Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
MPU - 401 може да биде називот на звиуната картичка? пс.леле каков дудук сум за ова :pos2:
Во темата за софт проблеми има линк за една програма со која ќе видиш што звучна имаш :smir:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
67
Поени од реакции
2
momci fala na pomosta za avance drajverot raboti mi trebase za edna stara masina kompiuter ali dobi zvuk fala ti MK FORCES za se odlicen drugar si i pomagas na sekoj a istoto go praktikuvam i jas da pomogneme na onoj sto ne moze da se snajde naj forum e ova odlicen e FALA NA SITE DOBRI LUGE
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
48
Поени од реакции
5
Torrent not found......Se raboti za cd-to so driveri. Vo sto e problemot?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Вака сеа, јас имам GeForce 8500 GT ... имам и CD со драјвери за истата графичка, али нешто не се у ред тие драјвери што ми се на CD-то кое ми го дадоа со самиот компјутер. Такада доколку некој друг го има истиот проблем може да го реши тука.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Абе сите драјвери ги изгубив што ги имав на цеде. Дајте негде ве молам сите од нет да ги симнам потшо треба шо побрзо да напраам формат!
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имам лаптоп со графичка NVIDIA GeForce 9600M GT, со драјвер 176.10
Било која игра ми сецка, а лаптопов е со топ конфигурација и не би требало да биде така. Најверојатно ми требаат понови драјвери. Help:vozbud:
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Абе сите драјвери ги изгубив што ги имав на цеде. Дајте негде ве молам сите од нет да ги симнам потшо треба шо побрзо да напраам формат!
Кажи шо чипсет имаш, и кои делови ги имаш во Device Manager...
Или ако не ти е форматиран веќе ком. можиш бекап да му напрајш на драјверите со посебна програма, а потоа restore со истата, пример:
http://www.freedownloadmanager.org/downloads/Driver_Magician_Lite_39037_p/
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака сеа, јас имам GeForce 8500 GT ... имам и CD со драјвери за истата графичка, али нешто не се у ред тие драјвери што ми се на CD-то кое ми го дадоа со самиот компјутер. Такада доколку некој друг го има истиот проблем може да го реши тука.
Имам лаптоп со графичка NVIDIA GeForce 9600M GT, со драјвер 176.10
Било која игра ми сецка, а лаптопов е со топ конфигурација и не би требало да биде така. Најверојатно ми требаат понови драјвери. Help:vozbud:
www.nvidia.com :helou:
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
aj ako moze nekoj da mi dade link za driver za kamerata crystal eye acer aspire 5535
fala odnaored:smir:
 
Член од
26 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
moze nekoj da mi pomogni za driver na web camera DELUX DLV-B 501 ????
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
moze nekoj da mi pomogni za driver na web camera DELUX DLV-B 501 ????
Друже, сигурен си дека точно ја напиша ?
Да не е случајно DLV-B50, дека нити на гугл, нити пак на сајтот на делукс не најдов драјвер за таа камера :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom