Вицеви и шеги за Исламот и Муслиманите

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Имам приметено дека муслиманите немаат никаква смисла за хумор, некако се ригидни во тој поглед и се чини дека забавата им е страна работа. Исто така приметно е дека нема вицеви и шеги на сметка на муслимани и Ислам додека вицеви постојат скоро па за сите останати категории во светот.

Имам слушнато само еден виц за Исламот а тој е следниов :

Како пророкот Мухамед се упокоил? Шетајќи по Мека случајно се видел во огледало и исчезнал :D

Ако знаете шеги околу Ислам и муслимани споделете ги на темава por favor :)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Имам приметено дека муслиманите немаат никаква смисла за хумор, некако се ригидни во тој поглед и се чини дека забавата им е страна работа.
И мене не би ми било смешно да сум муслиман.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.616
Дете на бегалци прв ден оди во македонско училиште. Учителката го прашува како се вика.
– Јас сум Саид госпоѓо!
– Не, веќе си во Македонија и за поуспешно интегрирање ќе те викаме Саше.

Детето се враќа дома и им вели на родителите дека повеќе не е Саид туку Саше. Мајка му и татко му избезумени почнале да му врескаат:
– Каков Саше бе, предавник!

И ќотек, ќотек, до несвест.

Наредниот ден Саше оди на училиште, а учителката шокирана.
– Што се случи бе Саше?

– Учителке, само еден ден сум Македонец, а веќе двајца муслимани ме искршија од ќотек.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Поп и оџа биле комшии. Оџата цело време му љубоморел на попот и правел се' што прави тој. Попот направил куќа на три спрата, оџата направил иста. Направил попот убава градина, оџата исто. Купил попот најнов Мерцедес, оџата купил исти.

Еден ден оџата гледа попот излегол надвор и го мие мерцедесот. Овој земал моторна пила и почнал да го сече ауспухот на неговиот Мерцедес. Попот го гледал зачудено и му вика:

"Добро што правиш бе човек?"

Оџата му одговорил: "Епа ти го крстиш твојот, јас на мојот му правам сунет".
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.616
Блажо заминал во некоја Исламска земја. Шетајќи се така забележал некоја убава жена и ја фатил за газ. Жената го пријавила во полиција. Полицајците го однеле кај Калифот и овој кога слушнал што направил рекол:
- Донесете го Јусуф!
Доаѓа Јусуф...висок 2.5 метри, тежок 200 кила, должина на пенис 30 см...
Калифот: Јусуфе, овој да го е*еш, и тоа здраво!
Блажо почнал да лелека: како ли ќе се појавам дома пред фамилијата, лелелееее подобро да ме убијат него ли ... во тој момент полицајците донеле друг човек.

Калифот: Што направи овој?
Полицаецот: Крадеше по шеталиштето!
Калифот: Добро, Јусуф земи го и него и пресечи му ги двете раце!
Јусуф го ставил под мишка и другиот кога ете ти уште еден.


Калифот: Што е проблемот со него?
Полицаецот: Овој го пцуеше Алах.
Калифот: Јусуф, земи го и него и пресечи му ги и нозете и рацете
Јусуф го земал и него кога во тој момент уште еден,

Калифот: Аман, што направи овој?
Полицаецот: Ги заклал своите синови.
Калифот: Јусуф него пресечи му ги раците, нозете и главата.

Јусуф ги земал сите четворица и заминал во неговата просторија, во тој момент Блажо му се обратил:

Јусуфеее, да не не’ помешаш, мене треба да ме е*еш!
:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom