Влада на РМ

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.352
Поени од реакции
15.721
Бидејќи претходната тема се затвори, овде дискутирајте за избраните министри, пратеници, претседател на собрание, премиер.
Исто така може да се дискутираат промени во устав, закони, седници и слични политички случувања.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.793
Поени од реакции
48.624
Не се избрани уште.
Може да има промени.
ДУИ има незадоволни крила и двајца пратеници кои може да не гласаат за спикерот, ако не се направат промени во изборот.
Меџити може да го стават за вицепремиер.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
14.788
Дали виси владата или ќе има тртење од Зоки Поки до скопското крило?
п.с. Во контекст на дискусијата за власите на која не стигнав да пишам зашто се затвори другата тема. Нека подразмислат сите дали е коинциденција сличноста помеѓу презимињата Путин и Пупин, како и Москва-Москополе.
Очигледно е во чии раце е Руската империја.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.793
Поени од реакции
48.624
Какви им се кандидативе на ДУИ, да се изнасмееш: Османи, Груби и Меџити.
Албанците порано имаа бољи луѓе на позиции, за овие тројца ајнштајни беа тие. Ова е чист шљам, на ниво на Нефи од Охрид.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.734
Поени од реакции
10.587
Какви им се кандидативе на ДУИ, да се изнасмееш Османи, Груби и Меџити.
Албанците порано имаа бољи луѓе на позиции, за овие тројца ајнштајни беа тие. Ова е чист шљам, на ниво на Нефи од Охрид.
Шлајм што веќе 20 години владее со држава поради поданичките политики на Македонските партии.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.603
Поени од реакции
6.406
Какви им се кандидативе на ДУИ, да се изнасмееш Османи, Груби и Меџити.
Албанците порано имаа бољи луѓе на позиции, за овие тројца ајнштајни беа тие. Ова е чист шљам, на ниво на Нефи од Охрид.
Османи бајаги заштеди последниве години и сега е фокусиран на пластична и корективна хирургија... Груби има anger issues бидејќи сеуште нема фонд како Османи а Меџити има его трип дека е заглавен на локално ниво.
На времето ги имаа Ермира Мехмети, Мендух Тачи... И во кафана да ги сретнеш пак беа градски луѓе... Од сегашните Фатмир Бесими е градски лик посветен на работата, другово е....
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.352
Поени од реакции
15.721
Какви им се кандидативе на ДУИ, да се изнасмееш Османи, Груби и Меџити.
Албанците порано имаа бољи луѓе на позиции, за овие тројца ајнштајни беа тие. Ова е чист шљам, на ниво на Нефи од Охрид.
Stasaa do nivo tezgari od bitpazar da im se vodacki licnosti.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.688
Поени од реакции
9.103

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.559
Поени од реакции
55.234
Дуи без ниту една жена министер а?

За другарка феминистка од невладините за заштита на женските права прашувам, дали да се побунат за ова или да не го рушат соживотот?

Или онаа сестрата на уапсениов директор, што беше згрозена од Апасиев, сигурно ќе се побуни сега и ќе биде разочарана од ваков шовинистички потег на коалициониот партнер?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.603
Поени од реакции
6.406
Со Груби ќе чекориме кон интеграција во ЕУ :aplauz:
Тешко петле... Една нормална изјава нема. Мислам дека е поставен само поради галамата што ја прави околу него.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.158
Поени од реакции
5.115
Ајде ете можело и бетер, не Османи туку Груби ќе бил шверцер министер за надворешни работи за мир у куча да не го пукаме. Urime, shum bukur
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.305
Поени од реакции
11.026
Тешко петле... Една нормална изјава нема. Мислам дека е поставен само поради галамата што ја прави околу него.
Абе будалиот УЧК скандираше на некој собир од ДУИ таму, небаре на стадион се наоѓа.
 
На врв Bottom