Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Се прашувам мислиш ли на мене? Ти фалам ли барем малце од тоа што ти ми фалиш мене?
Прв и последен, еден и единствен Том! Засекогаш!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.469
Ти пратив Ангел да те чува во сонот, но Ангелот се врати и ми рече дека Ангелите не се чуваат меѓусебно :*
 

-_-

Склоните црвени тепих...ипак не долазим..
Член од
11 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
живеам. Неутрални чувства. Чекај бе..............па ја не те сакам!
 
Член од
30 август 2011
Мислења
14
Поени од реакции
13
Вечерва овде без тебе сум во тотален хаос и доживувам емоционален масакр...али ке преживеам...веке не ме заслужуваш!
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Se prasuvam koj si ti?
Kolku si postar od mene, kolku si visok, imas li plava ili crna kosa, nosis li brada, ocite dali ti se tazni ili srekjni ili besni ili indiferentni? Kako me gledas? Kako se smees? Kako me drzis za raka?
Sto rabotis? Doktor? Bankar? Advokat? Si ja sakas li rabotata?
Stanuvas li rano na sabajle? Veruvas li vo Bog? Gi pocituvas li roditelite? Sakas li deca? Povekje maski ili zenski?
Razmisluvas li nekogas za mene, kako sto razmisluvam sega jas za tebe?
Ne mozam da go docekam denot. Pocnuvam uste od sega da se zaljubuvam vo tebe... :)
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Вечерва овде, без тебе ми е незнам.. некои тапа чувства имам.
Сакам да ми се вратиш. Само на форум можам да го кажам ова.
Ретки се моментиве кога се потсетувам на тебе, најчесто се од кога ќе те видам.. како што се случи вечерва. Ме интересира дали сеуште чувствуваш нешто за мене, само тоа сакам да знам.
Се прашувам зашто од кога завршивме те засакав повеќе.. Е*ена љубов.
Да можеше бар да прочиташ...
 
R

redhead

Гостин
Сватив дека подобро ми е без тебе. Па веќе не ме боли толку како што мислев. Ама многу ме повреди цела ситуација. И да да заслужувам многу повеќе и подобро, отколку само некои мрвици внимание. Те молам оставиме веќе на мирааа.
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
Вечерва овде без тебе...ТИ, НЕКОЈ, се прашувам кој си. Мислам дека е време да се најдеме. оваа љубов моја да ја споделам со некој. Ти што ќе ме сакаш...вечерва да беше до мене...
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Вечерва овде без тебе,седам сам на компјутер,ја слушам песната која ме потсеќа на тебе,ти ги гледам сликите,твојата прекрасна насмевка што на моменти ме тера да се расплачам поради тоа што не си со мене,твоите очи кој ме гледаат само преку монитор но не се пред мене,се надевам дека еден ден ќе го доживеам тоа чувство,секоја вечер го сонувам истото,истото и пак истото со надеж...али полека почнувам да ја губам,но во еден момент ми текнува дека треба да се борам за она што го сакам,па затоа утредента се дешава истото.Те сакам.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Овде сега без тебе, ќе јадам сончоглед и ќе пијам чоколадно млеко зашто бил добар за коските и ќе мислам како ќе си поминеш денес. :)
 
Член од
31 март 2011
Мислења
71
Поени од реакции
207
... повторно ќе се акам, дали да ставам крај за тебе и да ја изедам таа болка или пак и понатаму да се мачам со надешта дека има друга шанса за нас...

Како и да е болката ќе биде присутна уште долго време...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Се потсеќам на твојата насмевка, ех само кога би можело да се врати времето ..
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
... повторно ќе се акам, дали да ставам крај за тебе и да ја изедам таа болка или пак и понатаму да се мачам со надешта дека има друга шанса за нас...

Како и да е болката ќе биде присутна уште долго време...
Болката што денеска не тера да плачеме, утре ќе не направи посилни!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom