Видео на youtube ( квалитет )

Член од
13 февруари 2014
Мислења
28
Поени од реакции
4
Staviv video na youtube i ima podrug kvalitet odkolku toa sto mi e vo pc , dali nekoj znae sto e rabotata i kako mozam koga ke go uploadiram videoto da ima ist kvalitet ko originalot. Fala
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.114
Поени од реакции
271
Videoto ke ima ist kvalitet kako toa vo pc.Pocekaj malce dodeka se procesira videoto na youtube
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.114
Поени од реакции
271
Mi zboris za kvalitetot na videoto? Pocekaj ke ti go dade vo ist kvalitet kako na pc ato ti e.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
413
YouTube ги конвертира видеата на 29,97 или ~25 FPS.. не сум баш сигурен. Ако твоето видео има 60 или повеќе рамки во секунда невозможно е да го прикачиш такво на YouTube.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.305
Поени од реакции
979
YouTube ги конвертира видеата на 29,97 или ~25 FPS.. не сум баш сигурен. Ако твоето видео има 60 или повеќе рамки во секунда невозможно е да го прикачиш такво на YouTube.
Можеш да си аплоадираш со повеќе од 24 фпс, youtube ќе ти го компресира само и ќе го направи на 30 фпс видеото.
Со колкава резолуција го закачи клипчето?
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
413
Можеш да си аплоадираш со повеќе од 24 фпс, youtube ќе ти го компресира само и ќе го направи на 30 фпс видеото.
Со колкава резолуција го закачи клипчето?
дада имаш право. грешно се изразив.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
28
Поени од реакции
4
Можеш да си аплоадираш со повеќе од 24 фпс, youtube ќе ти го компресира само и ќе го направи на 30 фпс видеото.
Со колкава резолуција го закачи клипчето?
Vaka klipceto mi e snimano od aparat i mi e editirano vo movie maker nesto imam dodadeno slika na pocetok, nekoj vika toa imalo vrska, ama i originalot koa ke go staam toa od aparat so mi e snimano i toa go dava isto taka loso, e nz sea klipceto i koa ke go stais 1080hd e isto , ne zboram za slikata tuku za podviznosta ,[DOUBLEPOST=1393340136][/DOUBLEPOST]a kliceto ima 29 frames u sekunda[DOUBLEPOST=1393340236][/DOUBLEPOST]1920x1080 rezoluucija[DOUBLEPOST=1393340266][/DOUBLEPOST]sto da napraam za da go uploadiram isto ko originalot u pc
 
На врв Bottom