Влада на РМ

Член од
3 мај 2019
Мислења
9.228
Поени од реакции
3.256
па ете другите нека излезат машки, што кур чекаат на вмровците, не е државата само на нив, и да треба све да се блокира и возилта за брза помош, да не може пиле да прелета, само така некој ќе свати дека нешто не е во ред, зашто лудакон нема намера да застани.
Pa mora nekoj na forum da sedi. :P
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.479
Поени од реакции
8.153
па ете другите нека излезат машки, што кур чекаат на вмровците, не е државата само на нив, и да треба све да се блокира и возилта за брза помош, да не може пиле да прелета, само така некој ќе свати дека нешто не е во ред, зашто лудакон нема намера да застани.
тука се согласувам....шибицаров треба да го набркаат неговите на клоци. гласот на опозицијата без гласот на неговите ќе биде сватен само како гола борба за власт


јас лично не би излегол на рушење доколку не видам ,,задоволителен број,, на членови на сдс
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
580
Поени од реакции
864
Сега поволно би било да јадат уште една блокада. Баш ме интересира Денко, Љубчо и Бучко како ќе жонглираат пред камери во врска со пријателскиот Блгарски народ. :D
Денко во 90-тите не сакал независност - кој фактор е тој со рејтинг испод нула. Љубчо е бугарски државјанин, тој изјавиве на Загариева и на Какачанов со душа ги дочекува во склоп на потесната фамилија. Бучко е политички активен уште??
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
3.839
Поени од реакции
2.849
Чичолина 1987 како пратеник во италијанскиот парламент е политички поим споредено со овој „нашиов„ премиер со пречки во развојот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.479
Поени од реакции
8.153
Денко во 90-тите не сакал независност - кој фактор е тој со рејтинг испод нула. Љубчо е бугарски државјанин, тој изјавиве на Загариева и на Какачанов со душа ги дочекува во склоп на потесната фамилија. Бучко е политички активен уште??
За Денко во тоа време ЉуБчо кажуваше дека ја изговорил познатата реченица-,,Македонија независна преку мене мртов,,

Или ЉуБчо лажеше.....или Денко навистина тоа го рекол


како и да е сега се во ист контејнер...............полн со смрдеа
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.166
Поени од реакции
3.228
Чичолина 1987 како пратеник во италијанскиот парламент е политички поим споредено со овој „нашиов„ премиер со пречки во развојот.
нас ни треба логор за прочистување, не е проблем само премиеров со пречки во развој, цела секта се, све тоа треба во логор за сапун, нема друго чаре со нив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.879
Поени од реакции
3.594
Ај некој од патриотиве нека ми предложи добар посредник за БГ пасош, и така никад нема да влеземе во проклетата ЕУ (за егзистенција ми треба) а ако некогаш влеземе еве јас прв ќе го запалам Бугарскиот на сред плоштад...

Сепак за татковината се работи...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.702
Поени од реакции
3.421
Ај некој од патриотиве нека ми предложи добар посредник за БГ пасош, и така никад нема да влеземе во проклетата ЕУ (за егзистенција ми треба) а ако некогаш влеземе еве јас прв ќе го запалам Бугарскиот на сред плоштад...

Сепак за татковината се работи...
Ќе ти даам иницијали, З.З
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.342
Поени од реакции
10.092
Pa mora nekoj na forum da sedi. :P
има и други форми на протест... едно 2 недели да не се купуваат цигари, алкохол, бензин, а и да не се оди во кафеани, обложувалници и слично...појака фаза на протест, жените да не даваат на партнерите, (нека онанираат на шекериева :icon_mrgr: ) .... а и ова е видено, скоро имаше во некоја скандинавска држава и тоа протест за помала причина...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
14.788
Денко во 90-тите не сакал независност - кој фактор е тој со рејтинг испод нула. Љубчо е бугарски државјанин, тој изјавиве на Загариева и на Какачанов со душа ги дочекува во склоп на потесната фамилија. Бучко е политички активен уште??
Бучко после криминалот со тенковските делови е на копче на власта. Ако не се јави следи ќорка.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.158
Поени од реакции
5.115
Ај некој од патриотиве нека ми предложи добар посредник за БГ пасош, и така никад нема да влеземе во проклетата ЕУ (за егзистенција ми треба) а ако некогаш влеземе еве јас прв ќе го запалам Бугарскиот на сред плоштад...

Сепак за татковината се работи...
Тебе треба да ти предложиме добар невропсихијатар не посредник за пасош
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
190
Поени од реакции
763
Ај некој од патриотиве нека ми предложи добар посредник за БГ пасош, и така никад нема да влеземе во проклетата ЕУ (за егзистенција ми треба) а ако некогаш влеземе еве јас прв ќе го запалам Бугарскиот на сред плоштад...

Сепак за татковината се работи...
Ќе ти препорачав школо, али ми текна не си ти за таму братче. Малтер е за тебе, канцеларија број 15, трети кат. И не ставај нешто многу вредно во куфер, со 2ца турци и еден од молдавија и двајца украинци ќе бидеш во соба во Германија.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
14.788
Еве го Петар Арсовски на Канал 5 почна со перењето. Интерпретира демек било во духот на помирувањето, затоа така се изразувал Премиерот. Премиерот не знае просто проширена реченица да каже па ќе пуштал суптилни пораки и ќе се изразувал. Ќе биде и ова перење, малку телма, малку канал 5, малку Жмицко, па корона и оп за недела две ќе испадне дека фразите во говорот од Платон биле и значеле мир, братство и просперитет.
Ја вози цела Македонија оваа будала све му ебам
 
На врв Bottom