Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Како може да е натприродна појава делумно зезната брава?
Па во текот на целиот живот сите од нас среќаваме работи што некогаш не работат, и утредента од прва ќе пробаш и ќе проработат.
Како не е натприродно? Духот на баба му се заклучил од внатре да го заштити внукот од коцка и курви.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Како не е натприродно? Духот на баба му се заклучил од внатре да го заштити внукот од коцка и курви.
Морници ми идат. Ја веќе во тој стан не би влегол!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
У последно време секогаш кога ќе се разбудам двете раце ми се голи без разлика дали спијам во пиџами,тренеркиили некоја блуза! Како некој да доаѓа и да ми го прави ова намерно,еве вчера сонував некој заебан сон,полубуден ја фаќам едната рака ко демонска рака УПМ,се исплашив малце,си ја мрдам онака со голите лакти и се чудам што се случува,после некое време ми текна дека раката ми се здрвила од тоа што сум спиел врз нејзе настрана ама од кај сега рацете повторно засукани до лактите?!? Некоја порака за мене е ова да престанам да правам гревови со рацете? Некој со слично искуство?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
ракави од пижама или маица со долги ракави лесно се набираат при спиење, поготово ако ги прилепуваш до и под телото рацете.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
У последно време секогаш кога ќе се разбудам двете раце ми се голи без разлика дали спијам во пиџами,тренеркиили некоја блуза! Како некој да доаѓа и да ми го прави ова намерно,еве вчера сонував некој заебан сон,полубуден ја фаќам едната рака ко демонска рака УПМ,се исплашив малце,си ја мрдам онака со голите лакти и се чудам што се случува,после некое време ми текна дека раката ми се здрвила од тоа што сум спиел врз нејзе настрана ама од кај сега рацете повторно засукани до лактите?!? Некоја порака за мене е ова да престанам да правам гревови со рацете? Некој со слично искуство?
Јас читав дека треба да го исклучиш интернетот и да го избришиш профилот тука, 100% проблемот ќе биде решен.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
он,полубуден ја фаќам едната рака ко демонска рака УПМ,се исплашив малце,си ја мрдам онака со голите лакти и се чудам што се случува,после некое време ми текна дека раката ми се здрвила од тоа што сум спиел врз нејзе настрана ама од кај сега рацете повторно засукани до лактите?!? Некоја порака за мене е ова да престанам да правам гревови со рацете? Некој со слично искуство?
За првиот дел-sounds awesome. Rip and tear madafaka!!!!
За вториот дел- мотај ги во оние растегливи завои чуда за зглобови. И можда ќе ти помогне екстра перница.
Ништо натприродно во руки да ти оттрнат ако спиеш врз нив.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Јас читав дека треба да го исклучиш интернетот и да го избришиш профилот тука, 100% проблемот ќе биде решен.
И јас гледам дека има и многу тролови и дибеци низ форумов тука па не се бунам! Едноставно има ликови кои мора да искењаат нешто негативно,имам разбирање за нив затоа што се дегени,мора и такви да има на Планетава :)
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
У последно време секогаш кога ќе се разбудам двете раце ми се голи без разлика дали спијам во пиџами,тренеркиили некоја блуза! Како некој да доаѓа и да ми го прави ова намерно,еве вчера сонував некој заебан сон,полубуден ја фаќам едната рака ко демонска рака УПМ,се исплашив малце,си ја мрдам онака со голите лакти и се чудам што се случува,после некое време ми текна дека раката ми се здрвила од тоа што сум спиел врз нејзе настрана ама од кај сега рацете повторно засукани до лактите?!? Некоја порака за мене е ова да престанам да правам гревови со рацете? Некој со слично искуство?
If your right hand causes you to sin, better cut it off and throw it away than your whole body perish in hell.

And if your eye causes you to sin, tear it out and throw it away. It is better for you to enter life with one eye than with two eyes to be thrown into the lake of fire separeted from God for whole eternity.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.859
Поени од реакции
1.678
У последно време секогаш кога ќе се разбудам двете раце ми се голи без разлика дали спијам во пиџами,тренеркиили некоја блуза! Како некој да доаѓа и да ми го прави ова намерно,еве вчера сонував некој заебан сон,полубуден ја фаќам едната рака ко демонска рака УПМ,се исплашив малце,си ја мрдам онака со голите лакти и се чудам што се случува,после некое време ми текна дека раката ми се здрвила од тоа што сум спиел врз нејзе настрана ама од кај сега рацете повторно засукани до лактите?!? Некоја порака за мене е ова да престанам да правам гревови со рацете? Некој со слично искуство?
Зш не напишиш шо сонвиш?
Сигурно имаш некоја работа/обврска шо требит да ги засукаш ракавите, да ја почниш таја работа и да ја завршиш.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
Зш не напишиш шо сонвиш?
Сигурно имаш некоја работа/обврска шо требит да ги засукаш ракавите, да ја почниш таја работа и да ја завршиш.
More go nemat :drk: dolgo vreme zate take pravit i zasukvat rakavite
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Кај мене одвреме-навреме во периодот од 03.00 - 05.00 часот сабајле се случува еднаш да крцне или вратата или регалот...

Дали некој друг ја заприметил таа работа?

Од што би настанало тоа крцкање на врата или на регал???
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Кај мене одвреме-навреме во периодот од 03.00 - 05.00 часот сабајле се случува еднаш да крцне или вратата или регалот...

Дали некој друг ја заприметил таа работа?

Од што би настанало тоа крцкање на врата или на регал???
промена на температура во просторијата
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Исто и старите ТВ знаат да крцнат во ниедно време ради промена на температура. Ништо веќе не ми е натприродно, гол човек со виолина на дрво во 03:00 да видам ќе ми биде "meh".
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Или црвец го јадит дрвото?
Да, али црвец ваљда и у други термини би крцкал.

Ја мислев нешто у стилу паѓа температура тој период. Пошто кога е ладно и ќе отворам ширум врата у дневна да се излуфтира, се дешава тоа крцкање. Да и ТВ знае така да крцне.
Автоматски споено мислење:

Не исклучувам сосема натприродна причина, но прво предлагам секогаш да се исклучат сите можни други причини. Во огромен број на случаи станува збор токму за тоа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom