Вицеви без наслов 2 дел

Член од
23 декември 2018
Мислења
103
Поени од реакции
256
ЖЕНИ:
Раѓаат деца, ставаат силикони, ботокс инјекции, пирс на ушите, пирс на носот, пирс на клиторисот, пирс на јазикот, тетоважи, депилации на "интима", депилации на нози, депилации на раци...

А кога им речеш ај да пробаме у газот, не прифаќаат бидејќи болело...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
30.752
Поени од реакции
18.947
,,,комшии поп и оџа
,,,попов гради куќа оџата веднаш до него , попоп ѕида црква оџава одма гради џамија , попов камбанарија оџава минаре , попов купува БМВ оџата утредента и он во двор БМВ и така едно утро во недела попов го мие БМВ ето кога ете го оџава доаѓа со бонсек и почнува да му го сече ауспухот
,,, попов зачуден го прашува , аман оџа шо праиш бе , а оџата
,,,ако можеш ти БМВ ето да го крстиш е вала ја ќе му праам сунет,,,
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.322
Поени од реакции
13.443
Си игравме доктори со жена ми.
- И како?
- Пааа .. прво ја чекав едно два саати, а после ми закажа за два месеци.
- И ти што направи?
- Отидов преку улица на приватно, си платив ...
 
Член од
12 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
4
Враћају се два полицајца са вечерње наставе из школе у полицијску станицу и седну да гледају утакмицу.
Каже један од њих:
"Ех колега, да није било Николе Тесле ми би сад ову утакмицу гледали у мраку!"
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.322
Поени од реакции
13.443
Се враќам вчера порано од службено патување и веднаш го отворам шифоњерот, а таму...празно, под креветот – празно, во спалната – празно!
– А жена ти како реагираше?
– Не сум женет бе…
Ме ограбиле!
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.322
Поени од реакции
13.443
Човек влегува во такси и таксистот го предупредува:
– Извинете за миризбата, го дезинфицирам целото возило после секој патник, заради Ковид-19.
– Ништо, ништо, нема проблем, јас секако веќе два дена не чувствувам ни мирис ни вкус.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.322
Поени од реакции
13.443
- Ќерко пиша ли му писмо на дедо мраз шо да ти донесе за нова година?
- Не мамо зашо, машко е он треба да ми пише прв!?
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.322
Поени од реакции
13.443
На чет:
– Да се најдеме во 2 часот пред Веро.
– А како ќе те познаам?
– Лесно ќе ме познаеш, јас сум маж ти.
 
На врв Bottom