Витаминка - Прилеп

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од .Lost Angel., 27 октомври 2012.

 1. Verdict

  Verdict Galadriel

  Член од:
  21 мај 2012
  Мислења:
  2.159
  Допаѓања:
  2.028
  http://stobiflips.mk/#/mk No.1 Бранд. Интересна страна за историјата и како се прави Стоби Флипс-от. :)
   
  На HITCH и .Lost Angel. им се допаѓа ова.
 2. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.204
  Допаѓања:
  6.613
  Не знам за вас, ама за мене кечапот од Витаминка дефинитивно е Н Е З А М Е Н Л И В!!!!
   
  WIND, Avenger99, Verdict и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.069
  Допаѓања:
  15.962
  Tри фирми отсекогаш биле носители на стандард : Агроплод, Витаминка и Европа.
  Ако веќе ја закачи Витаминка за малверзации, спомни за сменатиот вкус на Ресаната, Агроблок, Агрокрем после влегувањето на Свислион.Блокот е намален во грамажа од 100 на 90, Агрокрем и корнфлексот од 500 на 450, смоките од 45 на 30 грама, во Ресаната едно парче помалку, а цените се отидени нагоре.Еден период паковаа директно Јафа (Ресана) произведена од Свислион (20 денари продажна), во Ресана картонска амбалажа (30-32 продажна) па изгледа имаше реакција и прекинаа со таа пракса.Плус се поголемото форсирање производи од српските ограноци на Свислион во дистрибуцијата.Едно време на секое одење со кола до/од Ресен/Битола се поминуваше до Агроплод и се полнеше колата од фабричката продавница, сега со новите газди многу поретко :(
  А супите на Витаминка не се нешто различни од тие ‘марки‘ сервирани по телевизија, а се доста поефтини, сега и со нови амбалажи.Една лоша особина и на Витаминка и на Агроплод е воведување производи веќе афирмирани во конкурентската фирма.Витаминка со години работеше пудинзи, па пред 7-8 години Агроплод исто почна...сега не знам дали воопшто ги работат.Па после Витаминка почна со Мелоди (Јафа кејк/Ресана).Еве 3 нови производи, ова најлево веќе го работат во Макс Струмица...
  [​IMG]
  Амбалажава им е баш ок, почнете со замерки :)
   
  На Ilumious, Олимпија и Tantur>.< им се допаѓа ова.
 4. stojatoni

  stojatoni

  Член од:
  8 август 2012
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  23
  Во ред!Потполно се сложувам дека откако дојде свислион веќе нема ни А од Агроплод.Непаметам дали воопшто и имам земено некаков производ од таму откако дојде србинот...Но исто така сакав да напоменам дека тоа не треба да го користи витаминка,па и таа да бута сваштарија по маркетите!Напротив,мислам дека треба да си имаат еден стандарт и квалитет и да си се држат до него....
   
 5. Dolce ♥♥♥♥

  Dolce ♥♥♥♥

  Член од:
  26 октомври 2011
  Мислења:
  1.561
  Допаѓања:
  1.151
  Nesto prekrasno od vitaminka sto mnogu gi jadam i se fenomenalni

  [​IMG]
   
  На Somnitelno Lice* и Tantur>.< им се допаѓа ова.
 6. .Lost Angel.

  .Lost Angel. Гостин

  “Витаминка“ со зголемена добивка за 101 отсто  Во неревидираниот финансиски извештај на компанијата “Витаминка“ се покажува дека во третото тромесечие во 2012 година остварена е добивка пред оданочувањето во висина од 69.907 милиони денари или зголемена од претходното тромесечие за 2011 година за 101 отсто.

  Нето и добивка по оданочувањето е на ниво од 62.917 милиони денари и таа е зголемена за 101 отсто во однос на претходното тромесечие од 2011 година.

  Растот на нето добивката е резултат на зголемените приходи од продажба на домашен и странски пазар.

  Останатите индикатори, трошоци и показатели го следат трендот на зголемена реализација во третиот квартал 2012 година во споредба 2011 година.

  [​IMG]

  Извор
   
  На Somnitelno Lice* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. aiwa

  aiwa

  Член од:
  25 ноември 2009
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  271
  Кој ризикува тој добива!!
   
  На Tantur>.< му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Champion

  Champion

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  102
  Допаѓања:
  28
  Витаминка не користи ништо од тоа што го кажуваш... трескаш зелени. Сите производи на Витаминка се со еднаков квалитет и има најразлични контроли за секое парче на производ кое што мора да биди иста големина, форма, итн.
   
 9. mk_pp

  mk_pp

  Член од:
  21 мај 2011
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  76
  Za proizvodot da izleze nadvor od fabrika,pominuva niz 30 kontroli,od surovina,poluproizvod,ambalaza....Jas rabotam tamu.Higienata e na najvisoko mozno nivo,vo pogon ne se vleguva bez maska dignata nad nosot,a ako te fatat da ti e simnata,kaznite se pregolemi...
   
  На .Lost Angel. и Verdict им се допаѓа ова.
 10. HoLfElDeR

  HoLfElDeR

  Член од:
  9 април 2011
  Мислења:
  803
  Допаѓања:
  1.033
  Добро е го подобриле сајтот и ги ставиле сите производи, http://vitaminka.com.mk
  Инаку супите им се навистина добри, посебно крем супата, и зеленчуковата, а кечапоти мајонезот ги користам секојдневно и само од Витаминка.
   
  На .Lost Angel., Verdict и Branchez им се допаѓа ова.
 11. Олимпија

  Олимпија Македонија во срцето!!!

  Член од:
  26 март 2008
  Мислења:
  5.604
  Допаѓања:
  9.047
  Сите производи што сум ги пробала од Витаминка ми се допаѓаат. Најмногу шо ми се сфиѓа е шо не го менуваат квалитетот со години, што е вистинска реткост кај нас.
  Имаат променето и некои амбалажи што секако е уште еден плус за нив.
   
  На HoLfElDeR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. stojatoni

  stojatoni

  Член од:
  8 август 2012
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  23

  незнам како е во моментов,но особено Атлантис школките и тоа како правеа далавери.Истовремено имам пробано од две различни кутии.Додека едните беа супер другите беа катастрофа т.е не се ставаа во уста.Исто така смоките се со променлив квалитет.Стварно некогаш има убави,али некои се катастрофа.....
   
 13. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.395
  Допаѓања:
  2.790
  Купувам редовно некои нивни производи. Како за македонска фирма која подолг период колку-толку успешно опстојува не се воопшто лоши. Немам непријатни искуства. А колку се конкурентни со други, странски произведувачи со сличен асортиман, тоа е друга работа.
   
  На Verdict му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Champion

  Champion

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  102
  Допаѓања:
  28
  незнам од кај си ги купувал школките.. провери си тој што ти ги продал можеби еднато пакување било со поминат рок...сомнително би било кога во едно пакување би имало различен квалитет на школка.
  што се однесува за смоките подобри нема во светов :) и слободно објасни што значи за тебе “променлив квалитет“.
   
 15. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.521
  Допаѓања:
  28.315
  Цевитаната нова од ментол и лимон растура :) Нешто најдобро кое сум пиел во последно.
   
  На Verdict му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: