Вие и кафето

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Пијам доста пијалоци со кофеин. Најмногу си го сакам Македонското (Турското) и тоа од секаде направено (не ми пречи локацијата). Али коа нема такво пијам најчесто макијато и тоа претерано благо и зачинето со 6,7 цигари.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
јас немам никаков проблем со пиењето кафе, можам денот да испијам 5 или да не испијам ниту, едно исто ми се фаќа
Не ми влијае кафето ни на сонот, сега да испијам кафе, можам да заспијам за 5 минути.
Инаку пијам кафе во друштво, само за себе ретко си варам
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Нескафе обавезно секој ден :) И топло и ладно зависи до расположение а најслатко хммм кога ми е жешко летото и ладно нес да пијам можам цел ден ммммм :)

п.с Одам да пијам сега :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Па турско кафе првото од сабјле, без шеќер и не функционирам додека не се напијам барем 2 голтки, а после ручек ми иде исто така и најслатко ми легнува.Несот ми е убав само коа немам турско во моментот и кога имам пиено повеќе турски па ова за промена:helou:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Doma najcesto pijam tursko ili nes ,obicno posle rucek ...
 
M

MIL

Гостин
Nautro ovoshje i kafe i posle rucek nekade kaj 17h od prilika uste edno i dosta mi e
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
пијам многу кафе по 5-6 дневно инстант со млеко најубаво ми јакобс и макијато и нес кога сум искочена
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ретко пијам кафе.Најмногу едно до две дневно,а има денови и кога воопшто не пијам кафе.:toe:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246


Најчесто Нескафе, еднаш или двапати во денот. Добро решение за луѓе ко мене што не можат да заспијат преку ден а им се спие.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Слабо по кафето, али најчесто нес безразлика дали е топло или ладно.
Не бирам време секогаш кога пијам пијам затоа што сакам и секогаш ми е слатко :helou:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Само во кризни ситуации, пред испити, и стоа строго навечер. Вака сам дома да сварам кафе нема шанса, а единствено може кога сум излезен да "шмркнам" едно еспресо (долго или ладно со мраз), со запалена цигара. Ммммм.... :)
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Единствената моја зависност :icon_excl Турско не пијам, ама Nescafe frape...:helou: Обично го пијам дупло и така некои 6, 7 дози во денот. Зависна сум...реков!:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Кафе пијам по потреба. Кога сум уморен, а имам за работа и во случај притисокот да ми се намали. Инаку не го преферирам многу.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
јас и кафето сме најверни пријатели секогаш и во секое време сме заедно и искам да кажам оти сум голем зависник од кафе :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom