Влада на РМ

Член од
6 април 2010
Мислења
1.308
Поени од реакции
8.814
Трагично е што некои учат на потешкиот начин, откако штетата ќе достигне национално самоубиствени пропорции дека т.н ЕУ сон е веќе претворен во кошмар за нас веќе долго време. Трагично е оти долго време се зборуваше дека велепредавнички политики измешани со робска сервилност нема да не одведат во рајот, а некој таму упорно одбиваше да се разбуди од таквиот сон, живеејќи заглавен во политички изреки за лебот и патриотизмот и како тоа да се биде национално определен во 21 век е толку...19 век, т.е не е кул да се биде демоде и да се живее во минатото кога пред нас е иднината која што ќе треба да ја градиме сите во утопиското едно општество каде што ние на сите им сме пријатели а нам никој од к*р не не мава.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.547
Поени од реакции
7.077
Ова кај нас веќе не се знае кој со кој има исти или слични ставови. Прав циркус е политичката сцена.
Црвенковски/Мицковски/Груевски вс. Заев/Ѓоргиевски а да беше и Амди жив ќе им се приклучеше со некој факт за ромите од ВСВ и како тие соработувале со бугарските окупатори во Шутка за време на окупацијата.ВМРО-Народна: Заев зборуваше храбро за македонската историја

 
Член од
25 декември 2019
Мислења
401
Поени од реакции
391
Mu gi vmetna negovite kadri.


Бранко Црвенковски го замрзна своето членство во СДСМ: Дали БЦ се скара со Заев за да му помогне на Мицкоски!?

 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.349
Поени од реакции
15.713
Ај некој од патриотиве нека ми предложи добар посредник за БГ пасош, и така никад нема да влеземе во проклетата ЕУ (за егзистенција ми треба) а ако некогаш влеземе еве јас прв ќе го запалам Бугарскиот на сред плоштад...

Сепак за татковината се работи...
Na forumov najgolema tema e onaa za BG pasosi i ti ja promasi?
Talent.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.165
Поени од реакции
3.228
Бранко Црвенковски го замрзна своето членство во СДСМ: Дали БЦ се скара со Заев за да му помогне на Мицкоски!?
Ne, I toj vide deka ludiloto kaj ludakov nema granica. Ako vie od sdsm ne go rusite sami ovoj na klada ke ve stavi .
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
30 мај 2019
Мислења
578
Поени од реакции
858
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.872
Поени од реакции
3.576
Na forumov najgolema tema e onaa za BG pasosi i ti ja promasi?
Talent.
Во право си 90 посто тука што пишувате таа тема ја прегледувате и во позадина си терате постапки... Затоа вака на форум со име и презиме излагате...
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.349
Поени од реакции
15.713
Во право си 90 посто тука што пишувате таа тема ја прегледувате и во позадина си терате постапки... Затоа вака на форум со име и презиме излагате...
Dokazi imas ili ke drdoris prazno?
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.862
Поени од реакции
10.628
Сега поволно би било да јадат уште една блокада. Баш ме интересира Денко, Љубчо и Бучко како ќе жонглираат пред камери во врска со пријателскиот Блгарски народ. :D

Еве ти го Бучле :D

Љубчо со Народна сигурно го читаше веќе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.420
Поени од реакции
20.057
Значи од шест премиери, три ни се отворено наклонети кон бугарија, едниот беше Влав наклонет кон влашки рабоќе, пари и слично.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.338
Поени од реакции
10.092
На врв Bottom