Виртуелни инструменти

T

theTinule

Гостин
Еве ја Love story

s uu ss, uu ss u i u
yyy aa, yy aa y u y
ttt pp, tt pp t y t
rrr OO, p a i u :smir:

Ах пијанисти големи ќе станеме :)
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ја Најдов.
The Godfather
yoPpo PopoYiy yoPpo Popo yTt tIop tYIo wEiYyiYYyyIo



:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
а што е финтава со големите букви? шифт треба да држиме?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.829
Поени од реакции
6.830
Јас само хепи брдеј ја знам ама си уживам кога јас свирам :) Ех да знаев да свирам на вистинско пијано :(
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Service Unavailable (n)


why??
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.100
Ах леле малото дете си најде играчка, се навртев сега и нема се спас. Овој мојов 2-3 веќе како ме опомена ко демек без осет сум била, (деконцентрирам го де како и вообичаено)му викам арно ќе се научам песна ќе ти посветам а тој несака,ама јас не се лесно откажувам. Инаку браво за идејата.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Барам програма која треба да има улога на појачало т.е. барам виртуелно појачало.
Да потенцирам дека не ми треба појачало за гитара туку сакам да ги зголемам децибелите директно од матичната со можност на подесување т.е. појачување на BASS-от :)
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Барам програма која треба да има улога на појачало т.е. барам виртуелно појачало.
Да потенцирам дека не ми треба појачало за гитара туку сакам да ги зголемам децибелите директно од матичната со можност на подесување т.е. појачување на BASS-от :)
Моментално на мрежава барам програма која ќе ми овозможи да свирам на електричниата бас гитара директно преку ПЦ, пошто немам појачало. Дали ја бараме истата ствар? :)
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Не ви треба програма на вас двајца.
Нема физичко појачало пошто басот го позајмив за 10-ина дена и сега сакам да го претворам ПЦ-то и неговите звучници во појачало. Пробав преку Audacity програмот, ама звукот од звучките касни (има delay).

Сега симнав Guitar Rig 5 Pro, па да видам дали тоа доцнење ќе го снема. Ако има резултати, ќе пишам...

П.С. Принц, ти што предлагаш за мојов проблем?
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
(Хардвер) појачало.
Ме мрзи да објаснувам а и не знам доволно, ама не постои можност звучната картичка да креира посилен звук.
Guitar Rig 5 worked like a charm! :)
Нема доцнења, нема ништо. :vozbud:Звукот е топ а има стотици опции и тјунирања за добивање на милијарда различни звуци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom