Ви се случила некоја натприродна работа?

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Значи кујната и дневната соба ни се заедно, лево кујната, десно дневната соба.
Од мала ме вадеше од контакт зошто ламбата од кујната се уклучуваше од страната на дневната, и овај од дневната од страната на кујната.

Е сеа последнава година незнам што се случи ламбава за кујнава си се уклучува на прекидачот што е од кај кујната а таја за дневната се уклучува од страната кај дневната.

25 год живеам во истата куќа и механички одам да запалам ламба во дневна и ми се пали во кујна..... значи знам цел живот дека се обратно поврзани, знам дека треба да чкрапнам лево за да се запали ламбата десно..... и мајками и братми се чудат за истото, како можи преку ноќ да се смени вакво нешто.....

btw никој ништо нема чепкано по инсталации за струја, значи тие си се внатре во ѕидовите, и уште не можам да си разјаснам како ова можи да се случува.....

не знам дали ова се смета за надприродна појава ама морав да пишам пошто стварно е многу чудно.........

Прегледај го приврзокот 218993
Навистина е многу чудно што си излегла од кујна...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Значи кујната и дневната соба ни се заедно, лево кујната, десно дневната соба.
Од мала ме вадеше од контакт зошто ламбата од кујната се уклучуваше од страната на дневната, и овај од дневната од страната на кујната.

Е сеа последнава година незнам што се случи ламбава за кујнава си се уклучува на прекидачот што е од кај кујната а таја за дневната се уклучува од страната кај дневната.

25 год живеам во истата куќа и механички одам да запалам ламба во дневна и ми се пали во кујна..... значи знам цел живот дека се обратно поврзани, знам дека треба да чкрапнам лево за да се запали ламбата десно..... и мајками и братми се чудат за истото, како можи преку ноќ да се смени вакво нешто.....

btw никој ништо нема чепкано по инсталации за струја, значи тие си се внатре во ѕидовите, и уште не можам да си разјаснам како ова можи да се случува.....

не знам дали ова се смета за надприродна појава ама морав да пишам пошто стварно е многу чудно.........
Можеби е Мадела ефект :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Значи кујната и дневната соба ни се заедно, лево кујната, десно дневната соба.
Од мала ме вадеше од контакт зошто ламбата од кујната се уклучуваше од страната на дневната, и овај од дневната од страната на кујната.

Е сеа последнава година незнам што се случи ламбава за кујнава си се уклучува на прекидачот што е од кај кујната а таја за дневната се уклучува од страната кај дневната.

25 год живеам во истата куќа и механички одам да запалам ламба во дневна и ми се пали во кујна..... значи знам цел живот дека се обратно поврзани, знам дека треба да чкрапнам лево за да се запали ламбата десно..... и мајками и братми се чудат за истото, како можи преку ноќ да се смени вакво нешто.....

btw никој ништо нема чепкано по инсталации за струја, значи тие си се внатре во ѕидовите, и уште не можам да си разјаснам како ова можи да се случува.....

не знам дали ова се смета за надприродна појава ама морав да пишам пошто стварно е многу чудно.........

Прегледај го приврзокот 218993
Од десна страна ти е воланот или од лева?
Види и тоа да не се изротирало.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Кај нас некогаш звони звончето, излегувам надвор, никој нема.
Навистина чудно.:rolleyes:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Немало деца во тој период, после полноќ.
Инаку бев иронична со постот горе.
Повеќе изгледаше како да си луда (со аудио халуцинации) отколку иронична со постот.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Повеќе изгледаше како да си луда (со аудио халуцинации) отколку иронична со постот.
Инаку навистина се случува од време на време, нема да се објаснувам.
Како брзо вадиш дијагноза, страшно.
Хев а најс деј.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Da letovo gledav horor film na internet se rabotese za lica vo avion koj isceznuvaa cim ke se izgasea i zapalea svetlata i izlagam nadvor sedam na klupa pocnaa svetlata da se gasat da se palat kako na filmot ama sreka sto me snema kako tie vo avionot
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
mnozina ama edna ke izdvojam ,otidov na secenje drva ,noke nekade okolu 03 casot poradi xxxxx pricina na mala kolicina edno dva kubika i stom osamne da sum dole .secam secam iedno pravo ubavo mi zabode vo oci a i imase naber vo nego ,mu davam zasek i vo oci i lice me isprica mlaz voda TOPLA prestanav cepkam gledam kaliva i mirisa ne se isplasiv NORMALNO INSTIKTIVNO VO MOMENTOT go kutnav natrupiv tovariv i dole ,ja raskazuvam sluckava na postari nekoj vaka nekoj taka ,eden postar drvar veli toa bilo vodna zica koja bila kako kanoster vo podnozjeto na stebloto ,duri otkako posle nekoe vreme ne go istrupiv na parcinja za gorenje i rascepav ,samiot se uveriv deka vo sredinata bese trulo i ja imase istata mirizba
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Ми се има десено да пред неколку години но не со духови или такви ствари туку со Слендер мен..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom