Влада на Македонија

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Реков и порано, мора да се организира народен суд кога ќе падне овој режим. Ќе почнеме од Заеф и најблиските соработници, ко нацисти во Нинберг ќе ги судиме, за најголеми предавства над сопствениот народ
А ако излезат Албанци да го бранат, што праиме тогаш?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Од оваа "заебанција" може да се види која е нашата улога во мини шенгенот и дека веќе само служиме за заебанција на тие околу нас.
Овие тројца се најголемите вазали од овие простори која ќе ги памти историјата е дури и во оваа тројка да си последен, да не си барем на некое нивно ниво тогаш се викаш Зоран Заев.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Пак со асистенција на ДПМНЕ, доколку не биле присутни на седница немало да има кфорум и седницата не би можела да се одржи.
демек ти и @Bateman што ти лајкнал ќе гласавте за вмро ако овие све направеа законов да не помине.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
:pos: :pos: Аиии готово јак стана овој бе :pos:
Може Американците го излажале како Груевски што го излажаа, па му рекле праи што сакаш, имаш одврзани раце.
Автоматски споено мислење:

демек ти и @Bateman што ти лајкнал ќе гласавте за вмро ако овие све направеа законов да не помине.
Не е битно дали ќе гласаат он и Бетмен за ВМРО. Поентата е, која е целта на ова ВМРО? Како ВМРО мисли дека треба да постапи во ситуацијава?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Може Американците го излажале како Груевски што го излажаа, па му рекле праи што сакаш, имаш одврзани раце.
Автоматски споено мислење:


Не е битно дали ќе гласаат он и Бетмен за ВМРО. Поентата е, која е целта на ова ВМРО? Како ВМРО мисли дека треба да постапи во ситуацијава?
Па според тоа све што помина во државава и пак народот гласа за заев испаѓа дека народот кур го боли за тоа како ќе постапи вмро во ситуацијава ,ете пак на народов му смета кој направил кворум а не кој гласал,
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Па според тоа све што помина во државава и пак народот гласа за заев испаѓа дека народот кур го боли за тоа како ќе постапи вмро во ситуацијава ,ете пак на народов му смета кој направил кворум а не кој гласал,
Не ми одговори на прашањето.
Како ВМРО мисли дека треба да постапи во случајов? Остај ти народот што мисли и за кого Бетмен ќе гласа.

Можам и за пописот да зборам. Зарем Мицковски нема проблем со методологијата - податоците за Боговиње, на пример, да ти ги носи и собира еден локален Албанец. Го праќаат у Боговиње (кај што живее) и он се враќа со податоци за попис?
Ако има проблем со тоа, зошто не го кажа на средбата со Заев, официјално. Нигде не спомна на средбата дека има проблем со методологијата, туку со терминот во контекст на пандемијата. Остај ти мачкање очи со изјави.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Па според тоа све што помина во државава и пак народот гласа за заев испаѓа дека народот кур го боли за тоа како ќе постапи вмро во ситуацијава ,ете пак на народов му смета кој направил кворум а не кој гласал,
Не ја гледаш поентата или не сакаш да ја видиш?
Се гледа дека си дпмне, ништо лошо во тоа, би терал дискусија зошто не си партиски бот туку сигурно си бил од идеали до кога си живеел во државава и сосема оправдано е за еден млад човек во минатото да бил умс и вмро но не и денес. Вмро денес е она што беше бранковото сдс, опозиција која е контролирана од власта, поготово сега кога се појави Левица тоа нема ни да се смени, единатвено можеби некоја широка влада. Нема врска, она за што сакав да ти реплицирам, дпмне се као кодошите во турско, окупирани сме биле од Турците ама најмногу ги пцуеме нив затоа што без нив отпорот ќе бил полесен. Сами се криви за таа улога.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Не ми одговори на прашањето.
Како ВМРО мисли дека треба да постапи во случајов? Остај ти народот што мисли и за кого Бетмен ќе гласа.

Можам и за пописот да зборам. Зарем Мицковски нема проблем со методологијата - податоците за Боговиње, на пример, да ти ги носи и собира еден локален Албанец. Го праќаат у Боговиње (кај што живее) и он се враќа со податоци за попис?
Ако има проблем со тоа, зошто не го кажа на средбата со Заев, официјално. Нигде не спомна на средбата дека има проблем со методологијата, туку со терминот во контекст на пандемијата. Остај ти мачкање очи со изјави.
прашај го Мицко или таму кој и да е како мисли дека треба да постапи, шо мене ме прашвиш.
Автоматски споено мислење:

Не ја гледаш поентата или не сакаш да ја видиш?
Се гледа дека си дпмне, ништо лошо во тоа, би терал дискусија зошто не си партиски бот туку сигурно си бил од идеали до кога си живеел во државава и сосема оправдано е за еден млад човек во минатото да бил умс и вмро но не и денес. Вмро денес е она што беше бранковото сдс, опозиција која е контролирана од власта, поготово сега кога се појави Левица тоа нема ни да се смени, единатвено можеби некоја широка влада. Нема врска, она за што сакав да ти реплицирам, дпмне се као кодошите во турско, окупирани сме биле од Турците ама најмногу ги пцуеме нив затоа што без нив отпорот ќе бил полесен. Сами се криви за таа улога.
грешка си, јас за кого сум е небитно во моментов, зошто не те тагнав тебе или берик на пример туку го тагнав тој Батеман ( а има уште некој што лајкнале за каде што цитирав), да ти одговорам или сам ќе се сетиш ?
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
демек ти и @Bateman што ти лајкнал ќе гласавте за вмро ако овие све направеа законов да не помине.
Не. Јас немам гласано до сега затоа што и немало за што да се гласа, од 2001 ва државава е во слободен пад.

А дали би гласал за ДПМНЕ? Против сите принципи ми е да гласам за лицемери, политички коректни лидери кои 5 пати мерат математички прецизно а еднаш сечат, клиентелисти со идолопоклоништво кон автократскиот им лидер, јорган војводи кои у суштина се хомосексуалци во denial, глупави луѓе кои освен преку договорени тендери и провизии не знаат како да направат пари и лажни патриоти и кукавици кои на цело пцуење Албанци на фејсбук и форум кога ќе ги сретнат во живо не постои глувчја дупка на светов која може да ги собере.

Инаку во план ми е да гласам на наредни избори за Левица, ако ти е битно и тоа инфо.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Инаку во план ми е да гласам на наредни избори за Левица, ако ти е битно и тоа инфо.
ове ми беше ептен битно и мило ми е што ќе гласаш за левица, ајде баш да видиме, се надевам дека и @Bateman ќе гласа за левица и левица ќе прави влада.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Изговорот им е дека гласале против, тоа што им направиле кворум не е битно.

Пу бе, војводи со електрични тротинети не бидува, да ви се мочам у тоа говедата кастрирани.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
550
Изговорот им е дека гласале против, тоа што им направиле кворум не е битно.

Пу бе, војводи со електрични тротинети не бидува, да ви се мочам у тоа говедата кастрирани.
Извини друже ама и вие паѓате на мали финти и верувате се што ќе каже лидерот, како оние забегани вмровци и комуњари. Баш прочепкав да проверам и видов дека на седницата биле присутни 105 пратеници, а гласале 89, е сега финтава е што кворумот се рачуна од присутни, а не од тие што гласале.Значи во овој случај Левица манипулира, затоа е убаво да не се зема секоја изјава здраво за готово, нарочито изјава од политичар, мислам ако не сакате да бидете исти како оние што ги исмејавате од другите партии како партиски ботови кои ги аминуваат сите одлуки и изјави од својот партиски кампус без да размислат со своја глава.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.623
Поени од реакции
7.654
Доаѓа Вучиќ во Македонија, србоманот Шилегов му подарува дрес од Црвена ѕвезда...:facepalm::facepalm:
Прегледај го приврзокот 302732
Каков пропуст! Требало да му подари дрес од Северњи Комуњар:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom