Вицеви без наслов 2 дел

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Иде Петре Шилегов на училиште во посета на учениците.

И прашува носи ли некој домашна? Еден од учениците се јавува јас градоначалниче...

Епа тогаш дај по една...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.159
Поени од реакции
26.328
-Ти шо имаш завршено?
- Стоматологија.
- Тебе у УЈП ќе те набутаме да ставаш пломби!
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.950
Во стар египет деца имаат диктат, реченицата гласи
“Рамзес трети бил препотентен“
На тоа еден ученик се јавува
- Извинете учителке, препотентен се пишува со два кура или со три?
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
- Чук, чук
- Кој е?
- Плата!
- Повелете седнете!
- Нема потреба, на кратко сум тука

Автоматски споено мислење:

Еден ром пошол во војска, по одредено време татко му му ѕвони:
- Синко, жената ти се породи!!!
- Леле татко, убава вест. Машко или женско е?
- Брат ти е!
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.159
Поени од реакции
26.328
Учителката...
- Зошто твојот состав за мајката е ист како составот на брат ти пред 3 години?
- Ние учителке имаме иста мајка !
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.412
Поени од реакции
31.730
Чекаат 100 жени да влезат во пеколо ... Ѓаоло: "Да влезат сите што го изневериле мажот!" -Влегуваат 99 жени Ѓаоло пак: "Да влези и oнаa Глувата да не се дерам"
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.580
Поени од реакции
12.950
Биле двоица Kумановци у војску и сабајле у строј ед’н закаснија и прашуе га Водник:
Каде си ти до сега?!
Пра’се господине
Што прасе бе, какво прасе?!
С’лонче.
Какво прасе бе, какво слонче..ќе ми преведе ли некој што збори овој.
Одма се убацуе т’ј друг Kумановац:
Господине Водник:
Замиваја се с’с лонче!
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
922
Шо праиш?
Е шо да праам
Е шо ќе прајш

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.626
Поени од реакции
2.449
Си било некое момче што во живот немало допрено жена, па ајде неговите му нашле и договориле невеста за да се ожени.
На првата брачна ноќ момчево ја прашува невестата што да прави.
Невестата на тоа му одговара, епа соблечи се. Момчево се соблекува и пак прашува, а сега што да правам?
Невестата му одговара, епа сега стани го. Момчево го станува и пак прашува, а сега што да правам?
Невестава пак му одговара, епа сега стави го. Mомчево и го става и пак прашува, и сега што?
Невестава му вели, епа сега извади го. Момчево го вади и повторно прашува, е сега што?
Невестава му вели епа сега пак стави го.
На момчево во истиот момент му доаѓа преку глава и и се дери на невестата. ПИЧКА ТИ МАЈЧИНА АКО ТИ ЗНАЕШ ШТО САКАШ! :pos:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.349
Поени од реакции
3.416
Син го прашуе татка:
– Тато, што е тој политика?
Татко размислуе малко па одговара:
– Види сине, ќе ти објасну с’с пример…
Ја носу паре у нашу куќу, значи јас сум капитализам…мајка ти ги распределуе паре, значи она е Влада…
дедо ти нагледуе дали све е ОК, значи он е синдикат…
Наша куќна помошничка е работничка класа… сви се трудимо на тебе да ти биде поубаво значи ти си народ… а твое мало братче е иднина…
С’г сине разбра ли што е политика?
Дете одговара дека за њега е прекомплицирано и дека прво ќе преспие па јутре ќе му одговори.
Стануе дете преко ноќ и гледа помало братче ги напунило пелене и трчи куде мајку му усобу да гу разбуди….ама она много цврсто заспала а татко му га нема нигде…па дете отиде да га тражи татка и га најде куде помошничку у собу куде гу ’оноди’ а дедо му ваојерски ѕирка од његову собу…видело невидело дете, вратило се у кревет.
Сабајле татко му га прашуе:
– Синко разбра ли што е политика?
– Да.
– Капитализам гу искористуе работничку класу
– Синдикат гледа и не презима ништо.
– Влада спие.
– Народ никој не га ферма.
– А Иднина е цела у гомна…
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Разговараат Бајден и Шолц :
Бајден - Имам три дугмиња, синото и Европа ја немат, жолтото Кина ќе ја немат, црвеното и Русија ја немат.
Шолц - И баба ми имаше три кенефа, златен, сребрен и бронзен, ама кога дојдоа Русите се посра во ходникот...
.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom