Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
26 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
DA , BAS RADI TOA BARAM POMOS :wink: NIKADE JA NEMA TAA SERIJA DLV- B 501 A KAMERAVA POSTOI POD TAA SERIJA, VO SEKOJ SLUCAJ FALA MNOGU
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
И јас ја имам истата камера ама неможам да ја инсталирам на Vista 32-bit... Ќе може некој да ми каже што е проблемот?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
DA , BAS RADI TOA BARAM POMOS :wink: NIKADE JA NEMA TAA SERIJA DLV- B 501 A KAMERAVA POSTOI POD TAA SERIJA, VO SEKOJ SLUCAJ FALA MNOGU
А да пробаш со оние драјвери за DLV-B50 ?

И јас ја имам истата камера ама неможам да ја инсталирам на Vista 32-bit... Ќе може некој да ми каже што е проблемот?
Најверојатно немаат подршка за виста :toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Епа можда немаат, ама нели може од некоја друга серија да се искористат драјверите?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Mi treba drajver za tv kartica (PC TV Capture)
pomos?
Кажи го моделот де, како сакаш да ти најдеме драјвери ако не знаеме за што модел се работи ? Не сме пророци.:kajg:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука
Ovaj link ne raboti. Dali ke mozi nekoj da mi najdi drivers za tchibo web camera fala mn od napred
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Доколку на некој му фалат драјвери, а незнае кои драјвери му фалат еве му еден Driver Scanner.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе сите драјвери ги изгубив што ги имав на цеде. Дајте негде ве молам сите од нет да ги симнам потшо треба шо побрзо да напраам формат!


За тебе и за сите кои имаат проблем со драјвери има една алтка која го скенира целиот ваш компјутер и после со ваша согласност ви ги инсталира сите драјвери што ви фалат.

Uniblue Driver Scanner 2009





побарјте ја на интерент програмата ако не можете да ја најдете потражете ја на ewarez.com.mk
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Имаш грешка во линкот за торентот или торентот не постои

Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука

Мислам дека имаш грешка во линкот за торентот или не постои овај торент.Дали ке можеш да ми го пратиш линкот или торентот на e-mail: oliver990@gmail.com бидејќи имам една камера и не можам никако да најдам драјвери за неа. Фала мн од напред позз
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Мислам дека имаш грешка во линкот за торентот или не постои овај торент.Дали ке можеш да ми го пратиш линкот или торентот на e-mail: oliver990@gmail.com бидејќи имам една камера и не можам никако да најдам драјвери за неа. Фала мн од напред позз
Друже, постот од MkForces е пишам пред 2 години :)
Иначе кажи каква камера имаш може ќе најдеме такви драјвери.

- - - - - - - - -

Едит: Еве ви еден торент со повеќе од 25.000 драјвери за XP

Повеќе од 25 000 драјвери за оперативниот систем Windows ХР...
ISO фајл со собрани драјвери за продуктите на проиводители като Dell, HP, Compaq, IBM, Sony, Panasonic, Toshiba, Intel, 3Com, VIA, nVidia, ATI, SoundMax и многу други.
Изрежајте го ISO фајлот на CD - DVD и пуштете автоматско барање на драјверите, компјутерот сам ќе си ги најде соодветните драјвери.

Download Torrent Now
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
За тебе и за сите кои имаат проблем со драјвери има една алтка која го скенира целиот ваш компјутер и после со ваша согласност ви ги инсталира сите драјвери што ви фалат.

Uniblue Driver Scanner 2009





побарјте ја на интерент програмата ако не можете да ја најдете потражете ја на ewarez.com.mk
И јас го имам ова, програмов е закон.
Ви препорачувам да си го симнете, одличен е за драјвери кои ви фалат.
Ако не се лажам кога пребаруваш ти прикажува и нови верзии за даунлоад на драјверите кои веќе ги имаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom