Ве привлекуваат развиените момци повеќе од останатите?

Ве привлекуваат развиените дечки повеќе од останатите?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
П

Пепси_

Гостин
Темава ги открива внатрешните желби на некои момци, ете Цитро го привлекувале развиени типци. Стеф се пофали дека е развиен, плус и шмеќер и ете една среќна двојка на форумов.
Македончич го отворила целосно, а јас се согласувам со:
Psyside напиша:
Дефиниција за добро тело: пливачи, ватерполисти = крај.​
Можно е и одат задолжително во теретана. Ама поинакво е развивањето на тело со пливање, поинакво е со теретана.
Па најприродно е јас мислам развивањето со пливање тоа е факт. Муабетот ми е прво мрчите за оние шо одат во теретана,а потоа ватерполистите се нај океј (а и тие можеби одат во теретана). :confused::unsure:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па најприродно е јас мислам развивањето со пливање тоа е факт. Муабетот ми е прво мрчите за оние шо одат во теретана,а потоа ватерполистите се нај океј (а и тие можеби одат во теретана). :confused::unsure:
Сигурно одат, не можеби :) И пливачите одат во теретана, еве и јас имам одено, ама се оди и на дополнителен џогинг. Тие што се бавиме со водени спортови, идеме во теретана за да добиеме дополнителна физичка сила не за да се развиеме :)))))))
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па најприродно е јас мислам развивањето со пливање тоа е факт. Муабетот ми е прво мрчите за оние шо одат во теретана,а потоа ватерполистите се нај океј (а и тие можеби одат во теретана). :confused::unsure:
Ја не мрчам на луѓе што одат во теретана, реков дека најдобро изгледаат пливачите.
А убаво е луѓе да си одат на вежбање, тоа нема врска со глуп и паметен. Лично не ме привлекуваат набилдани фраери ( сите жени на истите мислиме во темава оние што ја претерале со билдањето) инаку најнормално издефинирано машко тело е рај за очи и за раце :)
Ако не објаснив добро го молам Цитро да ме замени на темава, исти не привлекуваат.
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Ја не мрчам на луѓе што одат во теретана, реков дека најдобро изгледаат пливачите.
А убаво е луѓе да си одат на вежбање, тоа нема врска со глуп и паметен. Лично не ме привлекуваат набилдани фраери ( сите жени на истите мислиме во темава оние што ја претерале со билдањето) инаку најнормално издефинирано машко тело е рај за очи и за раце :)
Ако не објаснив добро го молам Цитро да ме замени на темава, исти не привлекуваат.
И за рендање сирење како што некоја пишала ! лол :facepalm:
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
По коментариве заклучив дека на Развиени дечки повеќе се палат машките од форуфом него женските..
од 109 коментари 13 им припаѓаат на жени се друго е Отидено ....:pos:
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
имате многу лоша престава за билдерите дефинитивно. Вие сите ги замислувате со кељава глава со кило злата око врата, големи ко горила, внесени у некој филм демек се тепачишта, мафијаши и што ти знам.
излажете се некад наместо да седите пред пц тркнете до најблиската тертана за да видите колку многу ги има со коса(замислете стварно има и такви уау) , фини, паметни и пред се нормални.
и ај малце да ве мотивирам со едно видео ;)
и без влажнење и свршување на Марија и Гоце зашто очигледно сте многу против тие што вежбаат :)
па оваа Марија без коса била:)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Самиот акт, билдање заради билдање ми е некако....да не се изразам лошо и да не навредам некого, ама погрешен. Почитувам луѓе кои внимаваат на своето здрваје и се грижат за своето тело, што нормално вклучува и здрва исхрана и редовна физичка активност. Нашето тело е сепак нели нашиот храм. Ама одење во теретана и „денес ќе вежбам грб, утре ќе вежбам стомак“ не ми се вклопува во дефиницијата што јас ја имам и служи за постигнување на други резултати. Ми се допаѓаат момци кои имаат правилен (според мене) став кон вежбањето и спортувањето воопшто, без разлика дали се развиени или не.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Дефиниција за добро тело: пливачи, ватерполисти = крај.
На машко да, се отцртуваат деловите на телото..
ама жените пливачи добро тело??:confused: за нив предлага да си најдат друга занимација.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Воопшто. Не сакам кога ќе видам машко со преголеми мускули, не е ни малку привлечно.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Па најприродно е јас мислам развивањето со пливање тоа е факт. Муабетот ми е прво мрчите за оние шо одат во теретана,а потоа ватерполистите се нај океј (а и тие можеби одат во теретана). :confused::unsure:
Не можеби, него одат :)
Ко прво за загревање за тренинг вртат јаже и прават склекови, стомачни и грбни.
За да се издефинираат одат редовно во теретана.
Исто и за девојките што тренираат пливање. И тие одат во теретана, затоа се како мажи во рацете.

Мене ми е гадно кога ќе видам некој огромен, што вика другарка ми „ко дрво“. Долу тенки ноџињата, а во рамениците како плакар.
И многу мразам дефиниција. Нека има он маса, ама нека има и нешто одозгора, а не да се познава секое мускулче, одвратно е.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
105
Поени од реакции
193
Увек ме привлакале по снажни момци.Значи не БИЛДЕРИ него по ( колку да го избегнувам зборот развиени ваљда мора да го употребам) развиени.И секако голема улога игра карактерот на дечкото.Џабе е мој тип ако нема понашање пред се :)
 
Член од
21 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
58
Oblikuvani da, ama da izgledaat kao Shwarcneger na vremeto...ne, nikako.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom