Ви треба драјвер? Побарајте тука.

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
дали може да ми помогне некој да ми ги даде драјверите за лап топ DELL ISPIRON 1501.
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
31
Поени од реакции
0
Eden drugar moj si go Formatira komp..
a sega mut trebaat driverii a neznae ni on i ni jas neznam koji drajveri mi trebaat
jas go mu go instaliv driver genius pro ama nemozis da se konektiras na Internet zaradi nemat driver za lanot sega ako znae kaj mozam da najdam za lanot Driver za drugo mozebi ke se snajdam
Pc-eto nekoj covek mu go imal praeno
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
abe luge pred nekoj den kupiv webcam NEO nwc-1002 no ne mi ja prima bez softwer(kom ne ja prepoznava) a so nea ne idese CD ...pomos nesto kako da ja opravam plss
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
9
ke si go otvoris kompjuterot i na samata ploca pise koja e ... primer NEO ... od kaj ja da znam i ke ja baras istata na internet znaci pocnuvajki od toa kako sto lice samata ploca taa ti e za LAN-ot sto se odnesuva do grafickata isto i nea ke ja izvadis od SLOT-ot i ke ja baras na itnernet i nemas maki pozz OVA E ZA CLENOT MONITOR :D
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
10
значи ако имате интернет симнете си го од мини нова uniblue driver downloader и само ќе ви ги симне. еве линк ако некој сака http://www.mininova.org/tor/1996254 илјада посто без вируси јас го користам има 200 и нешто сидови така да вреди + 6mgb е па така да ... видете сами, наместо да се мачите да ги симнувате посебно. ако не тоа има др едно http://www.mininova.org/tor/1603104 и ова го користам, мн се добри и двете да ги имате!! позз!
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Abe luge kupiv webcam NEO NWC-1002 ama so nea ne idese CD so Drajveri i sega kompjuterot ne mi ja poznava i ne mozam da ja koristam ...dajte pomos nesto ..Tnx
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Ај некој нека ми каже со се овие извочници овде?!
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Imam eden Problem so Zvucnata karticka...koga ke priklucam slusalki ili slicno mi rabotat samo na toe sto siniot vlez od pozadi na PC ...a vo zelenoto koga gi stavam nisto neke ...nz so e problemot i sega vo toa sto e Sinoto muzika od YouTube ne mozam da slusam, samo se slusa na Winamp ...daj kazete kako da go opravam ...na maticnata Pisuva Foxconn i na zvuznata toa go pisuva... pomos ..
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Dali nekoj ke moze da mi pomogne ? ? ? Imam eden bluetooth za PC ama ne mozam drajver da mu najdam ke moze nekoj da mi kaze od kaj da si simnam drajver ? ? ? Pratete link na PP . Fala odnapred :toe:
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука



зошто не можам да го симнам цдто никако од страната што ја има овде
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
зошто не можам да го симнам цдто никако од страната што ја има овде
Постот на MkForces е напишан пред повеќе од една година, тој линк е најверојатно веќе застарен или променет... кликни тука и симнувај 25000 драјвери :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
јас го симнав и го отпакував но нема setup, за да го инсталирам, како треба да се инсталира???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom