Влада на Македонија

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.300
Поени од реакции
56.981
Ова да не е со посредништво на оној Американецон што е марихуана-могул у САД, со Заев што се шеташе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.769
Поени од реакции
8.194
Данес ид страна на двете најголеми албански партии СДС и ДУИ беше прославена 20 гоишнината од рамковниот договор.Настанот коштал пола милијон еврта!?Абе дали се овие нормални?Па толку кошта сервисот на трите противпожарни авиони.Абе пожарникари од Австрија и Словенја дијдоа да ни гасат пожари овие си прават журки.Дај бе нека се самоукини вукојебинава не за друго барем не ќе гледаме вакви глупости кои се плаќаат со народни пари.
aj sega RAZMISLI ubavo na sto se potroseni POLA MILJON evra? Imase nekoja zvezda na proslavata pa da se frlat 100K ko za brega? Dali realno mislis deka toa postalo poveke od 50K evra? 450K vo budzetot za potkup, se blizat izbori....
Автоматски споено мислење:

Абе ова баш ко оваа песна на Магнифико

Export-import, diaspora
Marihuana, Tirana, Albania
Everibodi nau turbomania
Hir aj kom, a hir aj go
Hir aj muv, a hir aj gruv

izvini a na KOGO sme prodale nie mara? znaes ti sto ustvari treba za da prodades trava na evropa, pogotovo za medicinska mara? jas bi bil (prijatno) iznenaden da imam 2% od taa oprema vo MKD, se sto gledam do sega bar e samo sadnici a nigde nema ni labatorii za testiranje a ne pak proizvodni kapaciteti ulja ili slicno. Ostaj toa ama nie neli treba da se izvoznik a ne uvoznik lol
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
757
Кур мој Европа ќе видат северџаните, сега ЕУ граници ќе затвори, визен режим ќе има, фиромјаната северна се враќа у фазон турско ропство, робови на УЧК и алкаеда сега таман од Авганистан стига.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.153
Поени од реакции
4.046
БАНКИТЕ СЕ ПРИНУДЕНИ ДА ИМ ГИ БЛОКИРААТ СМЕТКИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ БЕЗ НОВИ ЛИЧНИ КАРТИ, ЗАШТО ФИНАНСИСКОТО РАЗУЗНАВАЊЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ЛИВЧИЊАТА ОД МВР

МВР, сметајќи дека пратениците ќе го изгласаат новиот Закон за лични карти, си го надгради системот за лични документи и исправи и сега нема назад. Нови лични карти велат дека не смеат да даваат, 30-тина илјади граѓани кои поднеле барање за нова лична карта, останаа со ливчиња од МВР, кои не се лична исправа и не им важат никаде. Оваа бројка секојдневно расте, бидејќи МВР прима барања, но не издава нови лични карти.

„Со оглед на тоа дека ливчето што ми го дадоа од МВР не ми го призна банката како валидна исправа, јас не можев да ја исполнам законската обврска да ги ажурирам податоците. Како што налага законот, неажурирани податоци – блокирање на сметката. Мојата трансакциска сметка од денеска е блокирана!“, испрати скопјанка утринава допис до САКАМДАКАЖАМ.МК .
Монти пајтон не ни е рамен.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.378

До крај на неделата ќе биде 4500 како тргнале.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
645
Поени од реакции
1.440
Кога веќе ги земаат, нека ги кандидираат за градоначалници, ќе добијат гласови од сите бањати, нашетани и начитани интелектуалци и ќе победат во голем број општини.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.575
Поени од реакции
4.192
Кога веќе ги земаат, нека ги кандидираат за градоначалници, ќе добијат гласови од сите бањати, нашетани и начитани интелектуалци и ќе победат во голем број општини.
Се надевам дека сите во Скопје ќе ги однесат, по можност таму околу центар, да го зачуваат ликот на старо скопје.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.300
Поени од реакции
56.981
Кога веќе ги земаат, нека ги кандидираат за градоначалници, ќе добијат гласови од сите бањати, нашетани и начитани интелектуалци и ќе победат во голем број општини.
Албанците исто сите би гласале за нив, лабаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom