Виртуелен свет

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Го симнувате програмот, го инсталирате, си правите профил, па после тоа си се правите самите (се облекувате, ставате цвикери и слично) Шетате во виртуелен град, можете да идете во шопинг да си купите нови алишта, можете да идете во дискотека и да играте и правите муабет со луѓе исто како вас направени насекаде од светот.
Важно: Заразна е пазите.
Ама одлична за тепање време.
Ајде па се гледаме внатре.

http://www.themusiclounge.com/faces/pages/download/download.xhtml
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Yeah,ништо ново. Минатата година Мац(не сум сигурен ама мислам да он беше) постираше нешто слично на ова т.е. ПЦД lounge. Не е лошо ама не знам,се шетав по стазата и зборував со луѓето 1-2 недели и после досадно ми стана. Која е разликата да зборуваш со некој на мсн/скајп/мирц и ова?Разликата е што мсн,скајп и мирц не бараат големи перформанси,не ти зимаат многу лимит и можеш да пуштиш камера како и да збориш преку слушалки,а предноста на виртуелниов свет е што ќе ги гледаш облечени божем во нивен стил и знаеш малце повеќе за нив(ах,да и песните,деј ар гууд :) ),не гледам некаква друга предност,така да,сори,ама не знам,доколку еден ден со кајганџииве се договориме да си седнеме на виртуелно кафенце може,ама така без никаков другар на стаза онака да шетам по стазата и да вртам од девојка кон девојка,за да четувам со нив ми е идиотско :helou:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
јееееееееееееееееееееее
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
DaN-MaN напиша:
kako ste potpisani?
јас сум исто како што ми е никот. Ако некоја личност сакате да знаете каде е и да се телепортирате до неа (да немора да шетате пола саат и да ја барате) треба само да кликнете на неа и да ја ставите во листата (Add) треба и она исто така да ве стави. И после тоа на доле копчето People ќе ги имате сите пријатели ставени ќе можете да се телепоритате до било кој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom