Високо платени професии без високо образование

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.636
Поени од реакции
4.621
lans Ако мислиш дека е во ред да споделиш со нас друже те замолувам да напишеш во кратки црти барем што од потребна документација треба за одење на платформа, колку коштаат специфичните документи доколку има такви и каде се вадат/добиваат и конкретно ме интересира околу пасошите наш, бугарски има ли предности и разлики ? Благодарам однапред.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
@lans Ако може инфо за напредување на повисоки позиции на овие платформи. Дали од почетна позиција се стига до инженерска? Има ли овде во мк да се контактира некоја фирма што средува работа на Северно море? Колку би ме чинело да спремам документи? Нешто повеќе за фазите додека ја добиеш работата? Благодарам!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
Најдобро платена работа без високо образование ----> ШОФЕР да возиш низ странство.
Да,и жена ти дома да ја ебе друг,вакви се минимум 50% од сите шоферџиски сопруги,проверено
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.407
Поени од реакции
39.066
Треба да си ептен глуп за да мислиш дека седат така неколку месеци додека мажите им скитаат по патиштата низ Европа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.971
Поени од реакции
16.364
Треба да си ептен глуп за да мислиш дека седат така неколку месеци додека мажите им скитаат по патиштата низ Европа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Па не ќе седат дома кифлички да месат како некои.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.636
Поени од реакции
4.621
Треба да си ептен глуп за да мислиш дека седат така неколку месеци додека мажите им скитаат по патиштата низ Европа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
А па они не глават по борделите или со проститутки на границите :D
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
А па они не глават по борделите или со проститутки на границите :D
Само глуп и прост шофер ќе се осуди да клеца такви улични камењарки,тие во најдобар случај се со трипер скоро сите,а дома жените шо им се клецаат со други се клецаат,сто-посто,и тоа барем на половината од нив(како за утеха,жените на америчките маринци се исти кога овие акаат и војуваат за нафта по 5-6 месеци на Блискиот Исток).Е сега,другата половина попаметни шофери навреме им купија на сопругите дилда и вибратори(од поскапите,на батерии,што трзаат)за да ги одменат додека овие акаат по европските автопати и автобани,ама има цака и тука,може на жената да и се допадне повеќе дилдото на батерии отколку мажот,после шу праиме? :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.971
Поени од реакции
16.364
Тие што не месат седат дома со мама и тато.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
што има лошо да се седи со мама и тато, не е ова америка па да спиеш у кола зошто не сакаш да живееш со твоите, ова е мкд тука е нормално да се живее со фамилија.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.299
Поени од реакции
20.787
Демек ако не се по автопати не се акаат со други? Мераклика е мераклика, ќе се изренда додека се тушираш и пак ќе немаш појма за ништо. :pos:

Иначе назад на темата ... бербери во Германија. :cuc::cuc: Млад дечко шо го познавам 25 год, сириец, вози Порше. Вика батко стрижам минимум по 35-40 глави дневно, 12-13 евра од глава. Заедно со другар ја држат берберницата, парче прават.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
976
Поени од реакции
623
Сите се "акаат", никој не е поштеден.
Да,така е,ама овие жениве на шоферите се осеќаат послободни за нова прц-авантура,не е исто кога мажот е дома секојдневно и кога е отсустен по 2-3 месеци!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom