Влада на Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Ima novi muabeti niz Kocani.Se zboruva deka pod edna stara kukja ostanata od tursko e iskopana ogromna soba polna so zlato i zlaten pajton.Tocno, vriese od policija na toa mesto edno 3-4 saati, zosto nikoj nisto ne objavi.Sea Zajko ke se pozlati.
Што направивте бе вие, у Уларци еден тон злато, сеа у Кочани :icon_mrgr:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
Alo vlada, vam vi se obrakam, vashite apalacioni zagari ne dozvoluvaat da se osudat luge od dui za teshki raboti - prepravanje na izborni rezultati...zatoa ke go zanimavate narodot so Gruki..
Alo Embasi, guknete, ushti li vi e dui milenice?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Сега читав за ова мини шенген. До сега ми беше на звук гадно и избегавав и да видам што е тоа, али ради ова вчера парадава на баткиве низ Скопје, расчитав за иницијативава. Искрено не верувам и иднината на триве земји ради разни работи што ни се познати и логиката вели егзодус им се спрема, ама ова мини шенген ми остави со тие идеи предложени добар впечаток. Нормално ако се реализираат. Работни дозволи признаени, без царини трговија, признаени дипломите од факс, заеднички фондови и инвестиции...
Ајде кој ја сакаше Југославија назад :icon_lol: Црна Гора и БиХ уште да влезат и here we go. Ќе примаме донации за сиротиња ко за старт :D дур тргне.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Сега читав за ова мини шенген. До сега ми беше на звук гадно и избегавав и да видам што е тоа, али ради ова вчера парадава на баткиве низ Скопје, расчитав за иницијативава. Искрено не верувам и иднината на триве земји ради разни работи што ни се познати и логиката вели егзодус им се спрема, ама ова мини шенген ми остави со тие идеи предложени добар впечаток. Нормално ако се реализираат. Работни дозволи признаени, без царини трговија, признаени дипломите од факс, заеднички фондови и инвестиции...
Ајде кој ја сакаше Југославија назад :icon_lol: Црна Гора и БиХ уште да влезат и here we go. Ќе примаме донации за сиротиња ко за старт :D дур тргне.
Која парада?
Автоматски споено мислење:

edit: изгледа збориш за шетањето со Вучиќ и Рама
ок
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Сега читав за ова мини шенген. До сега ми беше на звук гадно и избегавав и да видам што е тоа, али ради ова вчера парадава на баткиве низ Скопје, расчитав за иницијативава. Искрено не верувам и иднината на триве земји ради разни работи што ни се познати и логиката вели егзодус им се спрема, ама ова мини шенген ми остави со тие идеи предложени добар впечаток. Нормално ако се реализираат. Работни дозволи признаени, без царини трговија, признаени дипломите од факс, заеднички фондови и инвестиции...
Ајде кој ја сакаше Југославија назад :icon_lol: Црна Гора и БиХ уште да влезат и here we go. Ќе примаме донации за сиротиња ко за старт :D дур тргне.

Најголема придобивка ќе биде што ваквите вести ќе станат минато, пејачките и танчерките слободно ќе работат низ целата територија на Кралството на Србите и Албанците!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Најглупо нешто е да влегуваме у било што со Албанија.
Демек, тоа што е и Србија тука ќе ублажи од срањата што ги носи приливот на муџи и дилери? Нема потреба ние како народ, по било која основа, да влагаме у заедница со Албанци муслимани.
Нека не спојат со Србија или Бугарија, пошто сме бескорисни вака. Али нема потреба со Албанија. Вучиќ ако сака нека се спојува со Албанија слободно.
Автоматски споено мислење:

Не сум наивен и јасна ми е причината (на лидериве) за ова, али ја лично не сум за било што со било кои Албанци муслимани, па макар и да личело дека ни иде у прилог, на почетокот.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
550
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Во текот на прошетката, кога двојка – момче и девојка, им се приближуваат и бараат да направат селфи, Вучиќ и Рама прават шега на сметка на Заев за тоа кој кои јазици ги зборува.

Јас не знам албански, а ти Еди, знаеш ли македонски, го прашува Вучиќ албанскиот премиер, на што овој одговара дека разбира малку, ама бугарски, па сите почнуваат да се смеат, велејќи дека шегата е наменета за нивниот колега Заев.
Од оваа "заебанција" може да се види која е нашата улога во мини шенгенот и дека веќе само служиме за заебанција на тие околу нас.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Нека не спојат со Србија или Бугарија, пошто сме бескорисни вака. Али нема потреба со Албанија. Вучиќ ако сака нека се спојува со Албанија слободно.
Ако правиш концепт за слободна трговија, прво ти се битни транспортните врски. Македонија има сериозен транзит кој никад не сме знаеле да го искористиме. Албанија им треба за поморски транспорт, не случајно се прави автопат за поврзување. Во моментов е пореално да договорат со Албанија него со Црна Гора...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.746
Сега северџаниве ќе одат во Тирана И Белград да поправаат заби бесплатно, а за замена на некој бубрег ќе можат да скокнат и до приштина, која беда северџанска, за што сменаа име на држава и останааа без национален идентитет, абе гревој црни.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Така е. Градоначалник на зград Скопје на едниот му даде дрес од Јувентус а на другиот дрес од Црвена Ѕвезда. Можеше да биде и полошо. Можеше да бидат дресови од Шкупи.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ај честито новиот закон за државјанство и нови автохтони жители.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom