Влада на РМ

Член од
18 мај 2008
Мислења
6.739
Поени од реакции
14.834
Е сега нели Пендаровски е кадар на Бране, па Папата дури и му бараше на муртинскиот абдал да се повлечат заедно двата, а да ја остават партијата на Стево, демек тој бил иднината hhhhh
Ќе биде интересно да се види што ќе каже Стево. Веројатно ќе оди на сигурно, тежок без'рбетник е во прашање.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.371
Поени од реакции
10.101

европска бајка :mad: , и овој да не има блгарски корени ?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.739
Поени од реакции
14.834
Сега поволно би било да јадат уште една блокада. Баш ме интересира Денко, Љубчо и Бучко како ќе жонглираат пред камери во врска со пријателскиот Блгарски народ. :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.818
Поени од реакции
48.647
"Врз основа на довербата на граѓаните на последните избори" e во превод оној момент кога ветуваш едно и правиш сосема спротивно.
Прв оваа манипулација ја искористи Бујар кога се туркаше законот за јазици после локалните. Не се далеку од вистината , не е дека не знаеја за што гласаат.
Ништо ново.
Они немаат никакво покритие во јавноста за се што прават. Се фаќаат очајно за што можат.
Оваа аргументација ја користеа буквално сите од 1990-та па наваму, за сите срања.

да не гласаа тогаш за приватизацијата така да биде?
и тн. и тн.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.047
Поени од реакции
13.355
Има закажано протести по другиве градови?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.818
Поени од реакции
48.647
Епа ако протестираат нормално, ќе ги нападнат сите дека не пазат на мерките, можда ќе има некој што ќе рече дека намерно протестираат за да се рашири вирусот повеќе и тн. и тн.

Сега кога протестираат со коли - јок, не е тоа тоа.
 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
4.820
Поени од реакции
5.967
Мислам дека Црвениот не ја дава изјавата туку така од куртоазија. Ни изгледа дека there will be blood у Сдсм.
Папата ќе направи заедничка партија од ВМРО и СДСМ ако продолжи вака. :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.168
Поени од реакции
3.230
Има закажано протести по другиве градови?
се најавуваат за од утре, и не гледам проблем дали е со коли или без, дури со коли може поголема блокада да се направи, нека му паркираат неколку илјади коли низ највиталните улици да не може да функционира ништо по цел ден, нема да биде баш смешно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
9.275
Поени од реакции
3.292
се најавуваат за од утре, и не гледам проблем дали е со коли или без, дури со коли може поголема блокада да се направи, нека му паркираат неколку илјади коли низ највиталните улици да не може да функционира ништо по цел ден, нема да биде баш смешно.
A vozilata na brza pomos I taka maka macat, uste da blokiraat...Abe daj ne zaebavaj, neka izlezat od koli, maski na faca I neka tresat malku klinci na ladnovo ...ebati toa vmrovcite nesposobni zencinja.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.168
Поени од реакции
3.230
A vozilata na brza pomos I taka maka macat, uste da blokiraat...Abe daj ne zaebavaj, neka izlezat od koli, maski na faca I neka tresat malku klinci na ladnovo ...ebati toa vmrovcite nesposobni zencinja.
па ете другите нека излезат машки, што кур чекаат на вмровците, не е државата само на нив, и да треба све да се блокира и возилта за брза помош, да не може пиле да прелета, само така некој ќе свати дека нешто не е во ред, зашто лудакон нема намера да застани.
 
На врв Bottom