Груевски и не треба да им се суди за така тешко дело, во денешното сведочење на судењето за организација на 27 април.

зајко си кажува и им суфлира на обвинителите и судиите, а никој од нив не смее ни да писне, колку и да е глупава неговата реторика...
Јасно е дека муртиноидот го заболе и за Миле и за Спиро и Трајко, се ова е сценарио по истиот терк да се ослободат терористите од Дивље Насеље... и таму Груки ќе го прикажат дека ги изманипулирал терористите,
преку Гоогле комуницирал со нив на албански јазик...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.479
Поени од реакции
8.153
зајко си кажува и им суфлира на обвинителите и судиите, а никој од нив не смее ни да писне, колку и да е глупава неговата реторика...
Јасно е дека муртиноидот го заболе и за Миле и за Спиро и Трајко, се ова е сценарио по истиот терк да се ослободат терористите од Дивље Насеље... и таму Груки ќе го прикажат дека ги изманипулирал терористите,
преку Гоогле комуницирал со нив на албански јазик...
Mnogu čudno e što Ruskoska javno go iskara šibicarot. Ili mu se ulizuva na Branko ili možebi ima oset deka veterot go menuva pravecot
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.342
Поени од реакции
10.092
Mnogu čudno e što Ruskoska javno go iskara šibicarot. Ili mu se ulizuva na Branko ili možebi ima oset deka veterot go menuva pravecot
ИЛИ одглуми таа како кобајаги не е се предходно договорено, а се со план на ист начин да ги ослободат терористите од Дивље.....
Сакам бајло да се јави и да каже, а бе јас се испланирав а зајко и груки спроведоа а за покасно полесно да се смени името ( шемата со уценетите пратеници)...затоа сељо се буни, сите знаеле за циркус Караѓоз, само тој не знаел, колатерална штета... бај тхе веј, зема сељо милиончиња еур обештетување за повредите ?????
 
Член од
13 март 2015
Мислења
84
Поени од реакции
49
Кога успеа да одлежи?
Зарем не беше осуден на 4 години?
Беше опфатен со амнестијата за одредени кривични дела што ја донесе Собранието за да се намали бројот на затворениците во преполните затвори.
https://a1on.mk/macedonia/napagjachot-na-shekerinska-izleze-od-zatvor-po-odlezhani-dve-godini-i-devet-meseci/
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Беше опфатен со амнестијата за одредени кривични дела што ја донесе Собранието за да се намали бројот на затворениците во преполните затвори.
https://a1on.mk/macedonia/napagjachot-na-shekerinska-izleze-od-zatvor-po-odlezhani-dve-godini-i-devet-meseci/
Барем ќе има што да раскажува на внуците.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.166
Поени од реакции
3.228
Барем ќе има што да раскажува на внуците.
штета што е стар и сигурно не чита форуми, ќе им раскажуваше на децата како беше ставен на клада од форумскиве величини и екперти затоа што бил дел од терористичко здружение против "нашата" држава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
штета што е стар и сигурно не чита форуми, ќе им раскажуваше на децата како беше ставен на клада од форумскиве величини и екперти затоа што бил дел од терористичко здружение против "нашата" држава.
Не знам дали мислиш нешто за мене, не е ни битно ама поради сите случувања од тој 27 па до денес, сите тие луѓе станаа херои. За мене беа и тогаш и тоа го пишував и тогаш иако се членови на дпмне, за разлика од сите нас останати Македонци тие реагираа, иако несвесно беа наместени од големите играчи.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.166
Поени од реакции
3.228
Не знам дали мислиш нешто за мене, не е ни битно ама поради сите случувања од тој 27 па до денес, сите тие луѓе станаа херои. За мене беа и тогаш и тоа го пишував и тогаш иако се членови на дпмне, за разлика од сите нас останати Македонци тие реагираа, иако несвесно беа наместени од големите играчи.
не се ни сеќавам ти што мислеше тогаш ниту мислев на тебе.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.137
Поени од реакции
2.134
ПОГОЛЕМ ТОВАР ЗА ДРЖАВНАТА КАСА

Поради членството во НАТО постојано ќе расте буџетот за македонската армија

Буџетот за 2021 година за Министерството за одбрана е буџет за одбраната на земјата како членка на НАТО-Алијансата и постепено ќе се зголемува и во наредните години додека не се достигнат 2 проценти издвојување од државната каса.
:love::rolleyes::rolleyes:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.342
Поени од реакции
10.092
На врв Bottom